Sağlık

Paxera 20 mg Nedir? Reçetesiz Alınır Mi? Fiyati 2022

Paxera 20 mg Nedir? Reçetesiz Alınır Mi? Fiyati; Daha önceki yazılarımızda Sağlık kategorisinde bir çok ilaç hakkında bilgileri sitemize sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Paxera 20 mg Nedir? Paxera  Reçetesiz Alınır Mi? Paxera Fiyati 2022, Paxera kullananlar hakkındaki tüm soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

İnsanoğlunun varoluşundan bu yana pek çok hastalık baş göstermiştir. Eski dönemlerde bu hastalıklar karşısında alternatif tıp ile tedavi yöntemleri uygulanmıştır. Tıp sektöründe yaşanan gelişmeler sayesinde pek çok ilaç üretilerek hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır.

Bununla birlikte ruhsal anlamda da bazı rahatsızlıkların olduğu bilinmektedir. Ruhsal anlamda meydana gelen rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan birçok ilaç vardır. Bu ilaçlardan biri de Paxera olarak karşımıza çıkmaktadır.

Paxera 20 mg Nedir
Paxera 20 mg Nedir

Etken maddesi paroksetin olarak bilinen Paxera, antidepresan özelliğe sahiptir. İlacın yazıldığı hastalar Paxera nedir ve nasıl kullanılır, Paxera ne için kullanılır ve Paxera yan etkileri nelerdir sorularının yanıtlarını araştırıyor. Biz de sizler için bahsi geçen soruların cevaplarını derledik.

Paxera Nedir?

Sık sık internetten araştırılan Paxera, serotonin geri alım inhibitörleri şeklinde tabir edilen ilaç grubunda yer almaktadır. Reçeteli satışı yapılan ve etken maddesi paroksetin olarak üretilen Paxera, 28 veya 56 adet şeklinde satılmaktadır. Antidepresan özelliğe sahip olan bu ilaç, doktor tavsiyesi ile kullanılmaktadır.

Paxera Ne İçin Kullanılır

Depresyon, kaygı bozukluğu ve maruz kalınan travmadan kaynaklı ortaya çıkan stres gibi sağlık sorunlarının tedavisi için kullanılan Paxera, hastanın ruhsal ve uyku sorunlarını dengeli hale getirerek bahsi geçen sağlık sorunlarını yok eder.

Paxera Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaç gruplarında olduğu gibi Paxera ilacının da bazı yan etkileri bulunmaktadır. Her ne kadar çok nadir görülse de, yine de herhangi bir yan etkinin görülmesi halinde doktora başvurmak ihmal edilmemelidir.

Paxera yan etkileri neler sorusunun cevapları arasında halsizlik ve midede bulantı hissi, uykuya dalma isteği, tuhaf rüyalar, baş ağrısı, kaygı, terleme ve titreme, ağızda kuruluk hissi, iştah kaybı, görmede bulanıklaşma, kilo artışı, kolesterol yükselmesi ve halüsinasyon yer almaktadır.

Söz konusu belirtiler herkeste farklı şekillerde ortaya çıkabilir. Ancak her hastada bu belirtilen ortaya çıkma ihtimali son derece azdır. Buna rağmen yine de bu ilacı dikkatli kullanmak da fayda vardır. Özellikle doktor tavsiyesi dışında kullanımı ciddi sorunlara sebep olabilmektedir.

Bundan dolayı da kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan ve reçete edilmeden kullanımı yapılmamalıdır. Daha önceden belirttiğimiz belirtiler arasından bir ya da birkaçı sizlerde ortaya çıkıyorsa mutlaka zaman kaybetmeden doktorunuza danışınız.

Paxera Reçetesiz Alınır Mı?​

Paxera, sadece eczanelerde Paxil, As-paroks, Nokturn ya da Paxotin gibi değişik markalara ait isimlerle de satılmaktadır. Paxera kullananlar tarafından belirtilen yan etkiler; mide bulantısı, libido, uyku problemleri, bitkinlik, terleme, baş dönmesi ve baş ağrısı yapmaktadır. Paxera antidepresan görevi gördüğü için kesinlikle uzman hekim reçetesi olmadan kullanılmamalıdır.

Paxera 20 mg Fiyatı​

ALİ RAİF İLAÇ SANAYİ A.Ş. tarafından imal edilen ve normal reçeteli olarak sadece eczanelerde satılan. Paxera Fiyati 26 lira 2 kuruştur.  10 mg fiyatı ise 12,13 TL’dir. 

Paxera 20 mg Kilo Aldırır Mı

Paxera adli ilacın Kullanıcı yorumlarında değişiklik olsa dahi genel anlamda bakıldığında Kilo Aldığı kullanıcı yorumlarında yeralmaktadir. Ancak kullanım sırasında kilo alma durumu oluşursa bu ilacın yan etkisi dir. Hekime başvurulmalıdır.

Paxera Kullananların Yorumlari

Paxera kullanıcı yorumları hakkında sizinde yazmak istediğiniz bir nokta var ise bize iletişim veya yorum kısmından ulaşınız.

3.9/5 - (7 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu