Sağlık

Travazol Krem Yüze Kullananlar

Travazol Krem Yüze Kullananlar; Travazol krem izokonazol nitrat ve diflukortolon içeren bir mantar önleyici kremdir. Bu kokusuz ve homojen krem el ve ayak parmakları arasında ve genital bölgede oluşan mantarların tedavisinde kullanılmakta ve kısa sürede etki göstermektedir. Krem deriye sürülmektedir. Karaciğer sorunu olan hastalarda kullanımı HPA baskılanmasına yol açar.

Kremin 2 yaş altı çocuklarda kullanımı mutlaka doktora danışılmalıdır. İlaç aşıdan sonra oluşabilecek cilt kaşıntılarında da etki etmektedir. Travazol krem yüze sürülür mü sorusu da çok sorulmaktadır. Doktor onayı ile yüze sürülse de göze temas etmesi istenmeyen sonuçlar doğuracaktır.

Travazol Krem Nedir?

Travazol Krem egzama, kızarıklık ve kaşıntı gibi durumlarda kullanılan bir kremdir. Doktorunuz uygun görürse Travazol krem kullanılmalıdır. Güçlü ve etkili bir krem ​​olduğu için tek başına kullanmaya karar vermemek doğru olur. Bu kremi ayrıca mantar hastalıklarını tedavi etmek için de kullanılmaktadır. Bu kremi ​​kullananlar doktor tavsiyesi ve reçetesi ile kullanmalıdır.

Travazol Krem Yüze Kullananlar Yorumları

Travazol kremi kullananlar sözlük, kadınlar platformu gibi forum sitelerinde yaptığı yorumlar incelendiğinde Travazol kreminin mantar tedavisinde kısa süreli etkisinin olduğu ortaya belirtilmektedir. Kremi doktor tavsiyesi üzerine kullananlar kremin kısa sürede etkili olduğunu, ortaya çıkan sorunların kısa sürede çözüldüğünü belirtilmektedir. Bu Kremin çok az fayda sağladığına dair yorumlar da var.

Travazol Krem
Travazol Krem

“Benim için bu krem bir mucize gibi çalıştı, yüzümdeki sivilceye bir kalem ucu kadar koydum ve kısa süre sonra kurudu. Ardından sivilcemi tam olarak iyileştirmese de büyük oranda iyileşme sağladığını gördüm.”

“Bu kremi yüze sürme gibi bir ihtiyacım olmadı ama genital bölgede bu ilacı kullanarak kısa sürede sonuç alabildim.”

“Ayak parmaklarımın arası yaz aylarında aşırı bir kaşıntı ile beni çok rahatsız ediyordu. Sağlık ocağına giderek durumu doktora anlattım. Kendisi bana Travazol krem verdi. Kremi ayaklarımı iyice yıkayıp kuruttuktan sonra kullandım birkaç dakika içinde kaşıntı kesildi”.

“Travazol kremi yüzümde kullandığım halde hiç bir faydasını görmediğim için ben de cildiye doktoruna randevu aldım. Yüzümdeki kaşıntının sebebi ortaya çıkacak. “

“Cilt incelmesine yol açma tehlikesi olduğu için dikkatli kullanılması gereken bir kremdir. Kendi kafanıza göre kullanmayın derim.”

“Travazol kreminin yüze uygulanabileceğini bir arkadaşımdan öğrendim kendisinin sivilcelerini gidermiş ama ben güvenemiyorum. Her şeyi daha kötü yapacak diye korkuyorum.”

Merhaba ben Selin bu ilacı egzama için kullanabilir miyim acaba, aranızda bu ilacı egzama için kullanan var mı?”

“Doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bir ilaçtır ve mantar enfeksiyonlarını önler ancak böbrek karaciğer hastalarının bu ilacı dikkatli kullanması gerekiyor. Cilde sürülen ilaçlar da karaciğere gider.”

“Kremin kaşıntıya karşı etkisini gördüm ama kızarıklıkları gidermiyor bunun için başka bir tedavi yolu seçmek gerekiyor.”

“Mantar tedavisi için en iyi kremlerden biri ama konu komşu tavsiyesi ile alınmamalı çünkü her ilaç gibi bunun da yan etkileri var”

Travazol Krem Cilt Lekelerine İyi Gelirmi?

Belirli etkenlere bağlı olarak birçok etkenin neden olduğu cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan Travazol krem, cilt lekeleri üzerinde kullanılmadan önce mutlaka doktorunuz tarafından reçete edilmelidir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu