Cilt BakımıSağlık

İmex Sivilce Kremi Fiyat 2021? Kullananlarin Yorumlari

Imex kremi aile hekimi yazabilir mi, İmex krem kullanan arkadaşlar, İmex krem Fiyat 2021, İmex krem sivilce lekelerini geçirir mı, İmex krem Yüzde kaç saat kalmalı

İmex Sivilce Kremi Dermatologlar tarafından bir cilt sorunu olan sivilce problemleri için reçete edilen bir ilaçtır. Tüm eczanelerde rahatlıkla bulunabilen ve cilt üzerinde kullanılan antibiyotik bir kremdir. İltihaplı sivilce ve aknelerin tedavisinde oldukça etkili olan bu krem sivilcelerin ve siyah noktaların  cilt üzerinde yok olmasında kullanılmaktadır. Bakterilerin cilt üzerinde gelişip çoğalmalarını engellemektedir. Ciltte yeni oluşmaya başlamış kırmızı-pembe kabarcıklarla belirgin sivilcelerin içine nüfuz eder ve iltihabı kurutur. En Çok Sorulan Sorular İmex kremi aile hekimi yazabilir mi,

İmex Sivilce Kremi Nedir?

Etken Maddesi Tetrasiklin hidroklorür’. Genelde bakterin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarına karşı etki gösteren bakterilerin ve sivilcelerin kurutulmasını sağlayan  bir antibiyotiktir. Sivilce ve akne tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Dermatologlar tarafından bir cilt sorunu olan sivilce problemleri için reçete edilen bir ilaçtır. Tüm eczanelerde rahatlıkla bulunabilen ve cilt üzerinde kullanılan antibiyotik bir kremdir. İltihaplı sivilce ve aknelerin tedavisinde oldukça etkili olan bu krem sivilcelerin ve siyah noktaların cilt üzerinde yok olmasında kullanılmaktadır.

İmex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar?

 Sivilce Kremi adından anlaşılacağı gibi sivilce ve akne tedavisi için kullanılmaktadır. Ciltte oluşan Yağ ve kirlerin sebep olduğu kil kökü çevresinde yaşayıp çoğalan zararlı bakterilerin aktifliği sonucu oluşan içi irin dolu sivilcelerin genelde ergenlik veya buluğ cağdaki gençlerde görülen  akne ve sivilceler genelde yüzde ,alın bölgesinde ,yanaklarda, enseye yakın saç diplerinde, erkeklerde sakal bölgelerinde, kalça ve sırt bölgesinde ,omuzlarda ve genital bölgede oluşan sivilcelerin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Ayrıca İltihapsız olan sivilcelerin büyümesini engelleyerek yeni sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olmaktadır.

İmex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar
İmex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar

İmex Sivilce Kremi Nasıl Kullanılmaktadır?

Öncelikle bu ilacı doktorunuz nasıl reçete etmiş ise öyle kullanmanız gerekmektedir. Sorunlu olan bölgenin tedavisi için kesinlikle doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış veya fazla kullanımı cilt sağlığınızı olumsuz yönde etkileye bilir.

 1. İlacı uygulayacağınız sivilceli bölgeyi iyice yıkayıp kurulayınız.
 2.  Kremi sorunlu olan cilt bölgesini tamamen kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinde uygulayınız ve hafif hareketlerle masaj yaparak cildinize yedirilmesini sağlayınız.
 3. Günde azami 2 veya 3 defa sürülmesi tavsiye edilmektedir.
 4. Bu ilacı yüzünüzdeki sivilceler için kullanıyorsanız eğer sabahları ve akşamları yüzünüzü yıkadıktan sonra, iyice kurulayıp öyle sürünüz.
 5. Bu kremi 2 hafta boyunca sabah ve akşam olmak üzere her gün hiç aksatmadan sürmeye özen gösteriniz.

Yan Etkileri Nelerdir?

Kremin Yan Etkileri aşağıdakiler gibidir. Aşağıdaki herhangi bir  Yan etki ile karşılaşmanız durumunda hemen doktorunuza bildiriniz.

 • Karın Ağrısı
 • Nefes Almada Güçlük
 • Kurdeşen
 • Yüzde, Dudaklarda, Dilde ve Boğazda Şişlik oluşması

İmex Sivilce Kremi Nerelerde Kullanılır?

Bu Krem genelde fondötensi bir yapıya sahip olduğu için sivilcelerin üzerine sürüldüğü zaman sivilcelerin üzerini kapatarak böylece sivilceleri gizlemektedir.

 • Yüzde Alın Bölgesinde
 • Yanaklar
 • Alna Veya Enseye Yakın Saç Diplerinde
 • Erkeklerde Sakal Bölgesinde
 • Kalça Bölgesi
 • Sırt Bölgesinde
 • Omuzlarda
 • Genital Bölgede Görülen sivilcelerin giderilmesinde kullanılmaktadır.

İmex Sivilce Kremi Fiyatı 2021

Bu kremin eczane fiyatı 2021 40 TL ile satılmaktadır. Kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

İmex Kremi Aile Hekimi Yazabilir Mı?

İmex kremi aile hekimi yazabilir mi Genellikle aile hekimleri bu ilacı reçete edebilir. Ancak aile hekiminize kalmış bir durumdur.  İsterseniz Tüm eczanelerden reçetesiz olarak da satın alınabilir. Kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan hiç bir ilaç kullanmayınız.

İmex Sivilce Kremi Hakkında Sıkça Merak Edilen Sorular?

İmex Sivilce Kremi Hakkında Sıkça Merak Edilen Soruları hep bir arada sizler için derledik.

Imex Sivilce Kremi Ne Kadar Sürülmeli?

Bu krem fondöten formunda olduğu için sivilceli olan bölgeye az sürülmeli ve geniş bir alana hafif masaj yaparak yayılmalıdır.

Imex Krem Kaç Günde Sivilceleri Geçirir?

Düzenli kullanım sonrası bir ay gibi bir surede sonuç almanız mümkündür.

Imex Krem Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

Bu ilacı gece yatmadan önce sürdüğünüzde sabaha kadar kalmasında herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Sabah kalktığınızda ise cildinizi yıkayıp kurulaya bilirsiniz.

İmex Sivilce Kremi Kullananların Yorumları

Sivilcelerim geçti ama siyah noktalar oluştu bu kremden dolayımı bilemiyorum ama sivilcelerim artık yok

sabunu sürüyorsun daha sonra nohut büyüklüğünde yüzüne sürüyorsun ama iyice yedirmen lazım yüzünü ayna gibi yapar ama fazla sürdüğün zaman sivilce atar haberin olsun.

İmex Sivilce Kremi Yorumları

İmex Sivilce Kremi Kullananlar tarafınca meydana getirilen Kullanıcı yorumları ticari ürünler için bir referans görevi yapmaktadır. Bundan dolayı İmex Sivilce Kremi hakkında işe yarayıp yaramadığı hususunda değişik bir yorum yada şikayetiniz var ise İmex Sivilce Kremi yorum yaparak bu ürünü satın almak isteyen öteki tüketiciler ile paylaşarak katkı sağlayabilirsiniz.

İmex Sivilce Kremi hakkında fikir ve görüşlerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın..

 

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu