Gündem

Nihat Özdemir Yabanci Sınırı İle İlgili Açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig’in kadaeririni belirleyen açıklamayı yaptıktan sonrasında, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Özdemir, Kulüplerin bu zamanda en merak etmiş olduğu konulardan biri de olan yabancı sınırı ile ilgili twitter da açıklamada bulunmuş oldu.

Nihat Özdemir Yabancı Kuralı Açıklama

TFF Başkanı Nihat Özdemir: “Tüm kulüplere bu konudaki görüşleri soruldu. Çoğunluğu 11 yabancı istiyor.

Ben buna ‘Evet’ der miyim? Sahaya 11 yabancıyla çıkılmaz. Onun için bu şekilde bir talebi uygulamamız mümkün değil.”

tff yabancı kuralı acıklama
tff yabancı kuralı acıklama

Galatasaray Spor Kulübü  Yabancı Sınırı İçin Ne Demişti

Galatasaray Spor Kulübü olarak, her tür platformda ve her kademede sözlü ve resmi yazı ile yabancı sınırlamasına karşı olduğumuzu ısrarla belirtmiştik.

Sadece Türkiye Futbol Federasyonu, önümüzdeki sezondan itibaren uygulanmak suretiyle yabancı sınırlaması ile ilgili sonucu yürürlüğe koymuştur.

Yabancı sınırlamasıyla ilişkin bu karar geçmişte olduğu benzer biçimde gelecekte de Türk futboluna hiçbir yarar sağlamayacağı benzer biçimde kulüplerimizin internasyonal alandaki rekabetini de negatif yönde etkileyecektir.

Söz mevzusu kararın düzeltilmesi için lüzumlu girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Galatasaray Spor Kulübü

 Beşiktaş Teknik Direktörü Yabancı Sınırı İle İlgili Ne Demişti?

Türkiye Futbol Federasyonunun almış olduğu yabancı kararını eleştiren Sergen Yalçın, ”Fatih Terim’i, Şenol Güneş’i, Mustafa Denizli’yi alın, bu mevzuyu konuşun. İsterseniz ikimiz de gelelim, bizlerle de konuşun. Tesis olmadan, plan program olmadan oyuncu yetişmez.” ifadelerini kullandı.

Faruk Çelikkol

Ankara'da dünyaya geldim. Yıllardır haber,blog sitelerinde editörlük yapmaktayım. Gncbilgi.com'un ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 3 =

Başa dön tuşu