Sağlık

Proctolog Rektal Krem Nedir? Ne İşe Yarar

Proctolog Rektal Krem nedir? Ne işe yarar, Kullananlar Kullanıcı yorumları, Fiyati Nedir. Muadili Tüm bu soruların cevaplarını öğrenmek için yazımızın devamını okuyunuz. Anal (makat) bölgedeki hemoroid (basur), çatlak ve iltihaplı hastalıklarda ve ağrı, kaşıntı ve şişkinlik hissi şeklinde bulgularla seyreden anal bölgenin öteki hastalıklarında kullanılmaktadır. Bu krem bilhassa anal hastalıkların tedavisinde kullanılan oldukça etkili bir ilaçtır. Günümüzün hastalığı olarak malum devamlı oturmak, abur cubur ile beslenmek, suyu azca içmek  şeklinde nedenlere bağlı olarak hemoroid  diğer halk dilince ise basur hastalığı olan bir fazlaca hasta vardır. Ve bu hastalıktan bir fazlaca şahıs şikayetçidir Proctolog Rektal Krem hemoroid ( Basur) hastalığı ağrılarını gidermeye yarayan etkili bir kremdir.

Proctolog Rektal Krem Nedir?

<yoastmark class=

PROCTOLOG 30 g lık alüminyum tüplerde satılmaktadır.

Bu krem bilhassa anal hastalıkların tedavisinde kullanılan oldukça etkili bir ilaçtır. Günümüzün Hastalığı olarak malum devamlı oturmak, abur cubur ile beslenmek, suyu azca içmek şeklinde nedenlere bağlı olarak basur hastalığı olan bir fazlaca hasta vardır. Ve bu hastalıktan bir fazlaca şahıs şikayetçidir Proctolog Rektal Krem hemoroid ( Basur) hastalığı ağrılarını gidermeye yarayan etkili bir kremdir.

Anal makat bölgedeki basur, çatlak ve iltihaplı hastalıklarda ve ağrı, kaşıntı ve şişkinlik hissi şeklinde bulgularla seyreden anal bölgenin ağrılarını hafifletmek için tasarlanmıştır. Yumuşatıcı ve koruyucu bir kremdir.

 Krem İçeriği

Etken madde olarak ruskogenin ve trimebutin içermektedir.

Proctolog Rektal Krem Ne İşe Yarar?

Bu Krem, hemoroitlerin yada rektum yada anüsün öteki Enflamatuar (yangı yada iltihaplanma, canlı dokunun her türlü) hastalığı  durumlarının niçin olduğu kaşıntı yada şişliği tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Ek olarak tekrarlayan karın ağrısı, bağırsak yolunun hareketi, ishal, bağırsak cerrahisi, anal fissür, anal bölgede kanama, zorlanma, yanma, tahriş, karıncalanma, kaşıntı, hemoroid ve anal çatlakların iyileştirilmesinde oldukça etkilidir. Gliserol içerir ve hafifçe derecede dışkılama artışına neden olabilmektedir.

Proctolog Rektal Krem Nasıl Kullanılır?

 • Bu Kremi Nasıl Kullanımı oral yolla kesinlikle kullanmayınız.
 • Genel olarak, günde bir yada iki kez makat bölgesine uygulanır
 • Bu Krem hazırlanan merhemden ortalama 2 gramını anüs içine hafifçe yerleştirin. Anal fissür için kullanılıyorsa, anüs temizlendikten sonrasında lütfen etkilenen bölümde merhemi sürerek kullanın.
 •  Krem makat bölgesine kullanım için uygundur.
 • Çocuklarda (ve 18 yaş altı erişkinlik dönemindeki gençlerde), kullanım için hekiminize danışınız.
 • Yaşlılardaki (65 yaş ve üstü) kullanım için uygun değildir.
 •  Krem lüzumlu olmadıkça gebelik döneminde kullanılmamalıdır.

Krem Yan Etkileri

 • Uygulama bölgesinde duyarlılık
 • kızarıklık
 • kaşıntı
 • baş dönmesi
 • bayılma

Eğer kullanırken bahsi geçmeyen herhangi bir yan etkiyle karşılaşırsanız doktorunuzu yada eczacınızı bilgilendiriniz

Proctolog Rektal Krem Muadili

Proctolog Supozituvar,

Doloproct krem Bu İlacın Muadilleri Dır.

Proctolog Rektal Krem Fiyat 2024

Kremin 2024 yılı itibari ile güncel fiyat olarak 92.01 ₺‘dir. Tabiki bu fiyat zamanla değişkenlik gösterebilmektedir.

Proctolog Rektal Krem Prospektüs

Anal (makat) bölgedeki hemoroid (basur), çatlak ve iltihaplı hastalıklarda ve ağrı, kaşıntı ve şişkinlik hissi şeklinde bulgularla seyreden anal bölgenin öteki hastalıklarında kullanılmaktadır. Prospektüs

Proctolog Rektal Krem Kullananlar

Bu kremi Kullananlar Kullanıcı Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir. Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Basur haricinde fazlaca temiz olmaktan tahriş sebebi ile kaşıntıda da işe yarar. hekim tarafınca verilmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=ld3mIWBCK2w

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu