Cilt BakımıSağlık

İmex Krem Fiyatı 2024 – İmex Krem Kullananlar Yorumları

İmex Kremi Aile Hekimi Yazabilir Mi, İmex Krem Kullanan Yorum

İmex Sivilce Kremi Fiyat 2024, İmex Krem Kullananlar; Dermatologlar tarafından bir cilt sorunu olan sivilce problemleri için reçete edilen bir ilaçtır. Tüm eczanelerde rahatlıkla bulunabilen ve cilt üzerinde kullanılan antibiyotik bir kremdir. İltihaplı sivilce ve aknelerin tedavisinde oldukça etkili olan bu krem sivilcelerin ve siyah noktaların  cilt üzerinde yok olmasında kullanılmaktadır.

Bakterilerin cilt üzerinde gelişip çoğalmalarını engellemektedir. Ciltte yeni oluşmaya başlamış kırmızı-pembe kabarcıklarla belirgin sivilcelerin içine nüfuz eder ve iltihabı kurutur. En Çok Sorulan Sorular İmex kremi aile hekimi yazabilir mi, İmex  Fiyat 2024, İmex Krem Kullananlar, Ne İşe Yarar? gibi soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

İmex Krem Nedir?

Aktif madde; Tetrasiklin hidroklorür. Genellikle bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonlarına karşı etkili olan bakteri ve sivilceleri kurutan bir antibiyotiktir. Akne ve akne tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Imex Krem Nedir
Imex Krem Nedir

Dermatologlar tarafından bir cilt sorunu olan sivilce problemleri için reçete edilen bir ilaçtır. Tüm eczanelerde rahatlıkla bulunabilen ve cilt üzerinde kullanılan antibiyotik bir kremdir. İltihaplı sivilce ve aknelerin tedavisinde oldukça etkili olan bu krem sivilcelerin ve siyah noktaların cilt üzerinde yok olmasında kullanılmaktadır.

İmex Krem Ne İşe Yarar?

 Sivilce Kremi adından anlaşılacağı gibi sivilce ve akne tedavisi için kullanılmaktadır. Ciltte oluşan Yağ ve kirlerin sebep olduğu kil kökü çevresinde yaşayıp çoğalan zararlı bakterilerin aktifliği sonucu oluşan içi irin dolu sivilcelerin genelde ergenlik veya buluğ cağdaki gençlerde görülen  akne ve sivilceler genelde yüzde ,alın bölgesinde ,yanaklarda, enseye yakın saç diplerinde, erkeklerde sakal bölgelerinde, kalça ve sırt bölgesinde ,omuzlarda ve genital bölgede oluşan sivilcelerin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Ayrıca İltihapsız olan sivilcelerin büyümesini engelleyerek yeni sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olmaktadır.

İmex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar
İmex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar

İmex Krem Nasıl Kullanılmaktadır?

Öncelikle bu ilacı doktorunuz nasıl reçete etmiş ise öyle kullanmanız gerekmektedir. Sorunlu olan bölgenin tedavisi için kesinlikle doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış veya fazla kullanımı cilt sağlığınızı olumsuz yönde etkileye bilir.

 1. İlacı uygulayacağınız sivilceli bölgeyi iyice yıkayıp kurulayınız.
 2.  Kremi sorunlu olan cilt bölgesini tamamen kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinde uygulayınız ve hafif hareketlerle masaj yaparak cildinize yedirilmesini sağlayınız.
 3. Günde azami 2 veya 3 defa sürülmesi tavsiye edilmektedir.
 4. Bu ilacı yüzünüzdeki sivilceler için kullanıyorsanız eğer sabahları ve akşamları yüzünüzü yıkadıktan sonra, iyice kurulayıp öyle sürünüz.
 5. Bu kremi 2 hafta boyunca sabah ve akşam olmak üzere her gün hiç aksatmadan sürmeye özen gösteriniz.

Yan Etkileri Nelerdir?

Kremin Yan Etkileri aşağıdakiler gibidir. Aşağıdaki herhangi bir  Yan etki ile karşılaşmanız durumunda hemen doktorunuza bildiriniz.

 • Karın Ağrısı
 • Nefes Almada Güçlük
 • Kurdeşen
 • Yüzde, Dudaklarda, Dilde ve Boğazda Şişlik oluşması

İmex Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu krem ​​genellikle fondöten benzeri bir yapıya sahip olduğu için sivilcelerin üzerine sürüldüğünde sivilceleri kapatmaktadır.

 • Yüzde Alın Bölgesinde
 • Yanaklar
 • Alna Veya Enseye Yakın Saç Diplerinde
 • Erkeklerde Sakal Bölgesinde
 • Kalça Bölgesi
 • Sırt Bölgesinde
 • Omuzlarda
 • Genital Bölgede Görülen sivilcelerin giderilmesinde kullanılmaktadır.

İmex Krem Fiyatı 2024

İmex kremin eczane fiyatı 2024 173.29 TL ile satılmaktadır. Kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

İmex Kremi Aile Hekimi Yazabilir Mı?

Aile Hekimi İmex kremini reçete edebilir mi; Genellikle Aile hekimi hekimler bu ilacı reçete edebilir. Ancak, bu aile doktorunuzun kararıdır. Talep üzerine tüm eczanelerde reçetesiz olarak da satılmaktadır. Doktor tavsiyesi olmadan herhangi bir ilaç kullanmayınız..

İmex Krem Hakkında Sıkça Merak Edilen Sorular?

Bu krem hakkında Sıkça Merak Edilen Soruları hep bir arada sizler için derledik.

İmex Krem Ne Kadar Sürülmeli?

Bu krem fondöten formunda olduğu için sivilceli olan bölgeye az sürülmeli ve geniş bir alana hafif masaj yaparak yayılmalıdır.

İmex Krem Kaç Günde Sivilceleri Geçirir?

Düzenli kullanım sonrası bir ay gibi bir surede sonuç almanız mümkündür.

İmex Krem Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

Bu ilacı gece yatmadan önce sürdüğünüzde sabaha kadar kalmasında herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Sabah kalktığınızda ise cildinizi yıkayıp kurulaya bilirsiniz.

İmex Krem Kullananların Yorumları

İmex Sivilce Kremi Kullananlar tarafınca meydana getirilen Kullanıcı yorumları ticari ürünler için bir referans görevi yapmaktadır. Bundan dolayı İmex Sivilce Kremi hakkında işe yarayıp yaramadığı hususunda değişik bir yorum yada şikayetiniz var ise İmex Kremi yorum yaparak bu ürünü satın almak isteyen diğer tüketiciler ile paylaşarak katkı sağlayabilirsiniz.

 • Sivilcelerim geçti ama siyah noktalar oluştu bu kremden dolayımı bilemiyorum ama sivilcelerim artık yok Sabunu sürüyorsun daha sonra nohut büyüklüğünde yüzüne sürüyorsun ama iyice yedirmen lazım yüzünü ayna gibi yapar ama fazla sürdüğün zaman sivilce atar haberin olsun.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu