Otomotiv

2020 Model Volkswagen Tiguan Özellikler , Yeni Volkswagen Tiguan Yorumları

2020 Model Volkswagen Tiguan Özellikler

Aracım 2020 model Volkswagen Tiguan İndiyum Gri 1.5 TSİ ACT 150 HP DSG Comfortline. Klasik VW çizgileri bu modelde de devam ediyor. Tasarımına değinmeyeceğim ancak modelin en güzel rengi bence bu kesinlikle siyahtan sonra.

Yeni Volkswagen Tiguan Yorumları

İç mekanı son derece ferah. Görüş açıları güzel. Diz baş mesafesi gayet geniş. Trim sesi hiç yok. Arka koltukları ileri geri yönde ayarlanabiliyor bu nedenle daha fazla bagaj hacmine erişebiliyorsunuz. Koltuk arkalarında katlanır masalar mevcut. Çocuklu aileler için iyi bir seçenek. Kötü yanı şaft tünelinin olması. Koltukları konforlu ve rahat kumaşı kaliteli ama alcantara ve deri kombinasyonunu sevdiğim için koltuklar benim için eksi yönde. Kol dayaması ileri geri yükseklik ayarı yapılabiliyor iç hacmi de fena değil, içerisi kaplı, telefonu cüzdanı vs içine rahatça atıyorum. Kapı cepleri geniş ve kaplama var, içerisine bir şey attığımızda takır tukur ses yapmaz. Soğutmalı ve aydınlatmalı torpido gözünüz mevcut ancak kapı içlerindeki kaplama burada yok. Ön göğüsün üzerinde bir adet eşya gözümüz var çok kullanışlı içerisi kaplı. Direksiyonun sol alt tarafında bir eşya gözümüz var içerisine ruhsatımız sığmıyor ancak iş görür içerisi kaplı. Vitesin olduğu bölgedeki eşya gözlerinde 2020 öncesi kayar kapak varken 2020 lerde kayar kapak yok, içi kaplı. Ön göğüs ve ön kapılar yumuşak plastik ancak vites topuzu taraflarına indiğimizde sert plastik mevcut. Işıklı makyaj aynalarımız mevcut. Gözlük saklama alanınız mevcut benim için olmazsa olmazım. 2 adet USB 1 adet aux ve arkada da 2 adet USB bağlantımız mevcut. Multimedia ekranımız büyük, kullanışlı, geçişleri hızlı. Ses sistemi normal kullanıcı için gayet tatmin edici.

Motor performansı tatmin edecek düzeyde, ara hızlanmaları kullanıcısını üzmez. Vites geçişleri sorunsuz. Islak kavramalı 7 ileri dsg tam uyumlu çalışıyor. Deposu 58 litrede pompa atıyor, ekleme yapmadan normal kullanımda 750<800 km’ye kadar götürüyor. 1600 kilodan fazla ağırlığa sahip. Süspansiyonları başarılı, yol tutuş ve konfor açısından bir sorun teşkil etmiyor.

Otomatik fren sistemi mevcut değil ancak park sensörleri ile beraber manevra yaparken olumsuz durumlarda başarılı şekilde çalışan fren sistemi çoğu Volkswagenlerde olduğu gibi tiguanda da kullanılmış.

Led farları gayet başarılı ve dönüşe duyarlı. Yağmurlu havalarda aydınlatmada sorun yaşanmıyor.

Tiguan alırken seçeneklerimizin arasında; 3008, c5 aircross, Kodiaq vardı. Fransız grubu f/p yönünden daha cazibeli ancak bize hitap etmedi, Kodiaq aşırı büyük ve kaba duruyordu.

Alıntıdır..(degerlendiren arkadasın emegine saglık)

Stea

29 Yaşindayım Kayseri'de ikamet ediyorum okumayi ve makale yazmayı seviyorum. Yani yaptıgım işi severek yapıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − 8 =

Başa dön tuşu