Sağlık

Kilo Almak İçin Sipraktin Kullananlar(İştah Şurubu)

Bu yazımızda; Kilo Almak İçin Sipraktin Kullananlar; Yeme bozukluğu ve iştah kaybı olan genelde çocuklar için tercih edilen. Sipraktin Şurup hakkında araştırma yaparak bilgiler aktaracağız. Sipraktin iştah şurubunu kullanmak isteyen veya kullananlar için Sipraktin Şurup Yorumları – Kilo Almak İçin Kullananlar hakkında bilgiler aktaracağız.

Genel olarak çocuklarında yemek yeme sorunu yaşayan tüm anne ve babalar bu şurubu kullanmaktadırlar. Sipraktin şurup eczanelerde şurup kategorisinde yer almaktadır. Bu şurup öncelikle alerjisi olanlar için üretilmiştir ve alerjik hastalıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Sipraktin Şurup Kullananların yorumları dikkate alındığında ise bir nevi kilo aldırıcı etkisi olduğu da belirtilmektedir.

Sipraktin Şurup Nedir? Kısa Bilgi

Bu şurup, sistemik antihistaminikler grubundan aktif bir madde olan siproheptadin HCl içerir. 5-Inp ölçüsünde 2 mg siproheptadin HCl içeren bir şurup formunda mevcuttur.

Sipraktin Surup Nedir
Sipraktin Surup Nedir

Genellikle çocuklarda iştahsızlık sorununu gidermek ve iştahı artırmak için kullanılan sipraktin şurubu; Kızarıklık, kaşıntı, lakrimasyon, hapşırma, ödem, burun akıntısı gibi alerjik hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca Kilo almak için yetişkinlerde ve çocuklarda iştah açıcı olarak kullanılmaktadır. Sarı ve beyaz bir kutusu ve şurup şişesi vardır. Kortizon içermez. Kutu içerisinde 5 ml’lik ölçekler içerir, onunla birlikte içilmelidir.

Sipraktin Şurup Ne İşe Yarar?

Sipraktin şurubu kullanmak isteyenler ne işe yaradığını merak etmektedir. Genellikle kilo almak ve iştahı açmak için kullanılan sipraktin şurubu, alerjik durumları (Ürtiker, egzama, alerjik deri hastalığı, nörodermatit, anjioödem, alerjik rinit, alerjik rinit, alerjik cilt ve ilaç ve yiyeceklere karşı sindirim sistemi reaksiyonları, su çiçeği, kaşıntı, yaşarma, kızarıklık, gözlerde yanma gibi sorunları ‘da tedavi etmek için de kullanılmaktadır.

Kilo Almak Icin Kullananlar
Kilo Almak Icin Kullananlar
 • Çocuklar ve yetişkinlerde yeme içme istediği olmayan yanı iştahı olmayanların kişilerin iştahını arttırır.
 • Kilo almayan yetişkin ve çocuklarda kilo alımına destek olur.
 • Alerjik hastalıkların tedavisinde faydalıdır.
 • Tercihen anjiyoödem (alerjiden kaynaklanan boğazda şişlik) tedavisinde işe yaramaktadır.
 • Vernal konjonktivit (ilkbaharda gözün konjonktiva iltihabı) tedavisinde etkilidir.
 • Suçiçeği gibi hastalıklara bağlı kaşıntıyı gidermek için kullanılmaktadır.
 • Böcekler, bitkiler ve deniz canlıları ile temastan kaynaklanan alerjik dermatit problemini tedavi etmek için kullanılmaktadır.
 • Burun akıntısı ve hapşırma gibi durumları gidermek için kullanılır.

Sipraktin Şurup Fiyat 2024

Tüm eczanelerde satılan Sipraktin şurubunun 240 ml 2024 ortalama güncel fiyatı 129.66 TL. Sipraktin şurubu doktorunuz yada aile hekiminiz reçete ederse ilacın ücreti SGK tarafından ödenmektedir.

Sipraktin Şurup 2023 yılı Eczane En Yüksek Satış FiyatıFiyat: 129.66 TL
Sipraktin Şurup 2023 yılı Eczane Ortalama Satış FiyatıFiyat: 129.66 TL
Sipraktin Şurup Fiyat

Sipraktin Şurup Yorumları (Kilo Aldırıyor Mu)

Kilo almak için Sipraktin Şurup kullananlar sosyal medya, sözlük ve kadın forum sitelerinde birçok olumlu olarak yorumlamışlardır. Sipraktin Şurup Yorumları – Kilo Almak İçin Kullananlar deneyimlerini paylaşarak kilo almak için etkilerini yorumlarında belirtmişlerdir.

 • Çocuğum için bana Sipraktin önerdiler ve günde iki kez kullanmamı söylediler, sadece tek ölçek kullandım. Evet gerçekten iştah açıcı ve uyku getiriyor, bir hafta denedim o da uyusun alışsın , evet biraz erken yattı. ve en önemlisi, yemeye başladı.
 • Özellikle kilo aldırma sorunu olan kişilere öneriyorum, gerçekten çok işe yarıyor.
 • Evet ben de kullanıyorum, kilo aldım, 3 ayda 5 kilo aldım ve kullanmaya devam ediyorum. Hafta sonu gündüz kullanın ama iki hafta sonra vücudunuz alışsın çok uyku etkisi yapmıyor ilk başta uyku yapıyor.
 • Sipraktin şurubu bende kullandım ilk zamanlar iştahımı çok açtı fakat çok uyku yapıyor.
 • Sıpraktın şurup fark edilecek şekilde kilo aldırıyor tavsiye ederim.
 • Arkadaşım çok kullandı herhangi bir yan etkisi olmadı. Evet sakinleştiriyor ve iştah açtırıyor uyku yapmaktadır. Fakat doktorun dediği gibi kullan

Sipraktin şurubu kullandıysanız veya daha önce kullanmış birini tanıyorsanız, lütfen kendi sipraktin şurup yorumlarınızı ve deneyimlerinizi ya da bir yakınınız kilo almak İçin kullandıysa deneyimlerini yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayınız.

Kilo Almak İçin Sipraktin Kullananlar

Bu şurup özellikle iştahı olmayan çocuklarda kullanılmaktadır. Çünkü Sipraktin Şurup iştahın açılmasına yardımcı olur ve destekler. Yaşıtlarına göre daha zayıf, iştahsız veya doğuştan daha az yemek yiyen çocuklar için tercihen besin takviyesi olarak kullanılmaktadır. Sipraktin şurubu kilo almak için kullanan yetişkinlerin veya çocukların kısa sürede iştahlarını artırdığı, ayrıca hızlı kilo aldıkları kullanıcı yorumlarında belirtilmiştir.

Kilo Aldıran Sipraktin Şurup

Yukarıda bahsettiğimiz gibi iştah açıcı özelliği olduğu için kilo alımına yardımcı olur. İştahı olmayan kişiler bu şurubu kullanırken herhangi bir iştah sorunu yaşamazlar. İştah sorunu olmadığı için daha fazla yer ve kilo aldırır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu