Gncbilgi 2022 https://www.gncbilgi.com/ Sat, 26 Nov 2022 13:29:06 +0000 tr hourly 1 https://www.gncbilgi.com/wp-content/uploads/2020/11/cropped-gncbilgi1-32x32.png Gncbilgi 2022 https://www.gncbilgi.com/ 32 32 Aknetrent Kullananlar Yorumlar – Etkili Sivilce Kremi https://www.gncbilgi.com/aknetrent-kullananlar-yorumlar/ https://www.gncbilgi.com/aknetrent-kullananlar-yorumlar/#respond Sat, 26 Nov 2022 13:29:04 +0000 https://www.gncbilgi.com/?p=11131 Aknetrent Kullananlar Yorumlar; Genel olarak, Aknetrent (izotretinoin) tedavisinin etkileri doza bağlıdır. Bununla birlikte, bu etkiler tam olarak belirlenmemiştir. İlaç reçeteli olarak satılan, zor aknelerin tedavi edilmesi amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Uyarılar da genel olarak ilacın bebek ölümlerine sebep olabilme riski olduğundan, gebelikte ve emzirirken kullanılmaması yönündedir. Bazı insanlarda inatçı sivilcelerle baş etmek zordur. Tedavilere tam …

Aknetrent Kullananlar Yorumlar – Etkili Sivilce Kremi yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Aknetrent Kullananlar Yorumlar; Genel olarak, Aknetrent (izotretinoin) tedavisinin etkileri doza bağlıdır. Bununla birlikte, bu etkiler tam olarak belirlenmemiştir. İlaç reçeteli olarak satılan, zor aknelerin tedavi edilmesi amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Uyarılar da genel olarak ilacın bebek ölümlerine sebep olabilme riski olduğundan, gebelikte ve emzirirken kullanılmaması yönündedir.

Bazı insanlarda inatçı sivilcelerle baş etmek zordur. Tedavilere tam cevap verilmediği durumlarda daha etkin bir ilaç olarak Aknetrent kullanılmaktadır. İlacın asıl etkisi sivilcelerdeki yağ oranını azaltmaktır. Kapsülleri bir bardak su ile alınmaktadır ve ilaç alındıktan sonra hemen yatmamak önerilmektedir.
Aknetrent (izotretinoin) kullananların ilacı bıraktıktan 1 ay sonrasına kadar kan vermemesi önerilmektedir.
İlacın kullanımının sakıncalı olduğu hastalıklar arasında şiddetli depresyon hastalığı, karaciğer hastalığı, A vitamin yüksekliği şeker hastalığı bulunuyor.

Aknetrent Nedir?

Aknetrent Nedir
Aknetrent Nedir

Pek çok erginlik sürecindeki gencin sivilce ve akne sorunları için kullandığı Aknetrent ilacı dermatologlar tarafından reçete edilmekte ve birçok doktor bu ilacı kullanmadan önce izin istemektedir. Ayrıca bir dermatolog bu ilacı kullanmadan önce kardiyoloji, göğüs hastalıkları, endokrinoloji gibi doktorlara danışmanızı isteyebilir.

Aknetrent Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Aknetrent Ne Kadar Sure Kullanilmali
Aknetrent Ne Kadar Sure Kullanilmali

Doktorunuz tedavinin süresini bir dizi teste ve akne probleminizin boyutuna göre belirleyecektir. Ancak standart tedavi 4-6 ay sürer. Hasta düşük doz tedavi alıyorsa bu süre daha uzun olabilir. Akneniz tedaviden sonra 8 haftaya kadar iyileşmeye devam edebilir.

Aknetrent Kullananlar Yorumlar

Aknetrent kullanıcı yorumları bazı internet sitelerinden alıntı yapılarak yazılmaktadır. Kulaktan dolma bilgilerle doktor tavsiyesi olmadan bu ilaç kullanılmamalıdır. Bir Aknetrent kullanıcısı olarak, yorumlarınızı sitemizin yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Bu ilaç sivilce tedavisinde kullanılmaktadır. Aknetrent kullananlar yorumlarında dudak ve ciltte kuruluk gibi yan etkilere neden olduğunu belirtmişlerdir. Bu ilacin tedavisi süresince cips, çikolata, abur cubur ve yağlı yiyeceklerden uzak durulması tavsiye kullananlar tarafından tavsiye edilmiştir.

Aknetrent Kullananlar oncesi ve sonrasi
Aknetrent Kullananlar oncesi ve sonrasi
 • “. Yan etkileri var mı bende oldu ve bu etkileri 10 gün içinde ortaya çıkıyor. Dudaklarda kuruma ve ciltte kızarma olabiliyor. Siyah olan yüzdeki noktaları temizliyor. Tedavi olarak da yaklaşık 3 ay boyunca ilacı almak yeterli oluyor.”
 • “Çenedeki sivilcelerim oldukça belirgin olmaya başlamıştı ve sivilceler içinde iltihaplar vardı. Onları patlatmak, yan gözeneklere de mikrop bulaştıracaktı. Deri için cilt doktoruna gittim. Doktor bana aknetrent yazdı ve bununla beraber bir ilaç daha yazdı. Sevindirici haber şu ki siyah noktalar gitti.”
 • “Aknetrent (izotretinoin) tedavisinin eklem ağrılarına yan etkiler yaptığınız ben kendim bizzat yaşadım. Ağrıların belli bir zaman sonra geçmediğini de belirtmeliyim.
 • “ilaç şu durumda kullanılmalı bence, başka çare yoksa Aknetrent (izotretinoin) tedavisine başlanmalı. Çünkü cildi ilaç kullanımı boyunca kaç ay sürecekse, cildi nemlendirmelisiniz.”
 • “ilacı kullanırken zaten alkol alışkanlığınız varsa bırakmanız gerekiyor ve tedavisi bende 2 ay sürdü bu sürede alkolden de uzak durarak kendime iyilik yapmış oldum”
5/5 - (1 vote)

Aknetrent Kullananlar Yorumlar – Etkili Sivilce Kremi yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.gncbilgi.com/aknetrent-kullananlar-yorumlar/feed/ 0
Gürcistan Asgari Ücret -2023- Yaşam Kalitesi https://www.gncbilgi.com/gurcistan-asgari-ucret/ https://www.gncbilgi.com/gurcistan-asgari-ucret/#respond Sat, 26 Nov 2022 11:57:06 +0000 https://www.gncbilgi.com/?p=10557 Gürcistan Asgari Ücret 2022 ne kadar sorusu yurt dışına gidip çalışmak isteyen gençlerin çok sık sorduğu bir sorudur. Gürcistan’da, tüm işler için saat başına 7-8 $ asgari ücret verilmekle beraber, ancak bunun bazı istisnaları vardır. Örneğin, küçüklerin 12 yaşına kadar çalışmasına izin verilmez. İşverenler, maaş çeki verdikleri andan itibaren dört yıl boyunca çalışan kayıtlarını tutmak zorundadır. …

Gürcistan Asgari Ücret -2023- Yaşam Kalitesi yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Gürcistan Asgari Ücret 2022 ne kadar sorusu yurt dışına gidip çalışmak isteyen gençlerin çok sık sorduğu bir sorudur. Gürcistan’da, tüm işler için saat başına 7-8 $ asgari ücret verilmekle beraber, ancak bunun bazı istisnaları vardır. Örneğin, küçüklerin 12 yaşına kadar çalışmasına izin verilmez. İşverenler, maaş çeki verdikleri andan itibaren dört yıl boyunca çalışan kayıtlarını tutmak zorundadır. Her şey resmidir.

Gürcistan Asgari Ücret 2022

Gürcistan’da asgari ücret şu anda saat başına 8,25 ABD dolarıdır ve bu, Amerika’da işçilere ödenen Asgari Ücret olan 7,25 ABD dolardan daha yüksektir. Ücret, perakende, yemek servisi ve lojistik mesleklerde çalışanlar da dahil olmak üzere çoğu çalışan için geçerlidir. Ancak, üniversite diploması gerektiren işler ve tam zamanlı olmayan ya da serbest çalışanlar asgari ücretten muaftır.

Gurcistan Asgari Ucret guncel
Gurcistan Asgari Ucret guncel

Gürcistan’daki asgari ücret, Avrupa Birliği’ndeki en düşük ücrettir, ancak hükümet miktarı artırmayı tartışmaya devam ediyor. Federal Adil Çalışma Standartları Yasası, Gürcistan’daki çoğu çalışanı kapsar. Hizmet sektöründe çalışanların aldıkları bahşişler de neredeyse bir asgari ücretin 2 katı kadar olabilmektedir.

Gürcistan Asgari Ücret 2022 Kaç Dolar, Euro 💸

Gürcistan Asgari Ücret750 Gürcistan Larisi
Kaç Dolar255 Dolar $
Kaç TL4 bin 550 Türk Lirası
Kaç Euro251 Euro
2022 Gürcistan Asgari Ücret Kaç Dolar? Euro TL

Gürcistan Hayat Ucuz Mu?

Gürcistan’a gitmek isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biride market fiyatları tır. 1 kg dana eti 48 liraya tekabül etmektedir. Ülkede en ucuz ürünler sigara ve içkilerdir. Batum’da 3 çeşit yemek bir kase salata ve 3 bardak biraya ödenecek para 35 TL’dir. Ülkeye vize gerekmeden sadece kimlik kartı ile giriş yapılabilmektedir. Ülkede 100 GEL para birimi bizde 657 TL yapmaktadır.

Sınır kapısında 150 TL harç ödemesi yapılarak ülkeye giriş yapılmaktadır. Arabanızla gidecekseniz 150 liraya trafik sigortası yaptırmanız gerekiyor aksi halde bunun 5-6 katı ceza ödeyebilirsiniz. Ülkeye kimliğinizde girebilir ve 90 gün boyunca orada kalabilirsiniz. Gürcistan vatandaşı olmak isteyenler adalet sarayına dilekçe vererek başvuru yapabilirler. Gürcistan’da çalışmak için oturum izni ve çalışma izni almak gerekiyor.

Gürcistan Piyasa Fiyatları

Devletin düşük envanteri ve düşük faiz oranları, konutlara yönelik güçlü bir talebi teşvik ettiği için, Gürcistan’daki piyasa fiyatlarının önümüzdeki yıl boyunca yükselmeye devam etmesi beklenmektedir. Temmuz ayında, yeni listelenen mülklerin sayısı yıllık bazda %14.5 düşüşle 39.388 konuta düştü. Nüfus artışına oranla konut ihtiyacı var.

Yükselen fiyatlara rağmen, Gürcistan konut piyasası, çok sayıda potansiyel alıcıyı caydırıyor. Bu arz ve talep sorunu kiracıları da etkiledi. Gürcistan’da ortalama bir ev kirası ortalama 300-350 dolardır. Saat başı 8 dolar alan ve günde 10 saat çalışan biri ayda 2.400 dolar gelir elde etmektedir.

Gürcistan Gezilecek Yerler

Gürcistan tam bir doğa harikası ülkedir. Kavurucu yaz sıcaklıkları yok ve sonbahar havası daima güzeldir. Ziyaretçiler ve bölge sakinleri, açık hava turlarına müzelere ve sanat galerilerine giderler. Gürcistan’daki popüler bir tatil yeri, yosunlu ağaçların, şelalelerin ve turkuaz mavisi doğal havuzların doğal bir vadisi olan Martvili Kanyonu’dur. Bu bölge aynı zamanda ülkenin yedi doğal harikasından birine ev sahipliği yapmaktadır. Bölge aynı zamanda tarih açısından da zengindir.

Mtsheta, Gürcistan’ın manevi olarak en değerli kentidir. “Kral Gorgasali başkenti Tiflis’e taşıyana kadar ülkenin başkentiydi. Bu tarihi şehir, MÖ 400 yıllarına dayanan medeniyet izleriyle ülkenin en eski yapılarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Şehir ayrıca Gürcistan’ın en önemli üç kilisesine de ev sahipliği yapıyor.”

5/5 - (1 vote)

Gürcistan Asgari Ücret -2023- Yaşam Kalitesi yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.gncbilgi.com/gurcistan-asgari-ucret/feed/ 0
Flörte Sorulacak Sorular – 100 Soru – 2023 https://www.gncbilgi.com/florte-sorulacak-sorular/ https://www.gncbilgi.com/florte-sorulacak-sorular/#respond Sat, 26 Nov 2022 08:25:42 +0000 https://www.gncbilgi.com/?p=11098 Flörte Sorulacak Sorular, genellikle insanların eşlerini daha iyi tanımak için sordukları sorulardır. Hem ilişkiye renk katmak hem de sevgiliyi daha iyi tanımak için çeşitli sorular sorulabilir. Birbirini tanımaya yönelik sorular arasında birçok konudan bahsedilebilir. Kızlar ve erkekler için tanışma, eğlenceli flört soruları ve komik sorular yazımızda. Yeni bir flörte ne soracağınızı merak ettiğinizde, birçok farklı …

Flörte Sorulacak Sorular – 100 Soru – 2023 yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Flörte Sorulacak Sorular, genellikle insanların eşlerini daha iyi tanımak için sordukları sorulardır. Hem ilişkiye renk katmak hem de sevgiliyi daha iyi tanımak için çeşitli sorular sorulabilir. Birbirini tanımaya yönelik sorular arasında birçok konudan bahsedilebilir. Kızlar ve erkekler için tanışma, eğlenceli flört soruları ve komik sorular yazımızda.

Yeni bir flörte ne soracağınızı merak ettiğinizde, birçok farklı soru türünden bahsedebilirsiniz. Birini tanımak için sorulacak daha çok soru yazımızın devamında yer almak. Bu yüzden yazımızın devamında kızlar ve erkeklerle flört etmeye dair eğlenceli, kolay ve zor sorular bulacaksınız.

İlk Tanışma Flört Soruları

Yeni biriyle tanıştığınızda, insanlar kendilerine farklı sorular sorarlar. Bu soruları sormak sadece ilişkiyi güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda insanlar arasında karşılıklı güven ortamı yaratır. Bir ilişkiyi bir sonraki aşamaya taşımanın en önemli yollarından biri karşı tarafa merak uyandıran sorular sormaktır. İlk tanıştığını flörte ilk görüşme için birçok soru var, aşağıdaki soruları sorabilirsiniz.

Ilk Tanisma Flort Sorulari
Ilk Tanisma Flort Sorulari
 1. İlk görüşte aşka inanır mısın? 
 2. Önceliğin sevgi mi sadakat mi? 
 3. En sevdiğin film karakteri kim? 
 4. Seyahat etmeyi sever misin?
 5. Nelerden Hoşlanırsın?
 6. Yalnız kalmaktan hoşlanır mısın yoksa bu seni korkutur mu? 
 7. Yükselenin ne? 
 8. Hayatta ”asla affetmeyeceğim” dediğin şeyler neler? 
 9. Karşı cinste zekaya mı yoksa dış görünüşe mi önem verirsin? 
 10. İnternet aşklarına inanır mısın? 
 11. Senin için dostların mı önce gelir yoksa sevgilin mi? 
 12. Sence kıskançlık sevginin mi yoksa güvensizliğin mi göstergesidir? 
 13. Küçük hediyeler seni mutlu eder mi? 
 14. Uğurlu sayın ne? 
 15. En sevdiğin mevsim hangisi? 
 16. Spor mu yoksa klasik mi giyinmeyi seversin?
 17. Mantık evliliğine inanır mısın? 
 18. Yurt dışında görmek istediğin ülkeler ve şehirler hangileri? 
 19. En sevdiğin sinema oyuncusu kim? 
 20. Bir çizgi film karakteri olsaydın hangisi olmak isterdin? 
 21. Çalmak istediğin enstrümanlar neler? 
 22.  En sevdiğin rock grubu hangisi? 
 23. Unutamadığın ve tekrar tekrar izlediğin filmler var mı? 
 24. En çok hangi grubun konserine gitmek istersin? 
 25. Ormanda mı yoksa deniz kıyısında mı tatil yapmak hoşuna gider? 
 26. Uzun seyahatlere çıkmaktan hoşlanır mısın? 
 27. Bu zamana kadar duyduğun en marjinal fikir neydi? 
 28. Kendini duygusal mı yoksa soğukkanlı biri olarak mı tanımlarsın? 
 29. Latin danslarından en çok hangisini seviyorsun? 
 30. Kıyafette en sevdiğin renkler neler? 
 31. Salaş giyinmek sence özensizlik mi yoksa rahatlık mı? 
 32. Modayı takip eder misin yoksa kendine yakışanı mı giyersin? 
 33. Fobin var mı? 
 34. Bu zamana kadar yaptığın en çılgınca şey neydi? 
 35. En sevdiğin çizgi roman karakteri kim? 
 36. Geriye dönüp baktığında pişman olduğun şeyler var mı? 
 37. Seni en çok ne kırar? 
 38. Seçme şansın olsaydı hangi ülkede doğmak isterdin? 
 39. Kendinde sevmediğin özellikler neler? 

Flörte Sorulacak 100 Soru

Flört bir ilişkinin ilk adımıdır. İlişkide kişilerin birbirlerini tanımak ve doğru adımlar atabilmek için flört sürecinde dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Flörte Sorulacak 100 Soru flörtleştiğin kişiyi daha iyi tanıyabilirsiniz. İşte Flörtünüze sorabileceğiniz ve tanımanızda size yardımcı olacak bazı sorular.

Florte Sorulacak 100 Soru
Florte Sorulacak 100 Soru
 • İlişkide önceliğin eğlence midir, yoksa romantizm midir?
 • Flört ile evlilik arasındaki zaman senin için nasıl işler?
 • Boş zamanlarınızda neler yapmaktan hoşlanırsınız?
 • Sabah insanı mısınız yoksa gece kuşu mu?
 • Zamanınız ve paranız olsaydı hangi hobilere girmek isterdiniz?
 • İlk görüşte aşka inanır mısın?
 • Önceliğin sevgi mi sadakat mi?
 • Hayatta ”asla affetmeyeceğim” dediğin şeyler neler?
 • İlişkiler için tamamen yasak olan şeyler nelerdir?
 • Birinin senin için yaptığı en güzel jest nedir?
 • Arkadaşlarınız arasında en çok neyle tanınıyorsunuz?
 • Aile kurmak hakkındaki düşüncelerin neler?
 • Yemek yapmayı sever misin?
 • Ailenle mi yaşıyorsun?
 • Hangi müzik sanatçısından hiç sıkılmıyorsun?
 • Senin için dostların mı önce gelir yoksa sevgilin mi?
 • Sence kıskançlık sevginin mi yoksa güvensizliğin mi göstergesidir?
 • Aşk için mi yoksa para için mi evlenmeyi tercih edersin?
 • Takım halinde mi yoksa yalnız mı çalışmayı tercih edersiniz?

Flörte Sorulacak Sorular

 1. Çocukluğunda en çok seni ne mutlu ederdi?
 2. Yapmaktan hoşlandığın spor dalları nelerdir?
 3. Hiç sıkılmadan dinlediğin şarkılar neler?
 4. En sevdiğin yemek ve içecekler hangileri?
 5. Hangi müzik grubunu dinlemeyi seversin?
 6. Boş vakitlerini nasıl değerlendirmek istersin?

Erkek Flörte Sorulacak Sorular?

 1. Neden Yalnızsın?
 2. Ailene bağlımısın?
 3. Çocukları severmisin?
 4. Hayvanları severmisin?
 5. Arkadaşlarınla çok görüşür müsün ilişkiniz nasıl?
 6. Gezmeyi severmisin?
 7. Hobin var mı? Hobilerin neler?
 8. Yaz ayını mı seversin kışı mı?
 9. Kariyerlerin var mı nelerdir?
 10. Kötü alışkanlıkların var mı?
 11. En çok neye gülersin yada ağlarsın?
 12. Din senin için ne kadar önemli?
 13. Yaptığın en çılgın şey ne?
 14. En nefret ettiğin şey?
 15. Bir ilişkide ne ararsın?
 16. Pişmanlıkların var mı?
 17. Son ilişkin neden bitti?
 18. Bilerek birine zarar verdin mi?

Erkek ve kızların sevgilinizi tanımak için sormaları gereken birçok soru vardır. Diğer kişiyi çeşitli şekillerde tanımak için bu soruları sormak önemlidir. Bu soruları sorarak ilişkinizin temellerini daha iyi bir zemine oturtabilirsiniz.

Puan Ver

Flörte Sorulacak Sorular – 100 Soru – 2023 yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.gncbilgi.com/florte-sorulacak-sorular/feed/ 0
En Güzel İnstagram Yorumları! – Komik Sözler ve Yorumlar https://www.gncbilgi.com/en-guzel-instagram-yorumlari/ https://www.gncbilgi.com/en-guzel-instagram-yorumlari/#respond Sat, 26 Nov 2022 07:58:35 +0000 https://www.gncbilgi.com/?p=11101 En Güzel İnstagram Yorumları, Instagram’ı aktif olarak kullananları bir araya getirirsek, kendi Instagram evlerini kurabilecek yeterince insan olacaktır. Milyonlarca insan için bir çılgınlıktan çok bir bağımlılığa dönüşen platform unutulmuyor, aksine her geçen gün biraz daha öne çıkıyor. Böyle bir platformda aranan kişi olmak ve diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak için çeşitli yollar kullanılıyorlar. Bazen çok etkileyici …

En Güzel İnstagram Yorumları! – Komik Sözler ve Yorumlar yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
En Güzel İnstagram Yorumları, Instagram’ı aktif olarak kullananları bir araya getirirsek, kendi Instagram evlerini kurabilecek yeterince insan olacaktır. Milyonlarca insan için bir çılgınlıktan çok bir bağımlılığa dönüşen platform unutulmuyor, aksine her geçen gün biraz daha öne çıkıyor. Böyle bir platformda aranan kişi olmak ve diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak için çeşitli yollar kullanılıyorlar.

Bazen çok etkileyici fotoğraflar paylaşılabiliyor, bazen paylaşımlara yaratıcı yorumlar bile yetiyor. İnsanların dikkatini çeken Instagram yorumları, hiç ummadığınız şekillerde takipçi kazanmanıza yol açabilir. Arkadaşların paylaşılan fotoğraflara yaptığı yorumlar sevgi göstergesi olarak alınabilir. Çünkü Instagram’da özel bir görüşme ya da mesaj göndermek yerine fotoğrafın altına yapılan yorumlar diğer kullanıcılar tarafından görülebiliyor. Arkadaşınızın fotoğrafını gerçekten beğendiyseniz, yorum yapmaktan ve ona sevginizi göstermekten çekinmeyin.

Arkadaşınızın fotoğrafına harika yorumlar, dikkat çekici yorumlar ve iltifatlar yazmak istiyor ama bu konuda biraz zorlanıyorsanız ve en güzel instagram yorumlarını arıyorsanız doğru yere geldiniz. Yazımızın devamında size ilham verecek Instagram yorumlarını bulacaksınız.

En Güzel Instagram Yorumları

Instagram yorumlarında bol bol iltifat kelimeler kullanmak gerekir. Kısa ve net iltifatlar verebilirsiniz. Örnek; Ateş ediyorsun!, Kaldı mı böyle güzellikler, Kaynar su musun be hem akıyorsun hem yakıyorsun?, daha fazlası için bakalım;

En Guzel Instagram Yorumlari
En Guzel Instagram Yorumlari
 • Bir an öncesine kadar hava bulutluydu ama bu fotoğrafı gördükten sonra güneş açtı!
 • Seni görmek, geçmişin buna değdiğinin en iyi kanıtı arkadaşım.
 • Kilometrelerce uzakta da olsa gerçek dostlar gönülden yakındır!
 • İlah mısın silah mısın?
 • Mükemmel çıkmışsın
 • Baştan aşağı güzelsin.
 • Olağanüstüsün.
 • Sen tam bir Divasın!
 • Bu çok etkileyici.
 • Gülümsemeye devam et.
 • Bu çekiciliği nereden aldın?
 • Eminim annen dünyanın en güzel kadınıdır.
 • Mükemmelliğin kontrolü ruhun içindedir.
 • Gülüşün beni mutlu ediyor.
 • Bakışların beni deli ediyor.
 • Güzelliğin örneği.
 • Parlak bir kalp ile doğal güzellik.
 • Çok mükemmel bir gülüşün var.
 • Gülüşün oldukça büyülü ve muhteşem.
 • Mükemmelliğin anlamı sende saklı.
 • Kraliçe.
 • Saf güzellik.
 • Nefes kesiyorsun
 • Tanrıça gibi kadınsın!
 • Sıfır kusur!
 • Sen parlamak için doğmuşsun.
 • Bu fotoğrafı kesinlikle çerçeveletmelisin.
 • Çok güzelsin!
 • İlk yorum
 • Gözlerim kamaştı.
 • Birbirinize çok yakışıyorsunuz.
 • Yine mi güzeliz yine mi çiçek
 • Mermiler seksin bu alemde tek sensin.
 • Çikolata dan sonra ki favorimsin.
 • Parti kur mitinglere gelelim sandıklarda oy atalım.
 • Dünyanın en iyi arkadaşına sahip olduğunu bilmek ne güzel.
 • Hey ruh ikizim çok iyi çıkmışsın.
 • Kanka yine amino asiti basmışsın taş gibisin.
 • İyi arkadaşlar yıldızlara benzer. Onları her zaman göremezsin, ama her zaman orada olduklarını bilirsin.

En Güzel İnstagram Komik Sözler ve Yorumlar

 • Zaman gerçek dostlukları silmez! Çok özledim.
 • Şuan da sana sarılmak istiyorum!
 • Kızlar harikasınız.
 • Şekeri bıraktım fotoğrafını beğenemiyorum.
 • Bir fotoğraf anca bu kadar güzel olur. Bana bu işi hemen öğretmelisin.
 • Öldürücü bir bakış.
 • Ooo havalanmışsın yolculuk nereye?
 • Gülümsemen içimi ısıtıyor.
 • Çok tatlısın.
 • Bir meclis değilsin ama bakanın çok.
 • Eğer hala yalnızsan, Allah seni birilerinden koruyor demektir.
 • Uzak durun beyler, arkadaş ateş ediyor.
 • Yakıyorsun yine güzel insan.
 • Keskin nişancı mısın sen ya tam kalbimden vurdun beni.
 • Meleklerin Instagram hesabı olduğunu şimdi öğrendim.
 • Pardon ama bir model takip ettiğimi bilmiyordum.
 • Bu fotoğrafı NASA’ya gönderiyorum çünkü bir yıldızı burda unutmuşlar.
 • Kalbimde ki yerin çok başka.

İnstagram Arkadaş Fotoğrafına Yorumlar

Instagram Arkadas Fotografina Yorumlar
Instagram Arkadas Fotografina Yorumlar
 • Herkesin anladığı bir dil konuşuyorsun ama kimse seni anlamıyor
 • Konuşma, insanın aklını kullanma sanatıdır
 • İnsan kendisini aşarak kendisi olur.
 • Ne güzel şeydi insanın insana güvenmesi, sevmesi!
 • Kendini farklı sanıyor.. Hayırdır tatlım seni baban mı doğurdu?
 • Sahne senin devam et, sıra bana gelmesin dua et
 • Mutluluğun saatini kurdum sen gelince çalacak
 • Varken var olanlar yokken de yok olsunlar
 • Çok güvenmek de hatalıdır, hiç güvenmemek de…
 • İyiler her zaman fazla alçak gönüllüdürler.
 • Sevgi iyileştirir.
 • Eğer aklına koyarsan her şeyi yapabilirsin.
 • Hayat değişecekse, kendini değiştirebilenlerle değişecek…
 • Bazen, sırf ağlamaya yer kalmadığı için gülersiniz.
 • Belki zengin olamadık ama çok mal gördük
 • Işıkları kapattık bizi bulmak isteyen kendini yaksın
 • Sonra döndüm dedim ki, “çok güzelsin”
 • Biz geceyi seviyoruz diye kimse kendini yıldız zannetmesin!
 • Bilmek başka, bulmak başka, olmak başka
 • Kadınlar hiçbir zaman kendileri için sıkıntıya düşmezler

Instagram Yorumlara Ne Yazılır?

 • Dünyanın en yüksek dağından ikisiyle karşı karşıyayız.
 • Yine gülmedik çok şükür
 • Sigaramı ekrana yaklaştırdım kendi kendine yandı. Ateş gibi olmuşsun.
 • Mermiler zamlansa da ateş etmeyi bıraksan.
 • Alev aldı buralar
 • Mükemmel olan her şey senin detayında saklı
 • Hiç lafı dallandırıp budaklandırmaya lüzum yok, taş gibisin
 • Para seni bozmamış, resmen kendin olmuşsun.
 • Dünyada sizinle İstanbul olmak varmış
 • Cennetten düştüğünüzde çok acıdı mı?
 • Eski cağlarda yaşasaydık heykelinizi yapıp; tapardım
 • Sen olmasaydın, seni icat etmek isterdim
 • Keskin nişancı mısın sen ya tam kalbimden vurdun beni
 • Edison’un karşısına çıksaymışsın ampul’u bulmazdı. Işıl ışılsın
 • Gözlerinin akı çok beyaz. fırçalıyor musun?
 • Sanırım beni hakkediyorsun
 • Kaynar su musun be hem akıyorsun hem yakıyorsun?
 • Beni çiğköfte gibi yoğurdu o kara gözlerin
 • Gözlerinden nereye gidiliyor? ben yolumu kaybettim de
 • Bir kelebek olsaydınız asla oraya konmazdınız
 • Senin de gürül gürül saçların var nasıl olsa
 • İlah mısın silah mısın be?
 • Dolar gibisin günden güne değerleniyorsun 
 • Şu kıza bak ilik gibi
 • Bilmeden pembe pastel boyanı mı kırdım?
 • Cumhuriyetin ilk yılları gibiydi yüzün
 • Cennetin kapısı açık kalmış herhâlde
 • Bir havalar bir havalar.. Sanırsın ejderhası var!
 • Yaz geldi çiçekler açtı arılar hep çalıştı arı vız vız vız arı vız vız vız
 • Ayva çiçek açmış yaz mı gelecek
 • Uyumadan uyanmışsın gibi duruyor
 • Bir meclis değilsin ama bakanın çok
 • Yakıyorsun yine
 • Parti kur mitinglere gelelim sandıklarda oy atalım
 • Fazla spor başa bela
 • Telefonunu mu değiştirdin? Çirkin çıkmışsın
 • Fotoğrafa hazırlıksız yakalandım. Derinden sarstı beni
 • Mermiler seksin bu alemde tek sensin
 • Yine kahve yine kitap

Listemizdeki İnstagram yorumları yazımızı beğeneceğinizi düşünüyoruz umarız beğenmişinizdir. Sizin yorumlarınız bizler için önemli gönderimizin altına yorum kısmına birbirinden güzel ve çarpıcı Instagram fotoğraf yorumlarını ekleyebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

En Güzel İnstagram Yorumları! – Komik Sözler ve Yorumlar yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.gncbilgi.com/en-guzel-instagram-yorumlari/feed/ 0
Sohbet Ruletleri – Sınır Tanımayan Yeni Tanışmalar! https://www.gncbilgi.com/sohbet-ruletleri-sinir-tanimayan-yeni-tanismalar/ https://www.gncbilgi.com/sohbet-ruletleri-sinir-tanimayan-yeni-tanismalar/#respond Fri, 25 Nov 2022 11:15:27 +0000 https://www.gncbilgi.com/?p=11112 “İnsan sosyal bir varlıktır” sözünü muhtemelen duymuşsunuzdur. Peki bunun ne anlama geldiğini ciddi olarak düşündünüz mü? Ve sosyal bağımlılığımız genellikle ne şekilde tezahür eder? Hadi bunu çözelim! Çok önemli bir insan özelliği: bağımsız varoluş için kısa bir içgüdü sistemi ile doğarız. Doğumdan sonra bağımsız yaşam için gerekli olan fiziksel yeteneklere gelince, bu konuda hiçbir soru …

Sohbet Ruletleri – Sınır Tanımayan Yeni Tanışmalar! yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
“İnsan sosyal bir varlıktır” sözünü muhtemelen duymuşsunuzdur. Peki bunun ne anlama geldiğini ciddi olarak düşündünüz mü? Ve sosyal bağımlılığımız genellikle ne şekilde tezahür eder? Hadi bunu çözelim!

Çok önemli bir insan özelliği: bağımsız varoluş için kısa bir içgüdü sistemi ile doğarız. Doğumdan sonra bağımsız yaşam için gerekli olan fiziksel yeteneklere gelince, bu konuda hiçbir soru işareti yoktur. Bir insan bebeği, örneğin yeni doğmuş bir aygırın aksine, hemen ayağa kalkamaz ve kendinden emin bir şekilde hareket edemez. Dışarıdan yardım almadan bebeğin hayatta kalma şansı neredeyse hiç yoktur.

Ancak sosyal bağımlılığın sadece çok erken yaşlarda var olduğunu düşünüyorsanız, öyle değildir. Bir kişi hayatı boyunca sürekli olarak toplumun etkisi altındadır — öğrenir, uyum sağlar, iletişim kurar, yeni bilgiler edinir ve beceriler geliştirir vs. Örneğin, erken ama zaten bağımsız bir yaşta toplumdan “çekilirlerse”, kişiliklerinin, kimliklerinin ve kendi Benliklerinin oluşum süreci tamamen öngörülemez bir şekilde ilerleyebilir. Çünkü homo sapiens sosyal bir insandır. Ve tam tersidir.

Modern toplumda sosyal bağlar nasıl oluştu ve her geçen yıl neden daha da zorlaşmıştır

Bir insan hayatı boyunca sosyal bağlar kurar. Erken çocukluk döneminde ebeveynler ve yakın akrabalarla iletişim kurarlar, ardından anaokuluna, okula ve üniversiteye başlarlar. Sonra gerçek yetişkin hayatı başlar, iş ve farklı ekipler. İşler ve pozisyonlar birbirinin yerini alır, kişi her seferinde yeni bir sosyal çevreye dalar. Yıllar geçtikçe, iyi arkadaşlar ve ilgi arkadaşları ile “büyürler”. Ve bu böyle devam eder. Yani, yaşam boyunca toplumumuz sürekli değişir. Ve bu kesinlikle normaldir.

O halde problem ne?

Ve sorun şu ki, bu “sosyal bağlantı planında” giderek daha fazla boşluk var. Açık bir örnek için uzağa gitmenize gerek yok. Koronavirüs Covid-19’u ve sonuçlarını ele alalım. Çocuklar anaokullarından ve okullardan kelimenin tam anlamıyla “çekildi”. Öğrenciler de çoğunlukla uzaktan eğitim formatına geçti. Ve birçok şirket çalışanı şu anda bile uzakta ve ofislerine dönmek için acele etmiyor.

Yani, nesnel (ve bazen öznel) faktörler nedeniyle sosyal bağlar zayıflar ve kopar. Sonuç olarak, sosyal ağların ve anlık mesajlaşma programlarının kurtaramadığı, giderek artan bir yalnızlık duygusu ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle, milyonlarca insan yalnızlıkla başa çıkabilmek için yeni sosyal bağlar kurmanın yollarını aramak zorunda kalıyor. Sohbet ruletleri bu yöntemlerden biri haline geldi.

Sohbet ruletleri nasıl 21. yüzyılın en etkili sosyal iletişim araçlarından biri haline geldi

Görüntülü sohbet ruleti, ana işlevi rastgele partnerleri video aracılığıyla bağlamak olan bir web sitesi veya uygulamadır. Bu format, dedikleri gibi, Chatroulette sohbet ruletinin başlatıldığı 2009 yılında “patladı”. Kullanıcılar, insanlarla kolayca ve doğal bir şekilde tanışmak, tamamen farklı konularda iletişim kurmak ve kelimenin tam anlamıyla dünyanın her yerinden ilginç kişiler bulmak için bu yeni fırsatı takdirle karşıladı.

Ne yazık ki, Chatroulette her zaman vasat bir denetime, çok sayıda İnternet trolüne ve dolandırıcıya sahip olmuştur. Bu nedenle, bugün Chatroulette alternatifleri çok daha ilginç seçeneklerdir:

Sohbet Ruletleri
Sohbet Ruletleri
 • OmeTV — arama ayarlarıyla uğraşmak istemeyenler için mükemmel olan çok minimalist bir sohbet ruleti. Sistemin sizin için en uygun partnerleri seçmesi için ülkeyi ve cinsiyetinizi belirtmeniz yeterlidir. OmeTV’nin ilginç özellikleri arasında yerleşik mesaj çevirmenine dikkat çekmeye değer. Üçüncü taraf çevirmenleri kullanmadan yabancılarla tanışmak ve iletişim kurmak isteyenler için çok kullanışlı bir özellik. OmeTV’nin bir web sürümünün yanı sıra iOS ve Android cihazlar için mobil uygulamaları vardır.
 • Chatous — iOS ve Android için popüler bir görüntülü sohbet ruleti. Burada, hashtag kullanarak partner arama işlevi oldukça ilginç bir şekilde uygulanmaktadır. Chatous’un geliştiricileri güvenliğe özel bir önem veriyor. Örneğin, uygulamada adınızı gizleyebilir veya istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Buna ek olarak, partnerlerinize kısa bir süre sonra silinen kaybolan mesajlar ve fotoğraflar gönderebilirsiniz. Bazı durumlarda, bunun çok yararlı olduğu ortaya çıkıyor.
 • CooMeet — bahsedilen tüm hizmetler arasında belki de en iyi cinsiyet filtresine sahip bir sohbet ruleti. Burası hesap bilgilerinin zorunlu olarak doğrulanmasını gerektirdiği için sahte bir hesap veya botla değil gerçek bir kişiyle iletişim kurduğunuzdan emin olabilirsiniz. CooMeet ayrıca iOS ve Android uygulamalara, mükemmel bir denetime ve 7/24 desteğe, OmeTV’de olduğu gibi mesajların yerleşik bir otomatik çevirmenine, birden fazla temaya ve bir dizi başka avantaja sahiptir. Sohbet ruleti ayrıca yeni kullanıcıları çekmek için gerçek para kazanma imkanı olan özel bir ortaklık programı sunar. CooMeet tüm yeni üyelere ücretsiz bir deneme süresi sunar. Bu tekliften yararlanmanızı öneririz!
 • Chatki — tamamen bağımsız bir görüntülü sohbet ruleti ancak başka bir görüntülü sohbete ek olarak — Chatrandom. Aslında burada da aynı işlevsellik vardır: cinsiyet ve coğrafi filtreler, ilgi alanlarına göre arama, birçok katılımcı için tematik sohbet odaları ve kızlarla ayrı bir ücretli sohbet. Aslında, Chatki’yi hiç kullanmak zorunda değilsiniz çünkü site gerçekten yeni bir şey sunmuyor, sadece tasarımı biraz değiştiriyor. İhtiyacınız yoksa, sadece Chatrandom’ı kullanabilirsiniz.
 • Tinychat — çeşitli konularda video yayınları barındırmak veya izlemek için bir hizmet. Bu klasik bir sohbet ruleti değildir bu nedenle Tinychat aslında yüz yüze iletişim için uygun değildir. Ancak yayın izlemeyi seviyorsanız, sık sık izliyorsanız veya kendiniz ev sahipliği yapıyorsanız, Tinychat platformunu deneyebilirsiniz. Belki de hoşunuza gidecektir. Hizmetin kullanışlı bir özelliği de Yakınınızdaki Kişiler. Bu, sahiplerinin size yakın olduğu güncel yayınların toplandığı bir bölümdür.
 • Chathub — temel bir cinsiyet filtresine sahip minimalist ve basit bir web sohbeti. Chathub’un bir mobil uygulaması bile yoktur, bu yüzden her zaman tarayıcı sürümünü kullanmanız gerekecektir. Neyse ki, mobil cihazlar için iyi bir şekilde uyarlanmıştır. Hizmetin önemli bir özelliği, 13 yaşın üzerindeki kişilerin bile ebeveynlerinin izniyle kullanabilmesidir. Görüntülü sohbet ruletleri için bu nadir bir durumdur. Genellikle asgari yaş sınırı 18’dir. Ve bazı bölümler için +21’dir.

Bugün, dünyada yalnızlıkla başa çıkmanıza ve sosyal çevrenizi büyük ölçüde genişletmenize yardımcı olabilecek sekiz binden fazla çevrimiçi arkadaşlık hizmeti mevcuttur. Önemli olan sizin için doğru olan siteyi seçmektir. Ve bu ancak farklı platformları denerseniz, avantajlarını ve dezavantajlarını bulursanız, diğer kullanıcılarla iletişim kurarsanız ve dünyaya açılmaktan korkmazsanız mümkündür. Başarılı olacağınızdan eminiz!

Bir sonuç yerine

Her insanın hayatında kendisiyle ve düşünceleriyle baş başa kalmak, toplumdan uzaklaşmak ve soyutlanmak istediği dönemler vardır. Bu aslında normaldir. Ancak yalnızlık zorlayıcı hale geldiğinde ve gittikçe uzadığında, bu her zaman psiko-duygusal sağlığı etkiler. Kaygı hissi, kendinden şüphe duyma, kişi daha içine kapanık hale gelir, yavaş yavaş depresyon gelişir. Ve ilerledikçe, belirtileri daha belirgin hale gelir.

Bazen yalnızlık depresyonuyla başa çıkmanın tek yolu kendinizi aşmak ve yeni arkadaşlar edinmeye başlamaktır. Bu bağlamda, görüntülü sohbet ruleti, bir kişiyi yalnızlığın en derin uçurumundan çekip çıkarabilecek gerçek bir yaşam çizgisi haline gelebilir. Bu sadece kaygısız iletişim için bir araç değildir. Sohbet ruleti, bu topluma kapalı olduğunuz anlarda bile toplumun bir parçası olarak kalmak için bir fırsattır. Covid-19 pandemisi sırasında olduğu gibi.

Son olarak, küçük bir tavsiyede bulunmak istiyoruz: asla kendinizi kapatmayın. Diğer insanlarla daha fazla iletişim kurmaya çalışın, tanıdıklarınızın çevresini genişletin ve sadece kendinize odaklanmayın. Normal bir yaşam için topluma ihtiyacımız var. Ve bundan kaçış yoktur.

5/5 - (1 vote)

Sohbet Ruletleri – Sınır Tanımayan Yeni Tanışmalar! yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.gncbilgi.com/sohbet-ruletleri-sinir-tanimayan-yeni-tanismalar/feed/ 0
Müslüm Gürses Sözleri -2023- (Şarkılarından Sözler) https://www.gncbilgi.com/muslum-gurses-sozleri-sarkilarindan-sozler/ https://www.gncbilgi.com/muslum-gurses-sozleri-sarkilarindan-sozler/#respond Fri, 25 Nov 2022 09:44:52 +0000 https://www.gncbilgi.com/?p=11092 Müslüm Gürses Sözleri (Şarkılarından Sözler); Gerçek adı Müslüm Akbaş olan 7 Mayıs 1953 doğumlu Müslüm Gürses, Ses sanatçısı, söz yazarı, besteci ve oyunculuk yapmıştır. Arabeskin Babası denilince akla ilk gelen Müslüm Gürses’tir. Yıllardır yazdığı sözlerle hayranlarının kalbine dokunmuştur. Bizde bu yazımızda Müslüm Gürses Sözleri Kısa ve öz sözlerinden bahsedeceğiz. Muhterem Nur’a olan aşkı yıllarca süren …

Müslüm Gürses Sözleri -2023- (Şarkılarından Sözler) yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Müslüm Gürses Sözleri (Şarkılarından Sözler); Gerçek adı Müslüm Akbaş olan 7 Mayıs 1953 doğumlu Müslüm Gürses, Ses sanatçısı, söz yazarı, besteci ve oyunculuk yapmıştır. Arabeskin Babası denilince akla ilk gelen Müslüm Gürses’tir. Yıllardır yazdığı sözlerle hayranlarının kalbine dokunmuştur. Bizde bu yazımızda Müslüm Gürses Sözleri Kısa ve öz sözlerinden bahsedeceğiz.

Muhterem Nur’a olan aşkı yıllarca süren Müslüm Gürses, bu aşkını yazdığı sözler ile dile getirmiştir. En Güzel Sözlerinden Örnek vermek gerekirse. Birden gecem tutarsa, Güneşi çevir bana, Sevgilim bağışla, Biraz zor olsa da (Müslüm Gürses – Affet). Bir sevgi uğruna ben kalbimi verdim, Unuttum desem de inanma sakın Anılarla seni yazdım kalbime diye devam etmektedir.

Müslüm Gürses Kimdir?

Müslüm Gürses, 7 Mayıs 1953’te Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde doğdu. Ekonomik nedenlerle Adana’ya göç etmek zorunda kaldı. Bir terzi çırağı ve ayakkabı boyacısı olarak ailesinin geçimini sağlıyordu. Müslüm Gürses, şarkıcılık kariyerine 1965 yılında Adana’da bir çay bahçesinde şarkı söyleyerek başladı.

Gerçek AdıMüslüm Akbaş
UnvanıArabeskin Babası
Doğum Tarihi7 Mayıs 1953
Ölüm Tarihi3 Mart 2013 (59 yaşında)
EşiMuhterem Nur
Müslüm Gürses Kimdir?

Müslüm Gürses Şarkı Sözleri

Türk arabesk müziğinin, arabeskin babası olarak bilinen Müslüm Gürses’in şarkılarından en sevilen duygusal ve anlamlı sözleri sizler için derledik.

Muslum Gurses Sarki Sozleri 1
Muslum Gurses Sarki Sozleri
 • Yerine hiç beni koyup sarhoş oldun mu sen?
 • Unuttum desem de inanma sakın, Anılarla seni yazdım kalbime
 • Olmaz hiç kederin olmaz hiç tasan şaşırır kalırdın aşkı tanısan
 • Çünkü sen çölüme yağmur oldun,
 • Gözlerim kapıda kulağım seste, Bir gelebilsen ah bir gelebilsen.
 • Sevgisizliğine bir kalp verdim, artık geri ver,
 • Allah’ın gücüne gider mi bilmem, verdiği bu candan ben bıktım usta.
 • Hayat berbat biz yeniden başlayalım,
 • Ağlayan gözlere değil, ağlatan kalbine sor. Boşalan kadehe değil, sarhoş eden aşka sor.
 • Kaderine boyun eğip dünle küstün mü sen?
 • Göz göre göre derdi saklayıp Boğazına gömülüp sustun mu hiç?

En Sevilen Müslüm Gürses Sözleri Nelerdir?

Türkiye’nin en sevilen rahmetli arabeskin babası olarak bilinen Müslüm Gürses, sözleri ve şarkılarıyla gönülleri fethetti. Müslüm Gürses’in en sevilen sözleri ise şöyle:

en guzel muslum gurses sozu
en guzel muslum gurses sozu
 • Kal gittiğin yerde mutlu ol, ya da gel kalbimde tahta sahip ol. Senin gülen yüzüne kurban bu serseri kalbim, ama karar ver tutamıyorum zamanı,
 • Yakarsa dünyayı garipler yakar.
 • Adam öldürmeye hazırım ama cinayet işleyemem.
 • Bütün Duygularım Ağır Yaralı
 • Dert olmasın bende söylemeyeyim.
 • Kul kaderini yaşar, bahtında ne çıkarsa düşmez kalkmaz bir Allah, unutma sakın evlat.
 • Vazgeçmek; ayrılmak, kopmak demektir. Vazgeçmek; sözünden dönmek demektir.
 • Her şeyi al, bana beni geri ver. Bir şansım olsun. Başka yer, başka zaman. Sensiz ömrüm olsun.
 • İnsanın hayatında neşenin yeri olduğu kadar hüznünde yeri olacaktır.
 • Ağla, doyasıya ağla! Aynı denizde çoğalır yüreğin özsuyu.
 • Bir gün “O seni çok üzmüştü sıra sende” deseler, ben o günde kıyamam sana.
 • Kal gittiğin yerde mutlu ol, ya da gel kalbimde tahta sahip ol. Senin gülen yüzüne kurban bu serseri kalbim, ama karar ver tutamıyorum zamanı

Müslüm Gürses Sözleri Kısa

Müslüm Gürses’in en sevilen şarkılarından derlediğimiz kısa sözleri ise şöyle;

Muslum Gurses Sozleri Kisa
Muslum Gurses Sozleri Kisa
 • Sen kibritin hiç yanmayan ucunda birinin hayatından geçmiş oldun
 • Yakarsa dünyayı garipler yakar.
 • Yüreğime ışık yak.
 • Ne demişiz biz, bugün batarsa güneş yarın yeniden doğar.
 • Erisin dağların karı, soldu gönlümün baharı.
 • Acıyı bilmeyen tatlı iş yapamaz.
 • Bir ömür yetmez ki, sana doymaya ah be sevgili
 • Karanlıklar ülkesindeyim, ışıklarım hep sende kalmış
 • Mutluluk kapımı çalmadı gitti, dalımda bir yaprak görmedim Usta.
 • Hayat berbat biz yeniden başlayalım.
 • Dikkatli yaşayacaksın hayatı, insandan çok şeytan var
 • Aşkın ne zor şeymiş, düşmeden bilemedim.
 • Göremezler! Seni yazdım kalbime
 • Senin hasretin varken bu şehirde yaşanmaz
 • Yarım kalan sevgiye, şu emanet gülmeye, yaşamadan ölmeye itirazım var!
 • Uzun olur geceleri gurbetin
 • Güzelmiş çirkinmiş ne fark eder ki. Deli gibi sevmek ruhumuzda var
 • Dünya zordu ama güzeldi.
 • Unuttum desem de inanma sakın, Anılarla seni yazdım kalbime
 • Sevgisizligine bir kalp biraktim artik geri ver,
 • Özlerim ben seni seninle bile,
 • Vuslat mı hasret mi adını sen koy..
 • Çünkü sen çölüme yağmur oldun,
 • Tutamıyorum zamanı, affet,
 • Eger seni kirdiysam daril bana

Ağır Müslüm Gürses Sözleri

Müzik hayatının en sert, damarlı şarkılarını yazan Müslüm’ün babanın en derin ve ağır sözler şöyle;

 • Zaaflarına bir gece, Hatalarına bir nilüfer, Sevgisizliğine bir kalp verdim, Artık geri ver.
 • Hayat bana zordu ama güzeldi.
 • Aldanma çocuksu mahsun yüzüne, mutlaka terk edip gidecek bir gün. Kanma sever gibi göründüğüne, seni sevmiyorum diyecek bir gün.
 • Ne güzeldi ümitlerim kırdı gitti sevdiklerim.
 • Ağlayan gözlere değil, ağlatan kalbine sor. Boşalan kadehe değil, sarhoş eden aşka sor.
 • Bir gün “O seni çok üzmüştü sıra sende” deseler, ben o günde kıyamam sana.
 • İstiyorum ki herkes; doğruluğun, iyiliğin, kardeşliğin, barışın efendisi olsun.
 • Kaç kadeh kırıldı sarhoş gönlümde, bir türlü kendimi avutamadım. Kaç gece ağladım böyle gizlice, ne yaptımsa seni unutamadım,
 • Doğacak güneşe hayli zaman var. Dertler peşi sıra çile bitmiyor,
 • Birden gecem tutarsa, Güneşi çevir bana, Sevgilim bağışla, biraz zor olsa da.
 • Kim Bilir Kimler Var Şimdi Kalbinde, Sen Beni Unuttun Çoktan Belki de, Ben Hala Yaşarım Eski Günlerde, Her Şeyde Sen Varsın Unutamadım.
 • Dinleyin geceler, duyun sesimi. Benden daha yalnız değilsiniz ki. Nedir bu karanlık, nedir bu sessizlik? Benden dertli değilsiniz ki.

Ne Demiş Müslüm Gürses Sözleri

Ne demiş Müslüm Baba;
“Haklısın be güzelim, bizden adam olmaz”
Aşkı hala kalpte arıyoruz…

Ne Demiş Müslüm Gürses Sözleri

Ne Demiş Müslüm Gürses Baba

“Ne demişiz biz,

bugün batarsa güneş yarın yeniden doğar.

Ne Demiş Müslüm Gürses Baba
Ne Demis Muslum Gurses Baba
Ne Demis Muslum Gurses Baba
 • YAKARSA DUNYAYI GARİPLER YAKAR,
 • Son pişmanlık neye yarar, Herşeyin bedeli var

Müslüm Gürses Aşk Sözleri

 • Mümkün değil benim sensiz yaşamam, canımdan geçerim senden vazgeçmem.
 • Düşüren kim bu aşkı dillerden dile, isyan eder oldum şansa kadere. Aynalar yaşlanmış gösterse bile, yaşanmadan geçen yıllar utansın
 • Bu nasıl bir sevda, bu nasıl bir aşk? Bir bilebilsen ah, bir bilebilsen.
 • Bahar sabahı gibi, ışıl ışıl gözleri. Böyle güzellik olmaz sanki dünya cenneti.
 • Aşkın ne zor şeymiş, düşmeden bilemedim.
 • Bu nasıl bir sevda, bu nasıl bir aşk? Bir bilebilsen ah, bir bilebilsen
 • Eğer bir gün acılar yoldaşın olduğunda sığınacak bir limanın olsun istersen beni reddetme.
 • Kaç kadeh kırıldı sarhoş gönlümde, bir türlü kendimi avutamadım. Ne yaptımsa seni unutamadım
5/5 - (1 vote)

Müslüm Gürses Sözleri -2023- (Şarkılarından Sözler) yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.gncbilgi.com/muslum-gurses-sozleri-sarkilarindan-sozler/feed/ 0
Zestat Kullananlar Yorumları – Depresyon İlacı https://www.gncbilgi.com/zestat-kullananlar-yorumlari/ https://www.gncbilgi.com/zestat-kullananlar-yorumlari/#respond Thu, 24 Nov 2022 10:58:36 +0000 https://www.gncbilgi.com/?p=11087 Zestat Kullananlar Yorumları; ve hakkında detaylı bilgi yazımızın devamında yer almaktadır. Zestat 15 mg tablet, statinler olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir. Vücuttaki düşük yoğunluklu lipoprotein veya kötü kolesterol seviyelerini azaltır. Ayrıca vücuttaki yüksek kolesterol seviyeleri nedeniyle oluşan arterlerin daralması gibi çeşitli durumların iyileştirilmesine yardımcı olur. Yani kısacası Zestat, ruh halinizi iyileştirir, kaygıyı azaltır, sağlıklı …

Zestat Kullananlar Yorumları – Depresyon İlacı yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Zestat Kullananlar Yorumları; ve hakkında detaylı bilgi yazımızın devamında yer almaktadır. Zestat 15 mg tablet, statinler olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir. Vücuttaki düşük yoğunluklu lipoprotein veya kötü kolesterol seviyelerini azaltır. Ayrıca vücuttaki yüksek kolesterol seviyeleri nedeniyle oluşan arterlerin daralması gibi çeşitli durumların iyileştirilmesine yardımcı olur. Yani kısacası Zestat, ruh halinizi iyileştirir, kaygıyı azaltır, sağlıklı bir uyku uyur ve enerji seviyenizi yükseltir.

Aktif bileşenMirtazapin
Firma BilgisiABDİ İBRAHİM İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.
Reçete türüNormal Reçete
Birim Miktar15
Ambalaj Adedi30
Fiyat55.49 TL
Zestat Nedir?

Zestat Kullananlar Yorumları

Antidepresan ilaç olarak yazılan Zestat hakkında kullanıcılar bazı yorumlar yaptı. Elbette bu yorumlar yönlendirici değil ama kim neler yaşadı birlikte bakalım:

Zestat Nedir
Zestat Nedir
 • “Zestat, depresyona girdiğinizde bu süreci atlatmanız için kullanabileceğiniz ve tabi ki doktorun yazabileceği bir ilaçtır. Karmaşık beynimizdeki bazı reseptörlerle oynayan ilaç biyolojik trafiği düşürerek ruhsal çöküntüleri yatıştırıyor, uyutuyor rahatlatıyor.
 • Beynimizdeki bazı noktalara müdahale eden ilaçlar aldığımızda, bununla bağlantılı olarak ruhumuz da bir etkiye maruz kalıyor değerli okurlar. Tıp geliştikçe serotonin gibi mutlu eden hormonların salgısını arttırırken sıfır yan etkili ilaçlar üzerinde sevindirici çalışmalar var. Zestat da bu tür bir amaca hizmet ediyor.”
 • “Ne var ki günümüzde bu tür ilaçların bazı otoritelere göre “8 bazılarına göre 24 yaşından önce kullanılmaması şiddetle öneriliyor ki bunun da nedeni intihar düşüncelerini tetiklemeleri. Yani yanlış anlaşılmasın, intihar düşüncelerini üretmiyor ama var olan intihar düşüncelerini tetikleyebiliyor.”
 • “Eğer sizde de Zestat bu tür düşünceleri tetiklemişse ilacı kesmek ve yeni bir ilaç macerasına atılmak gerekebilecek.”
 • “Karaciğerin hasarlı olduğunu gösteren yetişkin sarılık gelişmesi durumunda ilaç derhal bırakılmalı.”
 • “Böbrek hasarını arttıracak bir etki oluşursa derhal Zestat terk edilmeli.”
 • “Nöbetler ve tansiyonun kabul edilemez şekilde düşmesi durumunda Zestat kullanımı bırakılmalı…”
 • “İdrara çıkarken zorluklar takılmalar meydana gelmişse ilacı bırakmak iktiza eder.”
 • “Kalp ritminde bozulmalar olursa hasta bunları zaten EKG olmadan da hissedecektir. Günümüzde tansiyon nabız ölçen basit makinelere bakılarak ve akıllı saatlerden bilgi alarak hastanenin yolunu tutmak tedaviyi daha da hızlandıracaktır.”
 • “Zestat alkol ile anlaşamaz ve beraber alırsanız tüm vücut uyuşabilir bu da hastayı daha çok tedirgin eder.”

Zestat Kullananlar Yan Etkileri

Kullanılan hemen hemen her ilacın bir yan etkisi vardır. Özellikle Zestat kullananlar sıklıkla şu yan etkiler ile karşılaşmışlar;

 • Çok uyuma, bu ilacı kullananların İlaci aldıktan sonra daha çok uyuduklarından bahsetmektedir.
 • Kilo almak
 • Baş ağrısı
 • Iştah artışı
 • Kas ağrıları gibi etkiler yan etkilerdir.

Tekrar doktoruma danışacağım maalesef yan etkisi oldu. Baş ağrısı var, çok güçlü.

Zestat Kullananlar Yan Etkileri

Arkadaşım bu ilacı kullanıyor şu an pek bir değişiklik yok sadece rahatlık ve uyku var.

Zestat Kullananlar Yan Etkileri

Zestat’ı 3 yıldır kullanıyorum ve ömür boyu kullanmayı düşünüyorum. Kullandığımda geceleri rahat uyuyorum ve sabahları huzurlu uyanıyorum.

Zestat Kullananlar Yan Etkileri
 • “Doktor Zestat yazarsa ve siz başka ilaçlar da alıyorsanız, karşılıklı etkileşim ihtimaline karşı doktoru bilgilendirin. Ben söylemeyi unuttum az kaldı öbür dünyayı boyluyordum”
 • “Valla ben çok net renkli rüyalar görmeye başladım beynimde güzel şeyler oluyor, sebepsiz mutluyum kankiler”
 • “Ben zestat kullandım da dozu az geldi herhal! Çünkü bende bir güzellik olmadı ya. Sizce dozu arttırması için tekrar doktora gideyim mi hı? Gideyim gideyim”
 • “İnternetten bakarak ilaç beğenen var mı? Çok komik ya zaten ihtiyaç varsa doktor yazar yoksa da gidip alamazsınız bu kadar basit “

Zestat Bağımlılık Yapar Mı?

Antidepresanlar grubuna ait olan bu ilacın kullanım talimatlarına mutlaka uyulmalıdır. Bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmak vücuda son derece zararlıdır. Bu ilaç reçete gerektirir ve doktor tavsiyesi üzerine ağızdan alınır. Ancak bazı hastalarda ilacın kullanım süresini aştığı için ilaca bağlı yan etkiler görülebilmektedir. İlacın tam etkisini alabilmek için mutlaka doktorunuzun tavsiye ettiği dozda kullanılmalıdır. Ayrıca Antidepresanlar bağımlılık yapar mı? Antidepresanlar bağımlılık yapmaz.

Zestat Ne Kadar Süre Kullanılır

Genel olarak Zestat depresyon belirtileriniz 4 ila 6 ay içinde kaybolana kadar kullanmanız gerekir. İlaç Kullanımı : Bu ilaç her gün aynı saatte alınmalıdır.

Zestat Yeşil Reçete mı?

Zestat normal bir reçete ile tüm eczanelerde satılmaktadır. Ayrıca reçetesiz ve doktor muayenesi olmadan kullanılması tavsiye edilmemektedir

ZESTAT Fiyat Ne Kadar? 2022

Bir antidepresan olan Zestat, ağızda çözünen tabletler şeklindedir. 30 tabletlik ambalajlarda satılmaktadır. Antidepresan olduğu için reçetesiz satılmaz. Bu ilacın fiyatı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Barkod8699514070016
Satış Fiyatı55.49 TL
Fiyat Kontrol Tarihi09.07.2022
ZESTAT Fiyat
5/5 - (1 vote)

Zestat Kullananlar Yorumları – Depresyon İlacı yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.gncbilgi.com/zestat-kullananlar-yorumlari/feed/ 0
Ursactive Kullananların Yorumları – Kullanıcı Görüşleri https://www.gncbilgi.com/ursactive-kullananlarin-yorumlari/ https://www.gncbilgi.com/ursactive-kullananlarin-yorumlari/#respond Thu, 24 Nov 2022 09:55:45 +0000 https://www.gncbilgi.com/?p=11082 Ursactive Kullananların Yorumları; Ursactive ilaç kapsül formunda 250 mg olarak satılan ve safra hastalıklarına bağlı olarak gelişen sirozun tedavisinde. Safra taşlarının ( 15mm den küçük) eritilmesinde, karaciğer nakli yapan hastaların safra taşlarının eritilmesinde ve kistik fibröz tedavisinde kullanılmaktadır. İlacın içeriğinde tavuk safrası yer almaktadır ve bu ilacın içeriğinde yer alan safra asitlerine duyarlı hastalarda alınması …

Ursactive Kullananların Yorumları – Kullanıcı Görüşleri yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Ursactive Kullananların Yorumları; Ursactive ilaç kapsül formunda 250 mg olarak satılan ve safra hastalıklarına bağlı olarak gelişen sirozun tedavisinde. Safra taşlarının ( 15mm den küçük) eritilmesinde, karaciğer nakli yapan hastaların safra taşlarının eritilmesinde ve kistik fibröz tedavisinde kullanılmaktadır. İlacın içeriğinde tavuk safrası yer almaktadır ve bu ilacın içeriğinde yer alan safra asitlerine duyarlı hastalarda alınması uygun görülmemektedir.

Bazı hastaların safra kesesinde iltihaplar oluşabildiğinde ya da kanalda tıkanmalar oluştuğunda. Ursactive ilaç kapsül formunda 250 mg olarak verilmekte de tedavi işlevi görmektedir. İlacı safra taşlarının eritilmesi amacı ile alıyorsanız. İlacı aldıktan sonra ilk 3 ayda kesedeki taşların durumunun ultrasonla bakılması gerekmektedir.

Ursactive ilaç emziren ve gebe kadınlarda güvenli olmayabilir durumu kendi doktorunuza belirtmenizde yarar vardır. Hormon tedavisi alıyorsanız yine bu ilaçtan önce doktorunuza durumu anlatmalısınız.
Siroz eğer safra kanallarına bağlı ise bu ilaçla ( günde 2 kez) tedavi edilmektedir. İlaç ayrıca hazımsızlık gaz ve kabızlık yapan safra akışının durduğu vakalarda da tedavi amacıyla kullanılıyor.

Safra Taşları Ne Zaman Erir?

Kabul gören ölçülerdeki safra taşlarının erimesi için en az 1 yıl zaman gereklidir. Süreçte de ilacın ne şekilde etki gösterdiği doktor tarafından izlenmelidir. İlaç kullanım sürecinde olası kireçlenme de söz konusu olduğundan, böyle bir durumda ilaç kesilir.

Ursactive Kullananlar Yan Etkileri

Hemen hemen her ilaç gibi Ursactive’in de birçok yan etkisi vardır. Bu yan etkilerle ilgili yorumlar da var. Önce yan etkilerinden sonra yorumlardan örnekler verelim;

Ursactive
Ursactive
 • Karın ağrısına neden olabilir.
 • Dışkının yumuşaması, veya ishal.
 • Safra taşlarının kireçlenmesi,
 • Kurdeşen

Kullanım talimatlarında yer alabilen veya alınmayabilen yan etkilerin ortaya çıkması Bu durumda doktorunuz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşınıza çıkan sayfa www.titck.gov.tr ​​veya Advers İlaç Reaksiyon Raporu ikonuna tıklayarak etkiler Türk Farmakovijilans Merkezi 0 800 314 00 08 Advers Etki Bildirim Hattı aranarak (TUFAM). Yaşadığınız yan etkileri bildirerek, kullandığınız ilacı
Güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinmeye yardımcı olacaklar.

3 ayda 2 mm’den küçük onlarca safra taşının yok olmasına neden olan bir ilaç. Ancak lütfen tıbbi gözetim altında kullanınız.

Ursactive Kullananlar Yan Etkileri

Safra kesesi taşı olmasına rağmen safra kesesi fonksiyonu devam eden hastalarda X-ışınlarında gölgelenmeyen (radyolüsent) ve çapı 15 mm’den küçük olan kolesterol safra taşlarını eritmek için kullandığımız ilaçtır.

Ursactive Kullananlar Yan Etkileri

Safra kesesindeki taşlar nedeniyle reçete edildi, kullanmaya başladığımdan beri halsizlik ve baş dönmesi var. İlaçla alakalımı mı yoksa başka bir kaynaktan mı anlayamadım.

Ursactive Kullananlar Yan Etkileri

Ursactive Zayıflama

Ursaktif ilaç zayıflatır mı Prospektüsünde yan etkileri arasında kilo verme ile ilgili bir bilgi yok. Ancak ilacı kullananlarda ishal belirtileri yaygın olduğu için dolaylı olarak halsizliğe neden olabilir. Fakat Yan etkilerle zayıflamak yanlıştır.

Ursactive Kullananların Yorumları

Ursactive Kullananların Yorumları bazı internet sitelerinden alıntı yapılarak yazılmaktadır. Kulaktan dolma bilgilerle doktor tavsiyesi olmadan bu ilaç kullanılmamalıdır. Bir Ursactive kullanıcısı olarak, yorumlarınızı sitemizin yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

 • “bende safra çamuru vardı yani başka bir deyişle tam taşlaşmamış ama akışı engelleyen çamur, işte bunun tedavisi için kullandım”
 • “selam bende de safra çamuru vardı uzun süreçte Ursactive ilaçla çamurlardan kurtuldum”
 • “Merhaba Ursactive ilaç kullandığımdan beri bende biraz baş dönmesi ve hatta baş ağrısı gelişti bunun çaresini bilen ya da benimle aynı sıkıntıları yaşayan var mı?”
 • “Kedi köpeklerde de safra çamuru hikayesi varsa veteriner bu ilacı verebiliyor, ancak kullanım süresi 30 gün kullan-30 gün ara ver- 30 gün kullan olarak ilerliyor.”
 • “çamur ve taş temizleyici popüler ilaç özellikle Ursactive ilaç 2 mili metreden daha küçük taşlarda etkili bir eritme faaliyeti gösteriyor başarılı buldum”

Ursactive 250 mg Kullanıcı Yorumları

Bu ilacı kullanmak isteyenler kullanıcı yorumlarını oldukça merak etmektedirler. Bu ilaç ile ilgili kullanıcı yorumları şu şekildedir:

 • Hafif gastrit teşhisi konulduktan sonra aldığım mide asidi dengeleyici bir ilaç. kesinlikle işe yarıyor.
 • Safra kesesindeki taşlar için reçete edildi. Kullanmaya başladığımda halsizlik ve baş dönmesi vardı. Bu ilaç ile mi ilgili yoksa başka bir kaynağı mı olduğunu bilmiyordum.”

Ursactive Ne Zaman etki Eder?

Ursactive kapsülün iyileştirici etkisinin süresi hastadan hastaya değişir.

5/5 - (1 vote)

Ursactive Kullananların Yorumları – Kullanıcı Görüşleri yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.gncbilgi.com/ursactive-kullananlarin-yorumlari/feed/ 0
WiFi Kablosuz Modeminizin Güvenliğini Nasıl Sağlarsınız? https://www.gncbilgi.com/wifi-kablosuz-modeminizin-guvenligini-nasil-saglarsiniz/ https://www.gncbilgi.com/wifi-kablosuz-modeminizin-guvenligini-nasil-saglarsiniz/#respond Thu, 24 Nov 2022 07:06:02 +0000 https://www.gncbilgi.com/?p=11075 WiFi Kablosuz Modeminizin Güvenliğini Nasıl Sağlarsınız?; Başınıza tahmin edemeyeceğiniz sorunların gelmesini önlemek için, Wifi kablosuz modeminizi sağlam bir şifre ile korumalısınız. WPA veya WPA2 protokollerini kullanarak güçlü bir parola seçebilirsiniz. Bu protokoller, parolaların en az altı karakter uzunluğunda olmasını gerektirir. Özel karakterler, küçük harfler ve sayılar içermelidir. Wi-Fi kablosuz modem güvenliğini sağlamak için güçlü şifre …

WiFi Kablosuz Modeminizin Güvenliğini Nasıl Sağlarsınız? yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
WiFi Kablosuz Modeminizin Güvenliğini Nasıl Sağlarsınız?; Başınıza tahmin edemeyeceğiniz sorunların gelmesini önlemek için, Wifi kablosuz modeminizi sağlam bir şifre ile korumalısınız. WPA veya WPA2 protokollerini kullanarak güçlü bir parola seçebilirsiniz. Bu protokoller, parolaların en az altı karakter uzunluğunda olmasını gerektirir. Özel karakterler, küçük harfler ve sayılar içermelidir.

Wi-Fi kablosuz modem güvenliğini sağlamak için güçlü şifre kullanmak çoğu zaman yeterli olmayabilir. Çünkü Android programlar, kablosuz şifreleri kırabiliyor. Bu içeriğimizde Wi-Fi kablosuz modem güvenliği nasıl sağlanır konusuna değiniyoruz.

Wifi Kablosuz Modem Güvenliği

WiFi ağ güvenliği konusunda endişeleriniz varsa, yapabileceğiniz çok basit bir işlem var. Şifreleme dahil kablosuz modeminizi korumanın birçok yolu vardır. Bu yöntemler, cihazınızı hırsızlık, bilgisayar korsanlığı ve diğer güvenlik tehditlerine karşı koruyabilir. Bu yöntemler doğru uygulanırsa modeme kimse sızamaz.
İlk adım, güvenli bir şifreleme yöntemi seçmektir.

WiFi Kablosuz Modeminizin Guvenligini
WiFi Kablosuz Modeminizin Guvenligini

Verileri cihaz düzeyinde şifreleyen bir şifreleme yöntemi seçmelisiniz. Tipik olarak bu, Wi-Fi Korumalı Erişim (WPA) teknolojisinin kullanılması anlamına gelir. Bu protokol gelişmiş güvenlik sağlar, ancak tamamen kusursuz değildir. Modeminizde WPS bağlantıyı devre dışı bırakmalısınız.

Ek olarak hangi cihazlar bağlanacaksa onların MAC adreslerini tek tek modeme tanıtmalı ve bunlara izin vererek diğer tüm yabancı cihazları engellemelisiniz. Tüm modemlerde MAC filtreleme menüsü vardır.

Kablosuz Ağı Koruma

Kablosuz ağ kullanıyorsanız kablosuz ağınızı korumanın ilk adımı yönlendiriciniz için bir parola ayarlamaktır. Çoğu yönlendirici, saldırganlarca kestirilebilecek ve varsayılan bir parola ile gelmektedir. Bu nedenle, sekiz karakterden uzun ve harf, sayı ve özel karakter kombinasyonundan oluşan güçlü bir parola belirlemelisiniz.

Bu, ağınızı izniniz olmadan başka hiç kimsenin kullanmamasını sağlayacaktır. Ek olarak haftada bir şifrenizi de değiştirebilirsiniz. Önemli olan şey, modem ara yüzü şifresini kendinize göre özelleştirmektir. Başkaları modem arayüzüne sızarsa modem şifrenizi görebilir ve MAC filtrelerinizle oynayabilir.

Modem Saldırılara Karşı Nasıl Korunur

Bir kablosuz yönlendirici kullanıyorsanız, onu bilgisayar korsanlarının saldırılarına karşı korumanız gerekir. TLS/SSL sertifikalarının, parolanın ve WiFi güvenlik seçeneklerinin kullanılması ağınızın güvenliğini artırabilir. Güçlü bir parola (en az sekiz karakter uzunluğunda) önerilir.

Ayrıca basit sözlük kelimeleri veya tahmin edilmesi kolay sayılar kullanmaktan da kaçınmalısınız. Ancak siz MAC filtreleme yaparak modemi korumayı tercih ederseniz, şifrenizi basit bir şifre olarak belirleseniz de şifrenizi bilenler modeme giriş yapamazlar. Çünkü MAC filtresine takılacaklardır.

5/5 - (1 vote)

WiFi Kablosuz Modeminizin Güvenliğini Nasıl Sağlarsınız? yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.gncbilgi.com/wifi-kablosuz-modeminizin-guvenligini-nasil-saglarsiniz/feed/ 0
Altyazılı Promo İzle -2022 – Türkçe Dublaj Promo https://www.gncbilgi.com/turkce-altyazili-promo-izle/ https://www.gncbilgi.com/turkce-altyazili-promo-izle/#respond Wed, 23 Nov 2022 13:30:03 +0000 https://www.gncbilgi.com/?p=11024 Türkçe Altyazılı Promo İzle, 2022 Türkçe Dublaj Promo adlı yazımızda hakkında detaylı bilgiye yer vereceğiz. Promo kelimesinin anlamı tanıtım ve duyuru amaçlı kullanılan fragmandır. Fragman ve tanıtım benzer iki kavram olsa da Promolar daha geniş ve daha uzun videolardır. Sinema filmi dizi film izlemek isteyenlerin. Kafasını karıştıran ve onları sevdikleri gerçek filmlere yöneltmeyen “acaba ne …

Altyazılı Promo İzle -2022 – Türkçe Dublaj Promo yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Türkçe Altyazılı Promo İzle, 2022 Türkçe Dublaj Promo adlı yazımızda hakkında detaylı bilgiye yer vereceğiz. Promo kelimesinin anlamı tanıtım ve duyuru amaçlı kullanılan fragmandır. Fragman ve tanıtım benzer iki kavram olsa da Promolar daha geniş ve daha uzun videolardır.

Sinema filmi dizi film izlemek isteyenlerin. Kafasını karıştıran ve onları sevdikleri gerçek filmlere yöneltmeyen “acaba ne izleyeyim?” sorusu artık. Türkçe altyazılı promo izle kolaylığı ile tarih olacak. Ayrıca bir dizi ya da bir film izlemeden önce altyazılı olarak çıkacak. Filmin trial versiyonundan daha uzun süreli ama altyazılı ön gösterimini Promo filmlerini bedava izleme şansınız olacak.

Promo Nedir?

Promo, tanıtım (reklam) başta olmak üzere dizi ve filmlerin tanıtımını yapmak amacıyla oluşturulan, fragmandan daha uzun videolardır.

Türkçe Altyazılı Promo Nedir?

Promo İzle nedir? sorusuna cevap verebilmek için öncelikle Promo filminin hangi sektörlerde kullanıldığını bilmelisiniz. Promo İzle; Eğitim, müzik, film ve dizi sektörleri başta olmak üzere birçok amaç için tanıtım filmi olarak çekilmektedir. Asıl adı Tanıtım filmi olan Promo film. İngilizce terimli Promotional film kalıbından dilimize Promo filmi olarak geçmiştir.

Türkçe Altyazılı Promo İzle

Promo izlemek için internette birçok Promo film siteleri bulunmaktadır. Bu tür siteler promo izleme imkanı sunarken altyazılı promo ve dublajlı promo olarak hizmet vermektedir. Ayrıca YouTube promo filmlerin en sık yayınlandığı bir platformdur. Dizi, Film, Müzik, yapımcıları bu platformu genellikle promo amacıyla tercih etmektedir.

Türkçe altyazılı promo film çeşitleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır;

AnimasyonBağımsız Film
DiziDüşük bütçeli
Kısa FimlerKült film
Erotik İçerikli FilmlerRenkli Filmler
Türkçe Altyazılı Promo İzle

İşte en çok izlenen Türkçe altyazılı promo filmlerinden birkaç örnek.

Türkçe altyazılı promo
DANGER ONE Official TrailerAlt yazılı Promo Film
Walker 3×08 PromoAlt yazılı Promo Film
Alt yazılı Promo Filmler

Sevdiğiniz filmlerin veya vizyona girecek. Filmlerin promo videolarını izlemek için en çok tercih edilen youtube video sitesini tercih edebilirsiniz.

Fragman mı Promo mu?

Vizyona girmeyi bekleyen çok film var ve film şirketleri 1-2 dakikalık fragmanlar yerine daha uzun süren altyazı seçeneği olan bir format geliştirdiler. Çünkü fragman çok çekici olmasına rağmen ne dizinin ne de sinema filminin tam olarak ne anlattığını yansıtmıyor. Bu da izleyicilerin kafasını karıştırıyor. Film şirketleri milyonlarca dolar harcadıkları filmleri, herkesin izlemesi için şimdi Türkçe altyazılı promo izle seçeneğini sunuyorlar.

Turkce Altyazili Promo
Turkce Altyazili Promo

Başka bir ifade ile bir tür promosyon olan Promo izleme eylemi tamamen ücretsiz olacak. Hem etkileyici bir tanıtıma imza atmak hem de izleyici kitlesini çoğaltmak için Türkçe altyazılı promo izle çok iyi bir seçenek olarak görünüyor. Promo sinema film şirketlerinin, müşteri taraf olan izleyiciye ucundan biraz daha fazla gösterip filme olan ilgiyi körüklemek amacıyla icat ettikleri güzel bir uygulamadır.

Siz de izlemeyi düşündüğünüz fakat içerik hakkında emin olmadığınız film ve dizilerin önce promosyonunu izleyin ardından da içerik hakkında iyice bilgi sahibi olduktan sonra karar verebilirsiniz. Örnek olması açısından şu promo videoyu izleyebilirsiniz:

Türkçe Altyazılı Promo İzle

Promo İzlemek Yasal Mı

Bir promoyu izlemek, film şirketleri onu reklam ve tanıtım amacıyla yayınladığından tamamen yasaldır.

2/5 - (4 votes)

Altyazılı Promo İzle -2022 – Türkçe Dublaj Promo yazısı ilk önce Gncbilgi 2022 üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.gncbilgi.com/turkce-altyazili-promo-izle/feed/ 0