Gündem

15 Temmuz 2020 Kyk Borçlarının Silinmesi İçin Kanun Teklifi

Cumhurbaşkanı Ne Dedi Kyk Borcu Silinmesi Hakkında

Sayin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla gerçekleştirilen “Her İnsan Bir Dünya” temalı programda KYK borçlarına değinmişti. Burada öğrencilerin sorularını tek tek cevaplayan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KYK kredi borçlarının silinme olasılığı ile ilgili bir soruya; “Şu anda bu bizim KYK kredi borçlarının silinme İhtimali gündemimizde… Değerlendirmesini bütçe görüşmelerinden sonrasında masaya yatıracağız. Öğrencilerimizin lehine olacak bir adımı da atacağız.” dedi.

2020 Kyk Borçlarının Silinmesi Kanun Teklifi

Süreci ve Yasama Yılı :26 / 3

Başkanlığa Geliş Zamanı :27/03/2018

2020 Kyk Borçlarının Silinmesi Kanun Teklifi Özeti

Kredi ve Yurtlar Kurumunun kredi borçlarının silinmesi kanunun Teklif ile, Kredi ve Yurtlar Kurumunun yüksek tahsil gören ve yönetmelikle düzenlenecek esaslar çerçevesinde yeterlikleri ve gereksinimleri belirlenecek öğrencilere karşılıksız olarak tahsil ve katkı kredisi vermesi, ek olarak hâlihazırda bu kredileri almakta olanlar ile bunlara ilişkin borcu olanların söz konusu kredi borçlarının silinmesi amaçlanmaktadır.

Teklifin Son Durumu Nedir?

2020 Kyk Borçlarının Silinmesi Kanun Teklifi Şu Anda Komisyonda

Kyk Borcu Silinmesi Teklifini Kim Sundu?

Kyk Borcu Silinmesi Teklifini Mehmet GÖKDAĞ Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İlk İmza Sahibi

Kyk Kredi Borcu  Ne zaman Ödenir?

kayıt altında sigortalı işiniz, paranız, malınız, mülkünüz yoksa yani gerçekten ödeme gücünüz yoksa, devlet tahsilat için size hiç dokunmuyor.
ancak kayıtlı bir işiniz, malınız, bankada birikmiş paranız vs bunlardan biri varsa devlet madem paran var borcunuzu Ödüyorsunuz.

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu