Genel

Elektrik Faturasi Yardımı Başvurusu Nasil Yapilir? 2020

Elektrik Yardımı Başvurusu Nasil Yapilir?,Yardim Başvurusu nasıl yapılır Türkiye enerji piyasası düzenleme kurumu tarafından belirlemesi gerçekleştirilen elektrik ve doğal gaz sayaçları için 3 ay boyunca okuma gerçekleşmeyecek. Korona virüsü tüm dünyayı etkisi altında aldı güvenlik için veya virüsten korunmak için  bir çok iş yeri acılmacıldı günlerce kapalı kaldı bu nedenle bir çok kişi işsiz kaldı devletimiz durumu olmayan çalışamayan elektrik su faturasını ödeyemeyenlere yardim etmeye devam ediyor  Kullanıcı abonelerinde ise geçmiş yıllara ait olarak yer alan tüketim borçları adına faturalanmalar okunmayacak 2020 yılı korona virüs destegi ile yapılan  Elektrik Faturasını ödemeyi Devlet Yapacak Sadece Başvuru Şartlarının şartlarini sağlamanız yeterli.

 Elektrik Faturasi Desteği Başvurusu Nedir? 2020

Elektrik Desteği neden veriliyor  Elektrik Destegi Nedir ?Korona virüsü tüm dünyayı etkisi altında aldı güvenlik için veya virüsten korunmak için  bir çok iş yeri açılmadı günlerce kapalı kaldı bu nedenle bir çok kişi işsiz kaldı devletimiz durumu olmayan çalışamayan elektrik su faturasını ödeyemeyenlere yardim etmeye devam ediyor  Kullanıcı abonelerinde ise geçmiş yıllara ait olarak yer alan tüketim borçları adına faturalanmalar okunmayacak 2020 yılı korona virüs destegi ile yapılan  Elektrik Faturasını ödemeyi Devlet Yapacak Sadece Başvuru Şartlarının şartlarini sağlamanız yeterli.

Yardıma ihtiyacı olan aileler adına 80 TL elektrik faturası desteği de sunulacak. 2020 yılı içerisinde uygulamaya giren program geçmiş yıllara oran ile farklı durumları beraberinde getiriyor

  • Evde  yaşamaya devam eden kişi sayısına göre 150 kw destek verilecek.
  • Bu noktada;Evde  2 kişi olması durumunda aylık 75 kWh enerji tüketimine 53,27 TL,
  • Evde 3 kişi olduğunda aylık 100 kWh  71,02 TL,
  • Evde 4 kişi bulunuyorsa aylık 125 kWh 88,78 TL,
  • Evde 5 ya da daha fazla kişi varsa aylık 150 kWh enerji tüketimine 106,53 TL.

Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu tarafından yapılan incelemelere göre belirlenmiştir.

Elektrik Faturasi Ödeme Desteğini Kimler Alabilir?

Elektrik Faturasi Ödeme Desteğini Kimler Alabilir?
Elektrik Faturasi Ödeme Desteğini Kimler Alabilir?

Şu an asgari ücret ile geçinmek zorunda olan ya da birçok maddi zorluk ile yüz yüze olan aile var. Maddi konuda olan zorluklardan dolayı sosyal yardım programları sunuluyor. Bu yardımlardan yararlanan kişiler için bir de 80 TL elektrik faturası yardımı sunulacak.

Elektrik Faturasi Yardımı Başvurusu Nasil Yapilir?

Elektrik Faturası  Devlet Tarafından Karşılanması İçin  Aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından gerçekleştiriliyor. Bu yüzden il ve ilçede yer alan müdürlüklere başvuru yapmak gerekir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvuru yapmanız gerekmektedir.

Elektrik Faturası Devlet Desteği Başvuru Evrakları Nelerdir

Elektrik faturası desteklerinden faydalanabilmek için şahısların;

  • Vakıf ya da il müdürlüklerinden alınacak başvuru dilekçesi,
  • Elektrik faturası,Kişinin kendisinin ya da eşinin kimlik fotokopisi,
  • Vakıf tarafından alınan yardımlar için belgeler
  • Ailenin gelir durumu bu noktada oldukça önemli. Genelde Asgari Ücretliler veya işsiz olanlar ve Sosyal yardımlaşmadan destek alanlar faydalanabiliyor

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu