Sağlık

Muskazon Ne İşe Yarar? Muskazon Fiyat 2024

Muskazon nedir, ne için kullanılır, Muskazon Fiyat ne kadar?

Özellikle son dönemlerde sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesi Muskazon Ne İşe Yarar? Muskazon Fiyat Nedir? sorusudur. Sizde bu konu hakkında detaylı bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Muskazon ilaç kas gevşetici ve ağrı kesici olarak kullanilmaktadir. Kol, omuz, boyunda meydana gelen ağrılar, burkulma sorunu, travmatik kas hastalıkları, tendon hastalığı gibi sorunların tedavisi için hekim tarafından tavsiye edilmektedir.

Bu ilaç kurtsan tarafından üretilmiştir. İçerisinde asetaminofen ve aynı zamanda klorzoksazon maddeleri yer alır. Bir kutunun içerisinde 20 tablet bulunmaktadır. Şimdi sizlere Muskazon Ne İşe Yarar? Muskazon Fiyat Nedir? hakkında izin verirseniz bilgiler vermek istiyoruz. O zaman  yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Muskazon Ne İşe Yarar?

Genelde bu ilaç ağrı kesici ve kas gevşetici olarak kullanılan bir ilaçtır. Bu ilacın ana etken maddesi ise Parasetamol, Klorzoksazon’dur. Muskazon Ne İşe Yarar? sorusana gelince maddeler halinde belirtilmiştir.

Muskazon
Muskazon
 1. Eklem hastalıklarında ve tendon rahatsızlığında görülen ağrılar,
 2. Yangılı veya travmatik kas rahatsızlıkları,
 3. Burkulma ve zedelenmeden dolayı oluşan ağrılar,
 4. Boyun tutulması,
 5. Boyun, Omuz ve Kol ağrılarının geçmesi için kullanılmaktadır.

Muskazon Fiyat 2024

Muskazon normal reçeteli olarak alınmaktadır. Bu ilaç bir karton kutu içerisinde 20 tabletlik Blister ambalajlarda sadece eczanelerde satılmaktadır. Muskazon Fiyat ise 86.31 TL dir. Bu fiyat zamanla farklılık göstermektedir.

Muskazon Nasıl Kullanılır?

Muzkozan kullanımı rahatsızlığın türüne göre farklılık gösterir. Doktorunuz nasıl kullanmanızı istiyorsa talimatlarına uymanız gerekir. Aynı zamanda ilacı kullanırken herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız hemen ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuza danışmalısınız.

Genel olarak yetişkinler için  3 defa ikişer tablet olacak şekilde tüketilmesi gerekir. İlk zamanlar bu şekilde ilerlerken daha sonra bu bir tablete düşer. Rahatsızlığın uzun durumuna göre doktorunuz tedavi süresini sizlere belirtecektir.

Muskazon İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Daha önce de söylediğimiz gibi Muskazon ağrı kesici ve kas gevşetici bir ilaç çeşididir. Bu ilacı kullanırken bilinmesi gereken hususlar mevcuttur. İşte sevgili okurlarımız Muzkozan hakkında bilinmesi gerekenler şu şekildedir.

 • İlacın içerisinde birkaç etken madde bulunmaktadır. Eğer alerjiniz varsa bu ilaç sizi olumsuz bir şekilde etkiler. İlacı kullanırken herhangi bir semptom meydana gelir ise hemen bir doktora danışmanız gerekecektir.
 • Zedelenme, burkulma, bel bölgesinde meydana gelen ağrı, kaslarda meydana gelen rahatsızlık, travmatik hastalık ve eklem yerlerinde meydana gelen ağrı için kullanılır
  Karaciğerleriniz de herhangi bir sorun var ise bu ilacı kullanmamanız tavsiye edilir. Çünkü bu ilaç vücutta kramp meydana gelmesine sebep olur.
 • İlacı düzenli bir şekilde en az bir hafta kadar kullanmanız gerekir. Düzenli bir şekilde aksatmadan kullanıldığında etkili sonuca ulaşılır.
 • Çocuklarda hamilelerde ve emziren annelerde kullanılması sakıncalıdır. Bu sebepten dolayı da mutlaka öncelikle doktora danışmanız gerekir.
 • Bu ilaç uyku yaptığı için ilacı kullandıktan sonra makine ve araç kullanmamak gerekir.

Muskazon Ne İçin Kullanılır?

Muskazon Tablet, genelde ağrı kesici ve kas gevşetici olarak kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç genelde Eklem hastalıklarında ve tendon rahatsızlığında görülen ağrılar, Yangılı veya travmatik kas rahatsızlıkları, Burkulma ve zedelenmeden dolayı oluşan ağrılar, Boyun tutulması, Boyun, Omuz ve Kol ağrılarının geçmesi için kullanılmaktadır.

Muskazon Fiyat Ne Kadar?

Muskazon Fiyat 2024 ağustos tarihi itibari ile 86.31 TL dir.  20 TABLET Muskazon fiyat 86.31 TL dir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu