SağlıkÜrün Tanıtımı

Biogaia Damla Nedir, Fiyatı? Gaz Damla Sgk Karşılıyor Mu?

bebekler için gaz damlası Biogaia günümüz yeni doğan bebeklerde özellikle 15. günden itibaren gaz sorunu oluşabilir ve bu gaz sorunu 3 ila 6 ay kadar devam edebilir. Gaz sorununu bazı bebekler çok ağır yaşayabilir, bazı bebekler bu sorunu çok hafif atlatır. Kolik gazlı bebekler için gece gündüz demeden gaz sancısı çeken ve anneleri çok zor durumda koyup acaba ben ne yapsada bebeğimin gazı gitse diye düşünüp dururuz. En Önemlisi Biogaia Gaz damlası Fiyat 2021 yılı Fiyati nedir?

Peki Biogaia Gaz Damla Sgk Karşılıyor Mu? Hem bebek hemde anneler için çok huzursuz bir durumdur. Araştırmalar yapım hangi damlayı alsam diye bir sürü seçenek çıkar karşımıza bu konuda en iyilerinden bir tanesi Biogaia damlamasıdır. Bizde bu yazımızda Biogaia gaz damlaması nedir Ne işe yarar Nasıl Kullanılır Yan etkileri nelerdir, Biogaia gaz damlası zararları gibi merak ettiğiniz sorularınızı burada bulabilirsiniz.

Biogaia Gaz Damlası Nedir?

gaz damlası Biogaia Renksiz ila hafif sarı, kokusuz, opak ve tatsız yağ süspansiyonu şeklinde damladır. 5 ml’lik şişelerde kullanıma sunulmaktadır. Kolik gaz, ishal, kabızlık, karın ağrısı gibi sindirim sistemi bozukluklarının ve bağışıklık sistemi bozukluklarının tedavisi için kullanılır. Probiyotik içeren bir gıda takviyesidir. bebek gaz damlası Biogaia Gaz sorunu yaşayan bebeklerde genel olarak doktorlar tarafından önerilen damlalardan bir tanesidir ve bebeklerde gaz sorunu hafifletmektedir. Özellikle gaz sorunu yaşayan veya kolik bebeklerin gaz sancıları için dünyada kullanılan en etkili damlalardan bir tanesidir. Bebeklerin bağırsakların yeterli kadar yararlı bakteri bulunmadığı için gaz sorunları ilk dönemlerde sıklıkla karşılaşılabilir. Biogaia damla etkisini ne zaman gösterir?

Biogaia Gaz Damlasi
Biogaia Gaz Damlasi

Biogaia Gaz Damlası Prospektüs

Biogaia Gaz Damlası İçeriği

Etken Maddesi: Her 5 damla, 100 milyon aktif liyofilize Lactobacillus Reuters kültürü içerir.

Yardımcı Maddeleri: Orta zincirli trigliserid yağı, Silikon dioksit, Ayçiçeği yağı içermektedir.

Biogaia Damla Ne İşe Yarar?

  • Kabızlık ve ishal gibi sindirim sistemindeki rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir.
  • Bebeklerde gaz sancısı problemlerinin giderilmesi içinde kullanılır.
  • Bu damla sindirim sistemindeki bozulan florayı onarmaktadır.
  • Mide ve bağırsak rahatsızlığında oldukça etkilidir.
  • Özellikle kolik gazlı bebekler için çok etkili bir damlamadır.

Biogaia Damla Nasıl Kullanılır?

Biogaia damla etkisini ne zaman gösterir?

  • Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe her gün 5 damla olarak kullanılır.
  • Çocuklarda ve yetişkinlerde günde 5 damla olarak kullanılır. Bu doz floranın günlük yeniden dengelenmesi için yeterlidir.
  • Ağız yolu ile kullanılır başka kullanımı yoktur. Şişe iyice çalkalandıktan sonra 5 damla doğrudan ağıza damlatılarak, yiyecek veya içecekle karıştırılarak, kaşıkla ve emzirme sırasında meme ucuna damlatılarak kullanılır. Yemeklerden önce yada yada sonra alınabilir.

Çocuklarda Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Yeni doğanlarda, bebek ve çocuklarda günlük 5 damla olacak şekilde kullanılır.

Yaşlılarda Kullanımı

Yaşlılarda da aynı şekilde günlük 5 damla olarak kullanılır.

Biogaia Damla Ne Zaman Verilmelidir?

Günün her saati mamalardan önce yada sonra 5 damla olacak şekilde verebilirsiniz. Ne zaman verildiğinin bir önemi yoktur. Ama bebeklerin gaz sancılarının baskın olduğu saatler bulunmaktadır, genel olarak özelikle kolik bebeklerde her gün aynı saatlerde gaz sancısı görünmektedir, bundan dolayı bebeklerde gaz sancısı başlamadan önceki saatlerde verilmesi önerilmektedir.

Biogaia Damla Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi bu ilacında içerisinde bulunan maddelere karşı duyarlı olan kişilerde yan etkiler görülebilir. Doğal floranın önemli bir parçası olduğundan herhangi bir istenmeyen yan etki beklenmez.

Biogaia Damla Kaç Aylık Bebeklerde Kullanılır?

Prospektüste yeni doğandan itibaren kullanılır yazsada mutlaka doktorunuza danışıp kullanın.

Bebek Gaz damlası Biogaia Fiyatı

Fiyatı anlık değişimler gösteren Biogaia gaz damlası almak için eczane fiyatı 93 TL civarındadır.

Biogaia Damla Bitkisel Mi?

İçeriğinde Lactobacillus reuteri kültür bulunmaktadır, bu maddenin olması da güvenli bir içeriği olduğu anlamına gelmektedir. Bebeklerde bile güvenle kullanılabilecek bir formu vardır.

Biogaia Damla İshal Yapar Mı?

Bozulmuş barsak florasında dengeyi sağlayarak kabızlık, ishal, gaz, karın ağısı gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır. Bu yüzden ishal yapmaz.

Biogaia Damla Zararlı Mı?

İçeriği güvenli bir içerik olduğu için zararı yoktur.

Biogaia Damla Devlet Karşılıyor Mu?

Hayır devlet tarafından karşılanan bir ilaç değildir.

Biogaia Damla Kaç Damla Olarak Verilir?

Bu damla günde bir kez 5 damla olacak şekilde kullanılır.

En İyi Damlama Biogaia Damlamıdır?

İçeriği güvenilir olduğu için genellikle en çok tercih edilen damlalar arasında yer almaktadır doktorlar tarafından genelde tercih edilir.

Biogaia Damla Bebeklerde Yan Etki Yapar Mı?

Bilinen bir yan etkisi yoktur. Ama yine de doktorunuza danışarak kullanmanız tavsiye edilir.

Biogaia Gaz Damlası Ne Kadar?

Biogaia Gaz Damlası 1×108 CFU/5 damla, Süspansiyon güncel  Fiyati 93 TL gibi fiyatlara satılmaktadır.

Biogaia Damla Kullananlar Ve Yorumları

Doktor önerisi ile aldım bebeğim aşırı kolik gazlı çıktı çok etkili bir damlama gaz sorunu yaşayanlar kullabilir.

Fiyat olarak pahalı bir damlama doktorunuz yazsa dahi devlet karşılamıyor ama etkili bir damlama gaz sorunu olan bebeklerde çok etkili ilaç.

Bu damla çok güzel sadece bebekler için değil yetişkinler içinde oldukça etkili gaz sıkışması sonucunda kullanıyorum aşırı rahatlatıyor beni çevremdekilerde genelde bebeklerinde kullanıyorlar ve çok memmunlar.

Kolik bebeğim için doktorumun öneri ile aldım ama ben memmun kalanlar arasında değilim malesef ya benım bebeğim çok koliktı o yuzden etkide etmiş olabilir. Başka damlamalarda kullandım bizi çok rahatlattı diyemem.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu