Sağlık

Hametan Sivilceye İyi Gelir Mi? – Mavi ve Sarı Renkleri Nedir?

Hametan Sivilceye İyi Gelir Mi?, Cilt problemlerini gidermek için krem ​​önerisi arayanlar için milyonlarca çeşit bulunmaktadır. Bu ürünlerden bir taneside Hametan kremdir. Sadece eczanelerde satılan hametan krem ​​ilgi çekmenin yanı sıra cilt üzerindeki etkisiyle de birçok kişinin favorisi haline geldi. Hem pomad biçiminde olanı hemde krem şeklinde olanı bulunmaktadır. 

Hametan Krem nedir?
Hametan Krem nedir?

Hametan pomad krem biraz daha yağlı bir kremdir. Dermatologların sürekli olarak bu kremi reçete ettiklerinden anlaşılacağı üzere çoğu soruna iyi gelen bir kremdir. Hametan krem ​​cilde nasıl sürülür? Sivilceye iyi gelir mi?

Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Hametan krem ​​uzun yıllardır eczanelerde satılan ve çoğunlukla hepimizin bildiği bir kremdir. Ancak herkes bu kremi hangi sebeplerden dolayı kullanıldığını tam olarak bilmiyor. Sosyal medyada her şey yayılırken Hametan krem ​​de “akneye iyi gelir” lafını yayıyor. Aslında cilde iyi geliyor. Ama sivilceleri geçirmek gibi bir etkisi yok. Başlıca kullanım amacı yanık izlerini iyileştirmektir.

Hametan nedir Krem Ne Ise Yarar
Hametan nedir Krem Ne Ise Yarar

Elbette sivilce izlerini gidermek için de kullanılmaktadır. Hametan krem ​​kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Dermatolog tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. Çünkü bu kremi kullanırsanız cildinize zarar verir. Peki Hametan ve Hametan pomadının faydaları nelerdir?

  • 1. ve 2. derece yanıkların tedavisinde kullanılmaktadır.
  • Yatak yaraları, açık yaralar ve ameliyat yaralarına iyi gelir.
  • Cilt renk tonunu eşitler.
  • Bunun yanı sıra nemlendirici olarak da kullanılmaktadır.
  • Büyük çıkan sivilceler sonrasında kalan izleri yok eder.
  • Genelde yaz aylarında yaşanan ancak ağda sonrasında da oluşan pişik tahriş gibi kızarıklara iyi gelir. 

Hametan Sivilceyi Geçirir Mi?

Hametan krem ​​sivilce izleri tedavisinde kullanılabilir. Ancak temel olarak sivilce tedavisinde çeşitli kremler, merhemler ya da solüsyonlar kullanılmaktadır.

Hametan Sivilce Lekelerine İyi Gelir Mi?

Kullananların yorumlarına göre Hametan krem ​​düzenli kullanımda ciltte sivilce izlerinden kaynaklanan lekelerin giderilmesinde oldukça etkilidir.

Hametan Mavi Sivilcelere İyi Gelir Mi?

Vücudun hemen her bölgesinde sorunsuz olarak kullanılabilen hametan, cilt rengini çok etkili bir şekilde eşitler ve cilt kusurlarını giderir. Ayrıca ciltte oluşan sivilcelerin tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu cilt kremim iki çeşidi olup sarı renk krem olarak, mavi renk ise pomad olarak sadece eczanede satılmaktadır.

Hametan Sarı ve Mavi Arasındaki Fark

Sarı renk Hametan, mavi olan ise pomad olarak satılmaktadır. Hametan cilt bakım kremini pişiklerden kurtulmak, cilt lekelerini ve güneş yanıklarını gidermek için kullanabilirsiniz.

Sarı Hametan Sivilceye İyi Gelir Mi?

Sarı Hametan kremi cilt bakımı, pişik giderme, leke giderme ve güneş yanığı giderme için kullanabilirsiniz.

Hametan Pomad Yüze Sürülür Mü?

Doktor kontrolünde Hametan krem ​​cilde uygulanabilir, ancak pomad formu çoğunlukla ciddi yara ve yanıkların tedavisinde önerilmektedir.

Hametan Sivilceye İyi Gelir Mi?

Genel olarak Hametan krem ​​genel olarak cilt problemleri için çok etkili bir kremdir. Hametan krem ​​sivilce lekesi, akne ve siyah nokta giderici olarak kullanılmaktadır. Düzenli olarak kullandığınız doğal içerikli krem ​​sadece sivilceleri tedavi etmekle kalmıyor aynı zamanda sivilce ve siyah nokta oluşumunu da engelleyecektir.

Hametan Krem Sivilce İçin Nasıl Kullanılır?

Hametan kremi uygulamadan önce cildinizi veya bu bölgeyi iyice temizleyin. Sadece parmak ucunuza az miktarda kremden alın ve ovalayarak sürünüz. Cildiniz kremi emdiğinde ovalamayı bırakabilirsiniz.

Hametan Cilt Rengini Açar Mı?

Yanıkları geçirir ve cilt rengini eşitler. Cilt rengini eşitleyerek ciltteki koyu lekelerin giderilmesinde etkilidir.

Sivilce İçin Hangi Hametan?

Hametan hakkında bilinmesi gereken özelliklerden biri de yağlı ve yağsız olmak üzere iki çeşidinin olmasıdır. Akne için kullanılacak ise yağsız olanını kullanmak daha mantıklı olacaktır.

Hametan Kremin Fiyatı Ne Kadardır?

Sadece eczanelerde satılan bu kremin güncel satış fiyatı 53.96 TL’dir.

Sivilceler İçin Ne İyi Gelir?

Yoğurt peeling maskesi, gülsuyu toniği, zerdeçallı yoğurt maskesi, hindistancevizi yağı, limon suyu, karbonatlı kese, kahve telvesi peelingi, iltihap önleyici diş macunu ve lavanta yağı gibi yöntemler sivilcelere iyi gelebilir.

Kullandığınız herhangi bir kremin cildinize zarar verebileceğini unutmayın. Bu nedenle, bir krem ​​kullanmayı planlıyorsanız, bir doktora veya eczacıya danışarak kullanınız.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu