Cilt Bakımı

Tüy Dökücü Krem Kullananlar Yorum

Tüy Dökücü Krem en çok kullanılan krem formunda bulunan bir epilasyon çeşididir. Genelde Tüy Dökücü kremler keratindeki  bağları bölerek ciltten kolayca çıkmasını sağlamaktadır. Günümüzde isteyemeyen tüylerden kurtulmanın bir yoluda tüy dökücü kremlerdir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en pratik en acısız yollarından biride Tüy Dökücü Kremler dir. Bu kremler içerisinde bir çok kimyasal barındırmaktadır.  İçerisinde Bulunan kimyasallar sayesinde tüy veya kılların yerinden koparak dökülmesine sebep olmaktadır. Kozmetik dünyasında satılan bin bir çeşit tüy dökücü kremler bulunmaktadır.  Bu kremler genellikle 4- 10 dakika boyunca  cildinize uyguladıktan sonra uyguladığınız bölgeyi bir parça bezle temizleyerek  istenmeyen tüylerden kurtulmuş olabilirsiniz.

Tüy Dökücü Krem Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Genelde tüy dökücü kremler Dudak üstü, Bikini Bölgesi ve Koltuk altı gibi  vb. bölgelerde kullanılabilmektedir.  Kısa Sürede  İstemediğiniz tüylerden tüy dökücü krem sayesinde kurtulabilirsiniz.

  • Dudak Üstü
  • Bikini Bölgesi
  • Koltuk Altı
  • Daha Küçük Bölgelerde kullanılmaktadır.

Tüy Dökücü Kremler Zararlı Mı?

Bilinen Tüy Dökücü kremlerin herhangi bir zararı yoktur.  Çok rastlanmasada alerjik yapılı olan kişilerde bir kaç reaksiyona sebep olduğu gözlemlenmiştir. Genital bölgede kullanılan tüy dökücü kremler uygulama sonrasında o bölgede yanmaya sebebiyet verebilir.  Tüy Dökücülerin uygulanacağı bölgenin yoğun bir kıl yapısına sahipse eğer uygulama sonrası o bölgede kızarıklık oluşabilir.

Tüy Dökücü Krem Kullananlar Yorum

 Tüy Dökücü Kremleri Kullanmadan Önce Bu Kremlere karsı herhangi bir alerjiniz var mi yok mu diye kontrol etmek için ilk olarak vücudunuzun ufak kısmında kremi test edip daha herhangi bir alerjik durumunuzun olmaması durumda  istediğiniz bölgeye uygulaya bilirsiniz.

Kremleri Uyguladıktan sonra uygulanan bölgeler soğuk su ile iyice yıkanmalı ve iyi bir nemlendirici krem kullanılmalıdır.

Tüy Dökücü Kremler İşe Yarar mı?

Tüy dökücü kremlerin kullanımı bir çok faydası bulunmaktadır. Özellikle Kalin tüyleriniz varsa ve zamanınız kısa ise tüy dökücü kremler işe yarayacaktır. Ayrıca  bu kremler kullanım sonrası batik yaratmadığı belirtilmektedir.

Tüy Dökücü  Kremlerin Önerileri

Puan Ver

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu