Faydalı BilgilerGündem

KYK Misafir Öğrenci Ücreti 2023

KYK Misafir Öğrenci Ücreti 2023 yılında belirlenmiş olup, çeşitli nedenlerden dolayı geçici olarak barınma ihtiyacı olan öğrencilere sunulmakta olan hizmetlere ödenmekte olan ücretlerden oluşmaktadır. KYK yurtlarında konaklayacak olan öğrencilerden ücretler günlük olarak değil, aylık olarak talep edilmektedir. Ödemeler nakit olarak elden ya da belirtilen banka hesaplarına yapılabilmektedir. Ayrıca misafir öğrenci olarak kalmak isteyen öğrencilerden 1 aylık depozito bedeli de peşin olarak talep edilmektedir. Yurtlar arasında 6 farklı tipte yurt bulunmaktadır. Yer alan yurt modellerinden en ucuz yurtlar 1.tip olurken, en pahalı yurtlar ise genel olarak 6.tipte olan yurtlar arasında bulunmaktadır.

kyk misafir öğrenci ücreti 2023
kyk misafir öğrenci ücreti 2023

KYK Yurtlarında Nasıl Misafir Öğrenci Olabilirim?

Sistemde öğrenci olarak görünen ve mevcut yükseköğrenim eğitimlerine devam eden öğrenciler, pedagojik formasyon eğitimleriyle ilgili yükseköğrenim kurumları tarafından kurslara ya da stajlara katılmakta olan öğrenciler, belediyeler, spor federasyonları, üniversiteler ve diğer kamu kuruluşlarınca düzenlenmekte olan inceleme, proje, sosyal, kültürel, araştırma, sportif ya da eğitsel faaliyetlere katılmakta olan öğrenciler tarafından yapılacak başvuru ile geçici barınma talepleri karşılanabilmektedir. Bunun için il müdürlüğü ya da ilçe yurt müdürlüklerine başvuru yapılması gerekmektedir. Tüm şartları taşımakta olan öğrenciler, misafir öğrenci olarak KYK’larda konaklayabilmektedir.  

KYK Yurt Misafir Öğrenci Yurt Ücretleri 2023 Yılı

kyk misafir öğrenci ücreti 2023
kyk misafir öğrenci ücreti 2023

KYK Yurt misafir öğrenci ücretleri 2023 yılında en az 300 Türk lirası olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca misafir öğrencilerden 1 aylık depozito ücreti talep edilmektedir. Misafir öğrenciler için ödenen ücretlere ayrıca yemek ücretleri dahil edilmemiştir. Misafir öğrencilerin ödeyecekleri ücretler, yurtların kaçıncı tip KYK Yurdu olduğuna göre değişiklik gösterecektir. Ücretler günlük değil, aylık olarak ödenmektedir.

Yurt TipiKYK Yurt ÜcretiDepozito Ücreti
1.Tip KYK Yurtları275 Türk Lirası376 Türk Lirası
2.Tip KYK Yurtları300 Türk Lirası410 Türk Lirası
3.Tip KYK Yurtları325 Türk Lirası444 Türk Lirası
4.Tip KYK Yurtları375 Türk Lirası513 Türk Lirası
5.Tip KYK Yurtları400 Türk Lirası547 Türk Lirası
6.Tip KYK Yurtları450 Türk Lirası615 Türk Lirası
Kıbrıs KYK Yurtları600 Türk Lirası820 Türk Lirası
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu