Cilt BakımıSağlık

Cleocin T Reçetesiz Alınır Mi ? Cleocin T Fiyat 2024, Kullananlar Yorumları

Cleocin T reçetesiz fiyat, Cleocin T fiyat 2023,

Bu yazımızda adını sık sık duyduğumuz Cleocin T  Krem hakkındaki  Cleocin T Reçetesiz Alınır Mi? Fiyati 2023, Kullananlar Yorumları, tüm bu soruların yanıtlarını derledik. Gelin hep birlikte göz atalım.

Cleocin T Krem Nerdeyse küçük büyük herkesin başının belası olan ve kurtulmak için elinden geleni yapan insanların ilk tercihi olan Cleocin T  içerisindeki etken maddeler sayesinden akne tedavisinde vazgeçilmez olarak kabul ediliyor.

Cleocin T Krem cildinizin üzerinde oluşan bakterilerin yok olmasına yeniden üremelerine engel olan bir antibiyotiktir. iltihaplı doku bozukluklarını takip eden sivilceler akne vulgarislerin tedavisinde sıkça kullanılan bir çözeltidir peki Cleocin T Krem nedir, nasıl kullanılır, muadili nedir, yan etkileri nelerdir gibi bir çok sorunuza cevap vermek amacıyla bu makalemizde tüm sorularınızı topladık.

Cleocin T Krem Nedir ?

Genel olarak inatçı sivilcelerin tedavisinde kullanılan güçlü bir antibiyotiktir. Etken maddesi klindamisin fosfat dir ve akne tedavisinde en etkili etken maddelerden biri olarak bilinmektedir. İçerisinde bulunana asitler sayesinde sivilcelere doğrudan etki ederek yok olmalarına yardımcı oluyor ve daha sonra çıkmasını engelliyor bunun yanı sıra ergenlik döneminde oluşan sivilceler ile etkili bir şekilde baş edebilen bir ilaçtır.

Cleocin T Krem
Cleocin T Krem

İçerisinde bulunan yardımcı maddeler glikol , izopropil alkol ve saf su bulunmaktadır bu sebepten gözlerinizden ve ağız çevrenizden uzak tutmalı eğer o bölgelere ilacın gelmesi durumunda bol su ile iyice durulanması gerekmektedir.

Cleocin T Krem Nasıl Kullanılır ?

Etkili bir antibiyotik krem olduğu için doktorunuzun tavsiye ettiği kullanma şeklini uygulamanızda fayda var. Kullanmadan önce cildinizi kirlerden ve makyajlardan arındırmalı ve temizlemelisiniz ardından ilacı ciltteki sorun bölgeye tampon şeklinde uygulamalısınız kullandıktan sonra kesinlikle kullanılan bölgeyi yıkamayınız.

Cildin tamamına uygulamayınız ilacı sadece sorun olan bölgeye uygulayınız kısa süre sonra etkisini fark edeceksiniz. Günde 2 kez kullanılmaktadır fazla doz kullanımından kaçınınız aksi takdirde vücudunuzda istenilmeyen tahrişler ve kızarıklıklar meydana gelebilir.

Cleocin T Krem
Cleocin T Krem

Cleocin T Krem Yan Etkileri Nelerdir ?

Bu Krem akne tedavisinde yaygın bir kullanımı bulunmaktadır bunun yanı sıra ciddi olmayan hafif yan etkileri bulunmaktadır. Kızarıklık , tedavi edilen bölgede tahriş ve cilt soyulması , yanma hissi , kaşıntı , kuruluk bu yan etkiler çok sık görülmemektedir ve görülmesi durumunda bir kaç gün içerisinde herhangi bir düzelme görülmezse doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Hafif yan etkilerin dışında ciddi sayılan bazı yan etkiler bulunmakta bunlar şiddetli kızarıklık , ishal , kanlı ishal , şiddetli kaşıntı bu yan etkileri gözlemleme durumunda hemen ilacı kullanmayı durdurup doktorunuza danışın.

Cleocin T Krem Ne İşe Yarar ?

Bu Krem sivilce tedavisinde yaygın olarak kullanılan bir antibiyotik tir . Staphylococcus aureus, streptococcus pneumoniae, staphylococcus epidermidis ve propionibacterium acnes gibi bakteriler için yapılmış güçlü bir çözeltidir. Cilde uygun olarak üretilmiştir jel , köpük ve losyon olarak çeşitleri ile üretilmiştir.

Cleocin T Fiyat 2024

Bu Kremin fiyatı değişiklik göstermektedir ancak güncel fiyatı 38,55 TL olarak belirtilmiştir.

Cleocin T Krem ve İmex Kullanımı ?

Yapılan araştırmalarımız sonucunda bir çok yorumda belirtilen kullanımlara göre belirtilmektedir. Öncelikle Cleocin T Krem temizlediğiniz cildinize uygulayınız ardından cildinizin kremi emdikten sonra İmex kremi cildinize uygulayınız. Kısa süre sonra etkisini göreceksiniz.

Cleocin T Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Bu krem reçeteli satılan bir kremdir. Reçetesiz satın almanız tavsiye edilmemektedir Çünkü yanlış kullanımı sonrasında ciddi yan etkilere sebep olabilir. Reçetesiz kullanmak istiyorsanız eğer kullanım kılavuzunu iyice okumanız ve eczacınızdan detaylı bir kullanım tavsiyesi almanız gerekmektedir.

Cleocin T Krem Kullananların Yorumları ?

Akne, sivilce vs. rahatsız edici rahatsızlıklara iyi gelen, yüze sürülen birsey. ilaç.

Gerçekten çok etkili bir ilaç ama kullanırken dikkatli olmanız gerekiyor , sürdükten sonra güneşe çıkarsanız yüzünüzde kalıcı lekeler yapabiliyor haberiniz olsun.

” abi çok fazla sürelim çok daha çabuk etki etmesi için ” mantalitesiyle bol bol sürüldüğünde cildi geren, kurutan, içine ediyor ve ayrıca çok uzun süre renkli bir şeyin üstünde koyduğunuzda (mesela kahverengi dolap, ya da mavi kitap gibi) durduğunda onun rengini solduran ve alan ilaç.

Kaynak : https://www.ilacbu.com/cleocin-t-recetesiz-alinir-mi/

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu