Sağlık

Oksibor Kulak Damlası Kullanma Talimatı 2024

Oksibor Kulak Damlası Nedir?, Nasıl Kullanılır?

Oksibor Kulak Damlası Kullanma Talimatı en merak edilen konulardan biridir. Öncelikle Oksibor Nedir? hidrojen peroksit ve borik asit içeren saf su ile hazırlanmış kulak dalmasıdır. Başlıca uygulama alanları kulak enfeksiyonları ve buşon temizliğidir. Normalde dış kulak yolunun kendi kendini temizleme özelliği vardır. Fakat bazı faktörler tek tek veya kombine olarak dış kulak yolu enfeksiyonu (otitis eksterna) oluşumunu kolaylaştırırlar.

Özellikle kulak temizliği iki soruna neden olur: İlk olarak kulak kirini (serümen) temizlemeye çalışmak dış kulak yolunun çok hassas olduğu için cildini tahriş eder. Bu tahriş enfeksiyon için zemin hazırlar. İkincisi kulak kiri eksikliğidir. Kulak kirinin fiziksel koruması sayesinde antimikrobiyal, düşük pH gibi koruyucu etkileri yoktur.

Oksibor Kulak Damlası Nedir?

Oksibor; Ağrı kesici ve iltihap önleyici etkili kulak damlasıdır. Ödem, şişlik ve kızarıklığı azaltarak kulak rahatlatır, Kulak enfeksiyonlarının tedavisine yardımcı olur, Yüzücü kulağının tedavisine yardımcı olur, Kulak tıkanıklıklarını önlemede ve gidermede etkilidir.

Oksibor
Oksibor

Etken Maddesi : Hidrojen peroksit, borik asit, sodyunstannate, saf su içermektedir.

Oksibor Kulak Damlası Kullanma Talimatı

Durumunuza göre doktorunuz ürünün kullanımını belirleyecek ve size uygulayacaktır. Doktorunuzun önerdiği kadar uygulama yapın.

Kulak Damlasi
Kulak Damlasi

Tavsiye edilen uygulama sıklığı

  • Yetişkinler için günde 3 kez 5’er damla
  • Çocuklar için günde 3 kez 1-3 damladır.  Doktorunuz hastalığınızın durumuna göre bu ilacı önerecektir.

Kullanma Talimatı

  • Vücut sıcaklığından çok farklı bir sıcaklık (daha sıcak veya daha soğuk) baş dönmesine neden olabilir. Bu hastalarda OKSIBOR vücut sıcaklığına yakın bir sıcaklıkta uygulanmalıdır.
  • Bir kulağınızın üzerine uzanın ve yanınızda bulunan biride doktorun önerdiği miktar kulağınıza damlatmalıdır.
  • 2-3 dakika bekledikten sonra Enfekte kulak aşağı bakacak şekilde dönün.
  • Damlanın kulak kanalından dışarı akmasını bekleyin. Kulak kepçesini ve kulak kanalının girişini pamuklu bez ile temizleyin.
  • Kulak zarı delinmiş hastalarda doktor tavsiyesine göre kullanılması uygundur. Sadece dış kulak tedavisinde kullanıma uygundur. Vücudun başka yerlerinde kullanmayınız.

Oksibor Damla Açıldıktan Sonra Kaç Gün Kullanılır?

Doktorunuz tarafından reçete edilen bu ürün, bir kişi tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Açıldıktan sonra 30 gün içinde kullanın.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu