Sağlık

Bağışıklık Sisteminin Zayıflık Belirtileri Nelerdir? 2021

Bağışıklık Sisteminin Zayıflık Belirtileri Nelerdir? Eğer bir İnsan hareket ediyorsanız Önemli ciddi doğuşdan yada sonra gelen bir hastalığınız  yoksa normalde sizin bağısık sisteminin bozulması  güçsüz olması için hiç bir  neden yok.Ama yanlış besleniyorsanız bir takim hareket azlığı gösteriyorsanız  Ki çağimizda devamlı Bilgisayar, telefon ,tablet kullanımı  malesef insanin hareketli azlığını etkiliyor.bu bağışıklı sisteminin defektif olması yani bozulması

Sık sık Nezle oluyorsanız ve Sürekli Grip oluyorsanız üst solunum yolu enfeksiyonu gibi bir mevsim içerisinde özellikle  kış 3 den fazla nezle grip oluyorsa insan özellikle’de geç atlatılıyorsa  normal normal süresi   beş ile  yedi günde  bir haftada atlalması gerekirken iki hafta sürüyorsa  burada kısmı bir problem var demektir.

Kronik Yorgunluk Hissi ;

Devamlı yorgun kalklıyorsanız devamlı yorgun hissediyorsanız  ve halsiz hissediyorsanız  ki bu depresyonla de bagdasa bilir. Bu da bir bağisiklik sisteminin düşükoldugunu belirten bulgudur.

Sık Sık Uçuk ve Aft Çıkması ;

Ağızda Sık Sık Uçuk ve Aft Çıkması ve uzun sürede iyileşmemesi Bağışıklık sistemi zayıf olduğu için fırsat’cıl enfeksiyonlardır hatta korona’da böyle bir durum varmi diye araştırıldı öyle bir durum olmadığı anlaşıldı. Bagışıklığınız iyi olduğu zaman hiç bir problem yok Ama bağısıklık sisteminiz zayıf oldugu zaman hemen anlaşılacaktır hemen kendinize çeki düzen vereceksiniz.

Alerjik Cilt Bulguları ;

Sık sık tekrar eden ciltte alerjik belirtilerde yine bagısıklık sisteminin tam çalısmadıgını gösterir.

Saç Dökülmesi ve, Saçlarin  Mat Rengi ;

Saç Dökülmesi ve, Saçlarin  Mat Rengi Triod’in az çalışması genelde hipotriod’i ile ve dolayisiyla yine bagısıkla bire bir alakası olan bir durum Saçlarin parlak ve zinde görünmesi gerekiyor mat saçlar o yönden de bize fikir verebilir

Hareket ve Zindelik’te Azalma, Depresyona Egilim;

Hareket ve Zindelik’te Azalma, Hareket çok önemli Dedigim gibi bir insan normal besleniyorsa hareket ediyorsa genelde o insanin bağısıklıgı normaldir.  Ama devam’li Bilgisayar basında sekiz saat oturuyorsa devamlı Telefonla veya Tablet ile  ugrasıyor sa Yazın Güneş Görmüyorsa ve güneş de vitamin almıyorsa bunlar bagısıklıgı bozan sebebleridir.

 Doğal Bağısıklık;

Doğal Bağısıklık  herİnsanda  olan bir bağısıklıktır,bunlarda bellek hafıza yoktur örnek yani sizin bogazınızdan virüs girdi veya Dişardan bir toz aldınız yabancı bir madde  bir bakteri kaptınız. Kanın  Beyaz kure  hücrelerinden  üretilen Yiyici Hücreleri  gelir oraya  Yabanci bakterilerin veya Virüsün etrafini çevirir. Eger Bağişikli sisteminiz güçlüyse Hemen o bakteriyi veya virüsü  buna koranavirüsüde dahil yer bitirir o sebeb bir çok kişi koronavirüs hastalıgını ayakta atlatıyor.

Kazanılmış Bagısıklık;

Kazanılmış Bagısıklık Dogal bagısıklıkgının  bas edemedigi yerde kazanılmış bagısıklık devreye giriyor.

Stea

29 Yaşindayım Kayseri'de ikamet ediyorum okumayi ve makale yazmayı seviyorum. Yani yaptıgım işi severek yapıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − 5 =

Başa dön tuşu