Muscoflex Nedir Ve Ne İçin Kullanılır? Kullanıcı Yorumlari

Muscoflex Nedir Ve Ne İçin Kullanılır? Kullanıcı YorumlariMuscoflex Nedir Ve Ne İçin Kullanılır? Kullanıcı Yorumlari

Muscoflex  Krem neredeyse her insanın evinde bulunan kremdir.Kaslarin asiri derece gerilmesinden meydana gelen kas gevşetici ve ağrı kesici olarak kullanılmaktadır.Genel olarak Muscoflex DUO Krem kas ağrılarında kullanılmaktadır.Peki Muscoflex Krem Nedir?,Ne İşe Yarar?,Muscoflex yan etkileri neledir?,muscoflex kas gevşetici nedir?muscoflex fiyati nedir? bu yazımızda bu tarz sorularin cevaplarini size aktarmaya çalışacağız.

Muscoflex Krem Nedir?

Muscoflex krem birbirinden değişik formları ile piyasada bulunan ve oldukça etkili olan bir krem ilaçtır. Beyin ve omurilik merkezini etkileyerek kas ağrılarının giderilmesi için kullanılan bu kas gevşetici krem, doktorlar tarafınca genel anlamda tercih edilen ve  kullanılan ilaçlardan biridir.Muscoflex Krem genel amaci kaslarin asiri aşama gerilmesinden meydana gelen kas gevşetici ve ağrı kesici olarak kullanılmaktadır.

Bir hasar ya da zedelenme sonucu oluşan yada sinir sistemi bozukluklarına bağlı olarak kaslarda görülen ağrı ve irade dışı kas gerginliği durumlarının tedavisinde ve bel ağrısı, sırt ağrısı, boyun tutulması şeklinde hastalıkların giderilmesinde kullanılır.

Muscoflex krem genel olarak fizik  güç isteyen işlerde agir sartlarda çalışan işçilerin kas ağrıları için kullandığı bir ilaçtır.İnsanin vücudundaki yer kaslarin  asiri derece zorlanmasından kaynaklı kas ağrılarında kullanılan etkili bir kremdir.

Muscoflex Nedir
Muscoflex Nedir

Muscoflex Ne İşe Yarar Ve Ne İçin Kullanılır?

Muscoflex DUO Krem Ne İşe Yarar sorusuna erişince genel anlamda aşırı zorlanma sebebi ile Beyin ve Omurilik sebepli kas ağrılarında kullanılmaktadır.Muscoflex DUO Krem(jel) agri kesici olarak kullanılmaktadır.

 • Eklem Kireçlenmesi
 • Eklem çevresi yumuşak dokunun iltihaplanması
 • Spor yaralanmaları sonucu ortaya çıkan kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilme sebebiyle görülen ağrı, şişme ve iltihaplanma problemlerinin tedavisine yarar sağlar.

Muscoflex Krem  eklem ve kas ağrıları,iltihap önleyici ve ağrı kesici olarak kullanılmaktadır.Günlük hayatımızda hay aksi diyerek karsilasacagimiz talihsiz olaylar şu demek oluyor ki ani kas gerilmesi ,ayak burkulmasi, bilek incinmesi,ayak incinmesi, benzer biçimde semptomların  tedavisinde kullanılmaktadır.

Muscoflex Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muscoflex Krem Kullanmadan Önce nelere dikkat etmeliyiz Öncelikle Doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmayınız. ek olarak Muscoflex kullanımında kesinlikle doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Aşağıdaki durumlardan bir tanesi sizde var ise eğer ilaci kullanmayiniz ve derhal doktorunuza basvurunuz.

 • Kas yada kasların vazife yapamama (kasılamama) durumu var ise, bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 • öteki kas gevşeticiler ile birlikte kullanmak sakıncalıdır. Devamlı kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu hekiminize bildiriniz.
 • Tedaviniz sürecinde bu ilaçla birlikte, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve öteki cilt ürünlerini kullanmak sakıncalıdır.
 • İlacın kullanımı esnasında ilacı uyguladığınız bölgede tahriş oluşursa, ilacın alımını durdurup, hekiminize müracaat etmelisiniz.
 • Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve yanık cilt bölgelerine uygulamayınız. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonrasında ilacı uygulayınız.

Muscoflex Krem Nasıl Kullanılır?

Muscoflex ile ilgili yukarı bölümde hangi durumlarda kullanmamanız icap ettiğini belirttik  Muscoflex nasıl kullanıldığına erişince kesinlikle Doktorunuz direktiflerine uyumanızı tavsiye ederiz.

 • Tedavi edilecek bölgeye (ağrılı bölge) kafi oranda ince bir katman halinde sıkınız ve hafifçe hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Günde 2-3 kez uygulanabilir.
 • İlacı uyguladıktan sonrasında minimum 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Merhem kuruduktan sonrasında giyininiz.
 • İlacı uyguladıktan sonrasında minimum bir saat banyo yada duş yapmayınız.
 • Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası yada sıcak havlu ve benzeri sıcağa maruz duracak halde uygulamalar yapmayınız.

Muscoflex Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İlacın ağzınıza ve gözlerinize temasından kaçınmalısınız. Bu bölgelere teması halinde bolca su ile yıkayınız.
 • 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 • Hamilelikte ve bebek emziren bayanlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Muscoflex Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Muscoflex kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan tesir belirtilmemiştir.

Olabilecek Yan Etkileri

 • Karın ağrısı ,
 • nefes almada güçlük,
 • kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik
 • Tahriş, kızarıklık, kabarma, kaşıntı görüldüğünde ilacın alımını durdurup derhal doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

Unutmayin Ufak bir dikkatsizlik daha mühim sorunları bununla beraber getirebilir..

Muscoflex Krem Fiyatı 2020

Muscoflex krem Tüm Eczanelerden rahatça satin alabilirsiniz Muscoflex kremi kullanmaya karar verdiğinizde kesinlikle doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Eczanelerde Muscoflex 2020 yılı Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 19.33 tl oldugu belirtilmiştir.

Muscoflex Krem Muadili

Muscoflex Krem Muadili ( Eşdegeri) olarak bir fazlaca ilaç bulunmaktadir.O kremler Redemus Merhem,Thiospa Merhem,Kaserax Krem ürünün muadili dir.

Muscoflex Krem Kullananlar & Kullanıcı Yorumlari

Muscoflex Krem Kullananlar Kullanıcı Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar izah edebilir. Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Muscoflex Krem Kullananlar

Muscoflex Krem Kullananlarin yorumlarini araştırdık ve genel anlamda kas gevşetici olarak  kullanılan Muscoflex kremin kas ağrılarının iyileştirdiği ve kullananlarin çoğunun memnun kaldigini belirtmişlerdir.Ayarıca sırt ağrısı,boyun ağrısı ve kas ağrılarında  kullanımı için fazlaca etkili oldugu kullanıcılar tarafınca belirtilmiştir.

 

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir