Sağlık

Mantazol Krem Ne İşe Yarar? Kullananlarin Yorumlari 2021

Mantazol Krem iki aktif madde içermektedir bunlar, izokonazol nitrat ve diflukortolon valerat Mantazol krem deri üzerine kullanılan deri sorunlarında kullanılan bir kremdir. Derinin mantar hastalıkların mantar hastalıklarını tedavi ederek ve diflukortolon valerat, derinin iltihabi durumunu baskılar ve kaşıntı, yanma ve ağrı gibi şikayetleri yatıştırır.

Mantazol Krem Nedir?

Mantazol krem egzama, alerji dermatit ve döküntü gibi çeşitli cilt sorunları,cildinizdeki cilt hastalıklarında cilt hastalıklarında ortaya çıkabilecek şişlik, kaşıntı ve kızarıklığı ve Deri üzerine uygulanan deri rahatsızlıklarında kullanılan bir kremdir. Bu Krem orta ila kuvvetli bir kortikosteroiddir(kortizon, prednizon, deksametazon v.b.). Ürününüzün detaylari hakkında ayrıntılı bilgi için doktorunuza veya eczacınıza sorarak bilgi alabilirsiniz.

Mantazol Krem Nedir
Mantazol Krem Nedir

Mantazol Krem Ne İşe Yarar?

Mantazol krem kadınların ve erkeklerin deri üzerindeki kızarıklık için kullanılır.Ayrıca üreme organlarındaki mantar enfeksiyonunun giderilmesi için kullanması tavsiye edilir.

 • Mantazol krem kadınlar ve erkekler özel bölgede meydana gelen kaşıntı ve kızarıklığın giderilmesi içinde kullanılır.
 • Mantazol krem çocuklarda ve bebeklerde koltuk altı kızarıklığı poposunda meydana gelen pişik içinde kullanılması tavsıye edılır.
 • Mantazol krem ellerde, parmak aralarında, kasıkta ve genital bölgedeki mantar ve iltihap hastalıklarını iyileştirmek için kullanılır.
 • Mantazol krem tahriş olmuş cilte (yüzde, boyunda, kollarda, göğüs vs.)bölgesinde ortaya çıkan iltihaplı vücut mantarının geçirilmesinde kullanılır.
 • Mantazol krem derinin iltihabi ve alerjik durumlarında iltihabı önler ve kaşıntı, yanma, sızı gibi sorunlarin giderilmesinde etkili bir kremdir.

Mantazol Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gereken Hususlar?

 • İçeriğinde kortizon (kortikosteroid) olduğu için uzun süre ve geniş cilt yüzeylerine sürülmemelidir.
 • Mantazol kremi gözünüze sürmeyin yanlışlıkla gözle temas etmesi halinde bol su ile yıkayın.
 • Herhangi bir hastalığınız veya sağlık probleminiz varsa, bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza sormalısınız.
 • Doktorunuzun tavsiyesi olmadan bebeklerde ve çocuklarda uzun süreli kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü ilacın yan etkilerine karşı ciltleri daha hassastır.
 • Bebek bezi pişiği tedavisi için kullanıyorsanız bebekte hava almasını engelleyecek sıkı ve kalın bezler kullanmamaniz tavsiye edilmektedir.
 • Sorunlu olan bölgede Sürülen yeri sıkıca kapatmak cildin emdiği ilaç miktarını arttırmaktadır.

Mantazol Krem Nasıl Kullanılır?

Bu Kremi ne olursa olsun ambalaj üstündeki ikazlar ve talimatlar doğrultusunda kullanınız. Uygulama hatasından meydana gelen problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Mantazol Krem Kullanmadan Önce doktorunuza yada eczaneye danışınız.

 • Krem uygulayacağınız sorunlu bölgeyi yıkayıp kurulandıktan sonra ince bir tabaka halinde sürülür ve ovalayarak cildin kremi emmesi sağlanır.
 • Krem sürdüğünüz bölgeyi kapatmayınız, hava almasını engellemeyiniz.
 • Uygulamadan sonra kremi eğer elleriniz ile uyguladıysanız sabunlu bol su ile yıkayınız.
 • Eger yanlışlıkla mantazol krem gözünüze burnunuza ve ağzınıza değerse bol su ile yıkanız yıkadıktan sonra cildinizde kızarıklık oluşursa hemen doktorunuza başvurmanız gerekebilir.
 • Günde 2 Defa  Sabah ve aksam olmak üzere kullanılması tavsiye edilmektedir.

Mantazol Krem Hamilelikte Kullanılırmı?

Mantazol Krem kortizon içerikli bir krem oldugu için hamilelikte kullanılması tavsiye edilmemektedir. Doktor direktifleri doğrultusunda kullanıp kullanılmayacağı gerekmektedir.

Mantazol Krem Fiyatı? 2021

Mantazol Kremi Tüm Eczanelerden rahatça satin alabilirsiniz Mantazol Krem kullanmaya karar verdiğinizde kesinlikle doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Mantazol Kremin eczane satış fiyatı 22.90TL’dir.

Mantazol Krem Muadili

Mantazol Krem Muadili olarak fazlaca krem(jel) bulunmaktadir.O kremler DERMO-REST,FUNOCORD,IZOCORT, ürünün Muadili kremler dir.

Mantazol Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Bir çok ilacın yan etkisi olduğu gibi Mantazol Kremin de içeriğindeki etkin maddelerden dolayı bazı kişilerde yan etki oluşturabilir.

Mantazol Kremi kullandığınız zaman  Nefes Daralmasi,kurdeşen, Bogazda,yüzünüzde,dilinizde ve agzinizde şişlik meydana gelmişse ilacın etkin maddelerine alerjiniz olabilir .Acilen doktorunuz ile görüşmeniz gerekmektedir Tıbbı mudahale ye gerek olabilir.

Mantazol kremin kullanımına bağlı olarak  görülen herhangi bir yan etkisi oldugu belirtilmemiştir.

Mantazol Krem Gebelik Kategorisi

Mantazol Kremin Gebelik Kategorisi C’dir.

Mantazol Krem Ne İçin Kullanılmaktadır?

Mantazol krem egzama, alerji dermatit ve döküntü gibi çeşitli cilt sorunları,cildinizdeki cilt hastalıklarında ortaya çıkabilecek şişlik, kaşıntı ve kızarıklığı ve Deri üzerine uygulanan deri rahatsızlıklarında kullanılan bir kremdir.

Mantazol Krem ile İlgili Çok Sorulan Sorular ve Cevaplari

Mantazol Krem ile İlgili Çok Sorulan Sorular ve Cevaplari bu bölümde bulabilirmisiniz.

Mantazol Krem Vajinaya Nasıl Sürülür?

Mantazol Kremi, vajinanın dış ve iç kısmında kullanabilirsiniz. Doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Mantazol Krem Vajina İçine Sürülür Mu?

Mantazol Kremi,Doktorunuzun önerdiği şekilde vajinanın dış ve iç kısmında kullanabilirsiniz.

Mantazol Krem Pişik İçin Kullanımı?

Mantazol kremi bebeklerin veya çocukların poposundaki oluşan kızarıklıklar, kaşıntılar, pişikler için doktor kontrolü altında kullanıla bilir.

Mantazol Krem Fiyatı Ne Kadar?

Mantazol Kremin eczane satış fiyatı 22.90TL’dir.

Mantazol Krem Reçetesiz Satılır Mı? Reçetesiz Alabiliriyim

Mantazol Kremi Reçetesiz olarak da eczaneden temin edebilirisiniz.

Mantazol Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Mantazol Krem Sivilce ve Akne Tedavisi için kullanılamaz.

Mantazol Krem Nereye Sürülmelidir?

Vücudunuzda Göz, ağız boşluğu, kulak içi hariç geri kalan tüm noktalarıda doktorunuzun kontrolü altında kullanabilirsiniz. Problemli olan Genital bölgeye, cinsel organlardada kullanılmaktadir.

Mantazol Krem Uçuğa İyi Gelir Mi?

Mantazol Krem uçuk kremi degildir kullanılamaz.

Mantazol Krem İşe Yarıyor Mu?

Mantazol Krem hakkında sosyal medya , sözlük vb yerlerdeki yaptığımız araştırmaya göre işe yaradığı belirtilmiştir.

Mantazol Krem Kaç TL? Ne Kadar? 2021- 2022

Mantazol Krem 22.90 tl dir

Mantazol Krem Günde Kaç Kere Kullanılır?

Günde 2 Defa  Sabah ve aksam olmak üzere kullanılması tavsiye edilmektedir.

Mantazol Krem Ayak Mantarı

Mantazol Krem ayak mantari tedavisinde kullanılabilir.

Mantazol Krem Kullanici Yorumlari

Mantazol Krem Kullananlar tarafınca meydana getirilen Mantazol Krem yorumları ticari ürünler için bir referans görevi yapmaktadır.Bundan dolayı Mantazol Krem hakkında işe yarayıp yaramadığı hususunda değişik bir yorum yada şikayetiniz var ise Mantazol Krem hakkında yorum yaparak bu ürünü satın almak isteyen öteki tüketiciler ile paylaşarak katkı sağlayabilirsiniz.

Mantazol Krem Kullananlar Ne Demiş?

Harika bir merhem kullandım çok menmun kaldim

Arkadaslar Mantazol krem cildiyeci vermişti bana ganital bölge veya vajina için değil ayağımda mantar olmuştu ona kullandım ayağıma hemen etkisini gösterdi ama vajinaya sürülürmü bilemicem

Ben kullandım cnm ama hamilelikten önce ve hamileykende doktora yazmasını istedim vermedi hamilelikte Mantazol krem kullanamazsın dedi

Yanlış bilgi vermek istemem kesinlikle ama ufak kızımın poposu aşiri pişiyordu hiç bir krem işe yaramadı cildiyeye götürmüştüm bunu verdi o kadar iyi geldi ki

Mantazol Krem hakkında fikir ve görüşlerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın..

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu