Sağlık

Panto 40 mg Nedir? Fiyat 2021 ve Kullananlar Yorum

Panto 40 mg kullananlarin veya kullanıcı yorumlari oldukça fazla merak edilmektedir. Kullananlarin yorumlari

Panto 40 mg Nedir? Fiyat 2021 ve Kullananlar Yorum, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri ve Fiyati 2021 yılında ne kadar oldu?.  Daha önceki yazılarımızda sitemizin Sağlık kategorisinde farklı ilaçların ne işe yaradığı, fiyatının ne kadar olduğu, muadilleri ve yan etkileri hakkında en çok merak soruların cevaplarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise Panto 40 mg mide ilacından bahsedeceğiz.

Mide asidi giderici etkiye sahip olan Panto 40 mg tablet, Mide için sık sık tercih edilen ilaçlar arasındadır. Midede de bulunan asit oranının maksimum seviyelerde bulunmasının yanı sıra mide ağrısı ve mide yanması gibi durumlarda kullanılmaktadır.

Panto 40 mg Nedir?

Panto tabletin içerisinde  etken madde; 40 mg pantoprazol (pantoprazol sodyum seskihidrat) içermektedir. Bu İlacın İçerisinde bulunan pantoprazol etken etken maddesi ile beraber mide koruma görevini sağlamaktadır. Mide içinde bulunan asit, reflü, mide onikiparmak bağırsağında mide asidi sonucu meydana gelen yaralarda kullanilmaktadir.

Panto ‘nun ana etken maddesi olan pantoprazol, “proton pompası inhibitörü” olarak
isimlendirilen bir ilaç grubunda yer almaktadır. Bu mide ilacı etkisini midenizde üretilen asit miktarını azaltarak gösterir.

Panto 40 mg Nedir Fiyat ve Kullananlar Yorum
Panto 40 mg Nedir Fiyat ve Kullananlar Yorum

Panto 40 mg tablet prospektüs ile birlikte gerekli olan tüm bilgilere sahip olunabilir. Fakat daha ayrıntılı bilgi almak için uzman bir doktora başvurmalı size tavsiye ettiği sürece kullanılmalıdır.

Özellikle Panto 40 mg kullananlarin veya kullanıcı yorumlari oldukça fazla merak edilmektedir. Kullananlarin yorumlari; dikkate alınırken her ilaç herkese aynı etkiyi göstermemektedir. Bu gibi durumlarda kesinlikle doktorun önermesi ile kullanılmalıdır.

Panto 40 mg Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde kesinlikle doktorun direktiflerinden çıkılmaması gerekmektedir. Bu ilacın hatalı kullanımı veya önerilenden fazla kullanımı hastalığın seyrini olumsuz etkiler.

Panto 40 mg İlacın her dozunu bir su bardağı ile beraber yemekten 1 saat önce almanız gerekir.

Panto 40 mg Fiyat 2021

14 ve 28 tabletlik alüminyum Blister ambalajlarda sadece eczanelerde satılan. Bu tabletler sarı renkte ve oval dir. Sandoz İlaç San. ve Tic. A.Ş. tarafından satışa sunulan Panto 40 mg Fiyat 20.26 TL dir. Belirtilen bu fiyat la ilgili olarak belirtilen Panto Fiyat zamanla farklılık göstermektedir.

Panto 40 mg Yan Etkileri Nedir?

Her ilaçta olduğu gibi bu ilacında kullanım aşamalarında belli yan etkileri bulunmaktadır. Panto 40 mg tablet yan etkileri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

 • Yüz, ağız, dil ve boğazda şişme,
 • Çok hızlı kalp atımı ve terlemeyle seyreden baş dönmesi,
 • Nefes almada güçlük, Yutkunmada zorluk,
 • Karın bölgesinde oluşan ağrı,

Yukarıda görülen durumların olması halinde hemen ilaç kullanımı bırakmalı, bir hastanın acil kurulusuna başvurulmalı veya uzman hekime gidilmesi gerekir.

Panto 40 Mg Tablet Muadili Veya Eşdeğeri

Satışa sunulan her ilacın muadili (Eşdeğeri) bulunmaktadır. Panto 40 mg muadili (Eşdeğeri) de bulunmaktadır ve bu ilaçlar benzeri tedavilerde tercih edilmektedir. Punto 40 mg muadili (Eşdeğeri) ilaçlar ise şu aşağıda sıralanmıştır.

 • GASTRAZOL-L
 • HELICRAZOL
 • PANTACTIVE
 • GASTBLOK
 • ABPAX
 • PANDEV
 • PANOCER

Panto 40 Mg Tablet Kullananlar Yorumlari

Bu ilacın Kullanıcı yorumlarında değişiklik olsa dahi genel anlamda bakıldığında olumlu kullananlarin yorumlari yer yeralmaktadir. Ancak kullanım sırasında herhangi bir olumsuz etki olması durumunda size en yakın hekime başvurulmalıdır. Panto 40 mg tablet kullananlar yorumları sizinde yazmak istediğiniz bir nokta var ise bize iletişim kısmından ulaşınız.

Panto 40 Mg Çocuklarda Kullanımı

12 yaşından küçük çocuklarda bu tabletlerin kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Panto Fiyat 2021 Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen fiyat çerçevesinde Panto Fiyat 2021 yılı fiyat 20.26 TL dir. İlaç fiyatları endeksi üzerinde bazen  fiyat değişiklikleri olmaktadir.

Panto Fiyat 2021
Panto Fiyat 2021

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu