Sağlık

Diazomid Ne İşe Yarar – Fiyatı Ne Kadar? 2023

Diazomid reçetesiz alınır mı

Diazomid Ne İşe Yarar – Fiyatı Ne Kadar?; hakkında detaylı bilgi arıyorsanız yazımızın devamını okumaya devam edin. Yazımızın içeriğinde Diazomid ne işe yarar, nedir, ne için kullanılır, fiyatı, yan etkileri ve kullananların yorumları hakkında bilgiler vereceğiz.

Diazomid, bir karbonik anhidraz inhibitörü olarak bilinmektedir. Karbonik anhidraz vücudunuzdaki proteinlerden biridir. Bu ilacın amacı, bu proteinin aktivitesini azaltmaktır. İçeriğinde etken madde olarak asetazolamid maddesini içerir 1 tablet Diazomid 250 mg etkin madde yer almaktadır. 10 tabletlik blister ambalajlarda satılan ilacın 2023 yılı güncel fiyatı 16.33 TL.

Diazomid Nedir?

Etkin madde olarak asetazolamid içerir. 1 tablet Diazomid 250 mg etkin madde yer almaktadır. 10 tabletlik blister ambalajlarda eczanelerde satılmaktadır.

Diazomid Nedir
Diazomid Nedir

Diazomid, bir karbonik anhidraz inhibitörü olarak bilinmektedir.. Karbonik anhidraz vücudunuzdaki proteinlerden biridir. Bu ilacın amacı, bu proteinin aktivitesini azaltmaktır.

Diazomid Ne İşe Yarar?

Bu ilaç, ilaçların neden olduğu konjestif kalp yetmezliği ve sekonder ödem tedavisinde, epilepsi tedavisinde ve akut yükseklik hastalığında semptomların önlenmesinde ve iyileştirilmesinde işe yarayan bir ilaçtır.

Diazomid Fiyat 2023

Diazomid ilacın fiyatı eczanelerde 16.33 TL’den satılmaktadır. Bu fiyat 250 mg 10 tabletlik ambalaj içindir ve zaman zaman fiyatlar artabilir. Normal reçete ile satılmaktadır. Doktorunuz reçete ederse, devlet tarafından ücreti karşılanmaktadır.

Eczane Fiyat16.33 TL
Barkod 8699809018105
Fiyat Güncellik Tarihi15.12.2022
Diazomid Fiyat 2023

Eczanelerde satılan Diazomid fiyatı yaklaşık 16.33 TL’dir. İlacı satın alırken kutunun açılmamış ve kullanılmamış olmasına dikkat ediniz.

Diazomid Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Diazomid ‘in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. İşte görülen yan etkiler;

Parestezi,Uyuşukluk
İştah kaybıAsidoz
Fazla idrara çıkmaÜrtiker ve hematüri
Diazomid Yan Etkileri

Bu ilacı kullananlarda yukarıdaki gibi yan etkiler görülebilir..

Diazomid Yan Etkileri Yorumlar Nelerdir?

Diazomid yan etkileri ile ilgili yorumları bir çok forum ve sözlük sitelerinden alıntı yaparak sizler için derledik. Buyurun Diazomid Yan Etkileri Yorumları;

Uzuvlarda karıncalanma olayı da bazen zor bir hale geliyor. Özellikle topuk karıncalandığında uykumdan uyandırıyor.”

Diazomid Yan Etkileri ile ilgili Yorumlar

En belirgin yan etkisi el ve ayakların uyuşmasıdır. İlacı alır almaz hemen başlıyor ve bırakana kadar da gitmiyor

Diazomid Yan Etkileri ile ilgili Yorumlar

Sağlık kategorisindeki yer alan diğer yazımız Diazomid Kullananlar Yorumlar okumak istiyorsanız eğer linke tıklamanız yeterlidir.

Önemli : Yukarı kısımda yer alan bilgiler ilaç prospektüsleri kullanılarak oluşturulmuştur. Bu bilgilerin doğruluğunu sağlamak için her türlü özen gösterilmiş olsa da, bazen yazım ve dizilim hataları oluşabileceğinden, diğer kaynaklara başvurmanızı ve gerektiğinde bilgileri kontrol etmenizi öneririz. Lütfen kullanmadan önce prospektüsleri kontrol edin.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu