Faydalı Bilgiler

Netflix’te İzlenecek En İyi Korku Dizileri Nelerdir? 2020

Netflix Te İzlenecek En İyi Korku Dizileri nedir?Netflix’e izleyeceginiz bir oldukça korku dizisi mevcuttur .Sadece seyretmek için doğru olanları seçmek zor kısımdır. Kimse ürkütücü olmayan korkuyu sevmez ve kimi zaman gerçek bir konu seçebilirsin. Ancak Netflix’teki en iyi korku dizileri kacırmamanız için en iyi korku dizilerini arastirdık.

Netflix’te İzlenecek En İyi Korku Dizileri

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi korku dizisini bulmak için Netflix’teki korku dizilerini araştırdık. Burada oldukça çeşitli korku dizileri var, bu yüzden umarız her insanın zevkine hitap edilir. Öyleyse, daha çok uzatmadan, Netflix De İzlenecek En İyi Korku Dizilerin geçelim.

Netflix'te İzlenecek En İyi Korku Dizileri
Netflix’te İzlenecek En İyi Korku Dizileri

Ju-On: Origins Korku Dizisi

Dizinin oyuncu kadrosunda Yoshi Yoshi Arakawa ve Yuina Kuroshima öne çıkıyor. Korku temalı dizi 3 Temmuz’da Netflix platformunda seyirci ile buluşacak. Korku Dizisi için gösterilen fragmanı videodan seyredebilirsiniz.

Netflix’e gelmiş en iyi korku dizilerinden önde gelen Ju-On: Origins, bir korku dizisi izleyenlerin isteyebileceği her şeye sahip. Vücut korkusu mu? Kontrol korkusumu  Ruhsal korkumu?  Bu dizi oldukça korkutucudur ve bu yazarın uzun süreden beri görmüş olduğu en hakikaten dehşet verici anlardan bazılarını içermektedir.

The Mist Korku Dizisi

Stephen King hayranıysanız eger The Mist kesinlikle izlenilmeli şundan dolayı? Çünkü klasik King tarzı korkunun tüm ayırt edici özelliklerine sahiptir. Önsezi duygusu uyandırmak için iyi çalışan ürpertici bir atmosfere sahiptir. Stephen King’in aynı isminde romanından alınan bir film çekim yılı olarak 2007’de çekilmiş, ve seyirciler tarafınca da oldukça beğenilmişti.2017 yapımı dizide ise aynı konunun değişik bir kadro ve uzatılmış bir olay örgüsüyle tekrardan çekilmesini izliyoruz. The Mist korku Dizisi bir kasabayı ansızın saran bir sis bulutu ve içindeki yaratıklarla mücadele etmeye çalışan yerli halkın hikayesi The Mist dizisinde kanli sertlik ve vahşet var.The Mist’in aslolan ürkütücü yanı tüm bölümlerde hissedebildiğimiz bu bilinmezlik var.

Two-Sentence Horror Stories Korku Dizisi

Two Sentence Horror Stories dizi konusu; Dijital çağ için rahatsız edici perili hikayeleri olan bir antoloji korku serisini konu alıyor.

İki Cümleli Korku Hikayeleri, bir öğleden sonrasında altüst olacak kadar kısa bir dizidir. Hepsi değişik bir öykü ve karakter içeren 30 dakikalık dokuz bölümden oluşuyor.

Locke and Key Korku Dizisi

Locke ve Key, aynı adlı Joel Hill ve Gabriel Rodríguez çizgi romanına dayanıyor. Hikayeye sadık kalmış olarak çizgi romanın mükemmel bir uyarlaması. Ek olarak canlı aksiyona belli belirsiz bir çizgi roman hissi vermeyi de başarıyor. Netice olarak, gezegendeki en korkulu dehşet verici değil, fakat olması amaçlandı. Orijinal masalın fanatiklerinin anlayacağı birçok fantastik öğeye sahiptir.

Her biri 45 ila 57 dakika içinde çalışan toplam 10 bölüm var

Babalarının vahşice öldürülmesinin arkasından anneleriyle yaşamaya karar veren beraber babadan kalma bir eve taşınan üç kardeş, güçleri ve sırları açığa çıkaran büyülü anahtarları keşfetmeye başlarlar.

Lucifer(Şeytan) Korku Dizisi

Çizgi roman fanatikleri için bir başka iyi seri de Lucifer. Lucifer, aslına bakarsak Sandman kitaplarında bir Neil Gaiman karakteri olarak gün ışığını görmüş oldu. Cehennemin Efendisi olmaktan bıkan şeytan, Los Angeles’a yerleşmeye karar verir,bu sebebden dolayi şeytan bir gece kulübü açar ve bir katliam dedektifiyle ilişki kurmaya başlar.

Başroldekiler:Tom Ellis,Lauren German,Kevin Alejandro

Kingdom(Krallık) Korku Dizisi

Game of Thrones fanatikleri, gerçekleşen büyük savaşlara  Güney Kore’de yargı devam eden bir krallık, yozlaşma ve açlık karşısında diz çökmek zorunda kalır. Krallığın başına gelen felaketler yalnızca bu şekilde de sınırı olan değildir. Bulaştığı insanı canavara dönüştüren bir salgın hızla yayılmaktadır. Ölen kral ve öteki insanoğlu salgının etkisi ile canavar olarak dirilir

Hasta kral hakkında farklı laflar ve dedikodular yayılmaya başlarken, ülkeyi tutsak alan gizemli salgına karşı halkın son umudu veliaht prenstir.
Başroldekiler:Ju Ji-hoon,Ryu Seung-ryong,Bae Doona

Netflix’te İzlenecek En İyi Korku Dizisi

Bu listeden en iyi netflix korku dizisini seçmek zor Hepsinin kendi amaclari ve korku türüne yaklaşımları var. Erişkin seyirciler için Ju-On’u ve daha aile dostu korku-eğlence için Locke and Key’i tavsiye

<

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu