Saç Bakımı

Hızlı Saç Uzatan Doğal Besinler Nelerdir?

Dogal Sağlıklı Saç Uzaması

Sıhhatli uzayan saçlar için doğru besinler tüketmek ve dengeli beslenmek oldukça önemlidir. Kullanılan bazı besinlerin saç sağlığınıza olan etiklerini öğrenince hayret edeceksiniz. İşte saç büyümesini desteklemek için yiyebileceğiniz en iyi doğal besinler

Saç Uzatan Besinler Nelerdir?

İşte saçımızın hızlı ve dogal büyümesini hızlandırmak yiyebileceğiniz en iyi naturel  besinler

  • Yumurta
  • Somon
  • Yaglı Tohumlar
  • Ispanak
  • Bezelye
  • Yumurtanın Saç Uzamasına Etkisi

Yumurtada bulunan protein ve biotin saçların süratli uzamasına destek verir. En Önemli bir kısmı proteinden oluşan saç folikülleri yüksek protein içerikli yumurta tüketildiğinde saç büyümesini teşvik eder. Biyotin, keratin isminde olan, sıhhatli saçların oluşması için gereklidir, bu yüzden saç büyümesi için dışarıdan biyotin takviyesi oldukça yaygındır. Bununla birlikte yumurta selenyum, çinko, ve saçları sağlığına kavuşturmak için birçok yararlar sağlar. Saçınızın sağlığını ve kırılmalarını önlemek için yenilebilecek en iyi gıdalardandır

  • Somon Saç Uzamasına Etkisi

Somon, içeriğindeki omega- 3 yağ asitleri yardımıyla kıl foliküllerini besleyerek saçların daha kuvvetli ve süratli uzamasına destek verir. Somon, uskumru ve ringa benzer biçimde yağlı balıklar, sıhhatli ve kuvvetli saçların desteklenmesi için büyük bir protein, selenyum, B vitamini ve D3 vitamini benzer biçimde gıda deposu içerirler.

  • Yağlı Tohumlar Uzamasına Etkisi

Yagılı Tohumlar Badem, kaju, fındık ve ceviz saçlar için yararlı etkilere sahiptir. Sadece badem saç büyümesini hızlandırır ve saçların kuvvetli, sıhhatli ve daha gür olmasına destek verir. Bademde bulunan E vitamini saçların hızla uzamasını sağlar ve dökülme sorunlarını ortada kaldırır.

  • Ispanak Uzamasına Etkisi

Ispanak içeriğindeki demir, folat, A ve C vitaminleri benzer biçimde yararlı besinlerle dolu sıhhatli yeşil sezeler içinde yer alır. A vitamini cilt bezlerinin sebum üretmesine ve kafa derisini nemlendirerek saçların sıhhatli büyümelerini sağlar.

  • Bezelye Uzamasına Etkisi

Bezelyede bulunan bolca oranda B vitamini yardımıyla saçlar sıhhatli bir halde uzar ve saçlara daha parlak ve canlı bir görünüm kazandırır.

Stea

29 Yaşindayım Kayseri'de ikamet ediyorum okumayi ve makale yazmayı seviyorum. Yani yaptıgım işi severek yapıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 1 =

Başa dön tuşu