Saç Bakımı

Saç Parlakligi İcin Evde Maske Yapımı

Saçımın parlak olması için neler yapabilirim Saç Parlakligi ne için önemli parlak saçlar nasıl olmalı  Saç Doğal insanoğlunun dış  güzelliğinin bir sirri  bir aksesuarı ve insandan kişisel ifadeyi gösteren en mühim bir unsur oldugu kanıtlanmıstır.Günümüze kadar saç, gücün, gençliğin, canlılığın ve sağlığın sembolü olarak önemini korudu. Bugünlerde saç şekli ve modası da geniş seviyede değişiklik gösteriyor. Sadece sağlıklı ve canlı görünen  saçın önemi asla değişmedi. Avrupa’da  bilim adamları  Saç ile ilgili bir araştırma yaptı  Bilim adamları tarafınca  meydana getirilen bir çalışma, sıhhatli, parlak ve güzel saçların başkaları üstünde yarattığı pozitif algıdaki tesirini ortaya çıkardı.Erkeklerde daha sık olarak görülen saç dökülmesi, 25 yaşına kadar erkeklerin %25’ini, 40 yaşına kadar %40’ını, 50 yaşına kadar %50’sini etkiler.

Saç Hakkında Genel Bilgi

  • Tek bir saç telinin çapı, kişiden kişiye farklılık göstermekle beraber, 0,05 ile 0,09 milimetre arasındadır.
  • Saç sayısı kızıllarda daha azca, sarışınlarda daha fazladır. Bir bebeğin doğumda 1 santimetrekarede 1000 kıl kökü varken, 25 yaşındaki bir kişide bu sayı 600’e düşer.
  • Saçlı deride gelişme hızı ortalama 3 günde 1 mm dir. Düzgüsel insanda günde averaj 100-150 tane saç dökülür ve yerine yenisi çıkmaya adım atar.

Saç Parlakligi İcin Evde Maske Yapımı

Saçımızın parlak olması ve organik olarak saça parlaklık kazandıran maska tarifinden bahsedeceğiz

Malzemeler

  1. çay kaşığı toz şeker
  2. Yarım limon suyu
  3. Bir fincandan daha azca zeytinyağı
  4. Yarım çay bardağı elma sirkesi

Saçlara Parlaklık Kazandıran Kür Yapımı

Saçlara Parlaklık Kazandıran Kür Yapımı
Saçlara Parlaklık Kazandıran Kür Yapımı

Öncelikle toz şeker ve limonu sonrasında ise zeytinyağı ve elma sirkesini bir kap içine ekleyip tüm malzemeleri karıştırın.

Saçlara Parlaklık Kazandıran Kürü Saça Uygulama

Kürü saçlarınızın yalnız boylarına uygulayın ve sonrasında saçlarınızı toplayıp 25 dakika kadar beklemeye alın. Ayda bir kez uygulayabilirsiniz.

Saç bakım uygulamalarını durulamanızı kolaylaştıracak püf noktası; saçlarınızı su ile temas ettirmeden ilkin kısaca yağlı haliyle şampuanlamak. Önce şampuanlayıp sonrasında saçlarınızı ısıtabilirsiniz. Böylece saçlarınız kürlerden daha kolay arınır. En fazla iki kez şampuanlamaya özen gösterin. Yağın saçlarınızdan arınması için birçok kez şampuan uyguladığınızda o maskenin tesirini yok edersiniz.

Sirkenin Saça Faydaları

Saç foliküllerini bakterilerden korumuş olan ve saçı arındıran elma sirkesi, saça canlı ve parlak görünüm kazandırır. Saçı arındırma özelliği ile dökülmeleri de yavaşlatır.

Zeytinyağının Saça Faydaları

Zeytinyağının saça parlaklık kazandırma, nemlendirme, besleme özelliğine sahiptir. Zeytinyağı ile saça bakım uygulaması yapmak saçların daha kolay şekil almasını sağlar, saça yumuşak bir doku kazandırır.

Limonun Saça Faydaları

Limon saçın daha azca yağlanmasını sağlar, saçta kepeklenme probleminin önüne geçer.

Parlak ve Yumuşak Saç Bakımı Nasil Olmalıdır

Puan Ver

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu