Sağlık

Dolorex Adeti Keser Mi? – Regl Kanamasını Etkiler Mi

Dolorex regl kanamasını keser mi?

Dolorex Adeti Keser Mi? Günümüzde kullanılan en etkili ağrı kesicilerden biri olan Dolorex, etken madde olarak diklofenak potasyum içermektedir. Birçok ağrıyı gidermek için kullanılmaktadır. Eklem ağrıları, kas ağrıları, adet krampları ve diğer ağrılar için oldukça güçlü bir ağrı kesicidir. Vücudumuzda hasar ve yaralanma gibi durumlarda salgılanan prostaglandin molekülleri ağrı, ödem, ateş ve iltihaba neden olabiliyor. Dolorex’in içeriğinde bulunan diklofenak bu moleküllerin üretimini engeller, ağrıyı azaltır ve vücudu bu rahatsızlıklardan korur.

Dolorex ağrı kesicilerin kullanıldığı pek çok durum vardır. Özellikle eklem ağrıları, sırt, boyun, göğüs gibi bölgelerdeki ağrılar için tercih edilmelidir. Bazı ameliyatlardan sonra da kullanılmaktadır. Ayrıca adet sancılarında kullanılmaktadır.

Dolorex Adeti Keser Mi?

Kadınların adet ağrısı sırasında ilaç almaları genellikle önerilmemektedir. Ancak dayanılmayacak kadar ağrıların olması ile ağrı kesici kullanmak gerekir. Peki Dolorex adet keser mi, İlacı kullanan bazı kişilerde adet kanamalarının arttığı şikayetlerinin yanı sıra adet kanamasının durma şikayetleri de yer alıyor. Dolorex ağrı kesiciler hormon içeren herhangi bir bileşen içermez.

Dolorex adet regl kanamasi kesermi
Dolorex adet regl kanamasi kesermi

Bu nedenle adet dönemi hormonal değişikliklere bağlı olarak kanamalarda artış veya kesinti olmaması gerekir. Ancak ilaç kas gevşemesine neden olduğu için kullanan kadınlarda adet kanamasında artış gözlenebilir. Adet kesilmesi veya kanama artış olursa bir kadın doğum uzmanına danışmalısınız.

Adetliyken Dolorex İçilir Mi?

Adetliyken Dolorex İçilir Mi?, Öncelikle bir kadın doğum uzmanıyla görüşmelisiniz ve uzman size günde ne kadar içebileceğinizi söyleyecektir. Günde maksimum 150 mg kullanılması tavsiye edilmektedir. 50 mg tabletler günde üç defaya kadar alınır. Ancak bu konuya dikkat etmekte büyük fayda var.

Adetliyken Dolorex Icilir Mi
Adetliyken Dolorex Icilir Mi

İlacı kullanmadan önce bir kadın doğum uzmanına danışmanız ve günlük kullanım sıklığınızı öğrenmeniz daha doğru olacaktır. Bunun nedeni adet kanamasının artması ve bazı kadınlarda adetin olmamasıdır.

Dolorex Adet Döneminde Kullanılır Mı?

Etken maddesi diklofenak potasyum olan bir ilaçtır. Diklofenak, vücutta iltihaplanma ve ağrıya neden olan hormonları azaltarak çalışır. Baş ağrısı, diş ağrısı ve adet sancıları için kullanılmaktadır. Ancak ilacı kullanan bazı kişilerde adet kanamalarının artması ve adet kanamalarının durması şikayetleri de gözüküyor.

Dolorex Regl Ağrısını Kaç Dakikada Keser?

Regl ağrınızın şiddetine göre etkisi 45 dakikaya kadar sürebilmektedir. Özellikle akşamdan kalma günlerde biraz geç etki gösterebiliyor, sabırlı olmalısınız.

Dolorex Adet Söktürür Mü?

Dolorex Adet Söktürür Mü diye sorarsanız; Kanamayı değil sadece acıyı durdurur. Ağrılı adet dönemleri için doktorların önerdiği bir ağrı kesicidir.

Dolorex Adet Ağrısına İyi Gelir Mi?

Evet Dolorex’in regl ağrılarına iyi geldiği ve ağrıyı kestiği bilinmektedir. Ayrıca kas-iskelet ağrısı, dismenore, diş ağrısı ve postoperatif ağrı gibi hafif ve orta derecede ağrıların semptomatik tedavileri içinde kullanılmaktadır.

Her ne kadar toplumda her türlü ağrı için herhangi bir ağrı kesici kullanılsa da; Uzmanlar, doktor onayı olmadan herhangi bir ilaç alınmasını önermezler. Doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç kullanılmamalıdır.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu