Cilt BakımıSağlık

Stafine Krem Fiyat 2023, Kullanıcı Yorumları ve Önerileri

Stafine Krem Nedir?

Antibakteriyel krem ​​olarak bilinen Stafine Krem Fiyat 2023 cilde sürülerek iltihabın kısa sürede tedavi edilmesini sağlar. Stafine Krem Ne İşe Yarar?; Bu krem ​​bir antibiyotik olduğu için iltihaplanmaya neden olan mikropları ve bakterileri öldürür. Şişmeyi azaltan kortikosteroidler, cildinizin kızarıklığını veya kaşınmasını tedavi eder. Enfeksiyon cilt hastalıkları, egzama ve dermatit tedavisinde işe yaramaktadır.

Peki; Stafine Krem Fiyatı Ne Kadar?; Stafine krem ​​genellikle ciltte kızarıklık, kaşıntı, şişlik ve tahrişi önleyen bu krem en çok tercih edilen kremlerden biridir; bu ilacın fiyatı oldukça merak edilmektedir. Stafine Krem eczane satış fiyatı 2022 yılında 15,25 TL’dir.

Ciltteki bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanan; Stafine Krem Nedir?, Ne İşe Yarar?, Fiyatı Ne Kadar, yaraya sürülür mü?, vajinaya sürülür mü, sivilce için Kullanılır mı, fiyat nedir? gibi soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Satış Fiyatı:40.13 TL
Barkod:8699828350057
Fiyat Güncelleme Tarihi:01.01.2023
Etkin Madde:Fusidik Asit
Güncel Stafine Krem Fiyat 2023

Stafine Krem Nedir?

Stafine krem, Ciltte bakteri oluşumunu engelleyen ve bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonlarında etkili olan bir antibiyotiktir. Bununla birlikte, ilacın ana etken maddesi fusidik asittir. Bu aktif bileşenle birlikte yanıkları ve enfeksiyon kapmış cildi tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Stafine Krem Nedir
Stafine Krem Nedir

Kıl kökü iltihabı, bulaşıcı cilt hastalıkları ve iltihaplı cilt yüzeylerinde kullanıldığında olumlu sonuçlar verir. Aynı zamanda Stafine krem ​​prospektüs yardımıyla daha fazlasını öğrenmek mümkün. Bu noktada doktorunuza danışmadan kullanmamanız tavsiye edilmektedir.

 • Etken Madde ; Bir gram merhem 20 mg sodyum fusidat içerir.
 • Yardımcı Maddeler ;
 1. Lanolin (susuz) ,
 2. Setil alkol
 3. Vazelin Flant N
 4. Vazelin likit içermektedir.

Stafine Krem Ne İşe Yarar?

Stafine kremin kullanıldığı alanlar vardır. Kremin ne işe yaradığını aşağıda yazımızın devamında yer almaktadır.

Stafine Krem Ne Ise Yarar
Stafine Krem Ne Ise Yarar
 • Zararlı mikroorganizmaların neden olduğu cilt problemlerini ve cilt enfeksiyonlarını tedavilerinde,
 • İltihaplı sivilcelerdeki zararlı bileşenleri kontrol ederek temizleme tedavilerinde,
 • Kıl kökünden kaynaklanan iltihabın kısa sürede yok edilmesini sağlar,
 • Enflamatuar egzama tedavisinde kullanılan ilaçlardan biridir.
 • Genellikle ergenlik çağındaki çocuklarda görülen, kıl kökü çevresinde yaşayan bakterilerin etkinlik göstermesi sonucu oluşan sivilcelerin tedavisinde.
 • Sakal bölgesindeki kıl kökü iltihabı tedavisinde,
 • Hidrozadenit olarak bilinen ter bezlerinin iltihaplanmasının tedavilerinde,
 • Koltuk altlarındaki iltihabı tedavilerinde işe yaramaktadır.

Şiddetli astım, şiddetli alerjiler, romatoid artrit, ülseratif kolit, belirli kan hastalıkları, lupus, multipl skleroz ve belirli göz ve cilt rahatsızlıkları dahil olmak üzere belirli durumların neden olduğu şiddetli iltihabı tedavi etmek için kullanılır. Kaşıntı, şişlik, kızarıklık, dermatit ve egzama çeşitlerinde kullanılmaktadır.

Stafine Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmalısınız. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Yanlış veya tavsiye edilenden fazla kullanılırsa hastalığınızı iyileştirmez, aksine sağlığınıza ciddi şekilde zarar verir.

Stafine Krem kullanma talimati
Stafine Krem kullanma talimati
 • İlacı uyguladığınız bölgenin temiz olduğundan emin olunuz.
 • Tedavi edilecek alanı tamamen kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinde parmağınızla az miktarda krem ​​uygulayın.
 • Tercihen bir bandajla kapatabilirsiniz. Günde 3 defaya kadar kullanılır.

Stafine Krem Fiyat 2023

Güncel Stafine %2 krem ​​15 gr Reçeteyle satılan ilacın fiyatı 40.13 TL dir. Sitemizde belirtilen İlaç fiyatları, belirli kur nedeniyle yıl boyunca dalgalanmaktadır. Bu krem ​​eczanelerde satılmaktadır ve eczane dışında bulunmaz. Satın alırken ambalajına ve son kullanma tarihine dikkat edilmelidir.

Stafine Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Bu ilacı reçeteli veya reçetesiz satın alabilirsiniz. Ayrıca, reçete ile satın alırsanız belirli bir ücreti devlet tarafından karşılanır. Bu ilacın sadece eczanelerden satın alınması tavsiye edilmektedir.

Stafine Krem Muadili (Eşdeğeri)

Her ilacın belirli eşdeğerleri/ muadili vardır. Hem tedavi süreci hem de etkileri eşit değerde belirlenmiştir. Bu konuda Stafine krem ​​muadili/eşdeğeri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • FUCIDIN,
 • FUCIDOX,
 • FUCITEC,
 • HELKORT,
 • TIREMIX gibi ilaç muadili ilaçlardır.

Stafine Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Stafine Krem; İltihaplı sivilce, yani akne tedavisi için uzman hekimler tarafından reçete edilmektedir. Yani bu krem ​​sivilce tedavisinde kullanılmaktadır.

Stafine Krem Kullananlar Yorumları

Stafine Krem kullananların yorumlarını sizin için başka sitelerde araştırarak yazmak istedik. Kullanıcı yorumlarına burada yer vermemizin nedeni, kişilerin bu kullanıcı yorumlarını bir rehber olarak kullanmak ve kullanıcılardan gerekli bilgileri almak istemesidir.

 • Ben inceledim ve tavsiye üzerine kullandım Akne, egzama, apselerde etkilidir. İhtiyacın olduğunda deneyebileceğin ürünlerden biri.
 • Bu ilaç bana yardımcı oldu, ama istediğim düzeyde değil. Çok ağır vakalarda yetersiz olabileceğini düşünüyorum, tercih sizin.
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu