Sağlık

Daflon 500 mg Nedir? Fiyatı 2022 Kullanıcı Yorumları

Daflon 500 mg Reçetesiz Satılır mı?

Daflon 500 mg Nedir?; Daha önceki yazılarımızda Sağlık kategorisinde bir çok ilaç hakkında bilgileri sitemize sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Daflon 500 mg Nedir? Fiyati 2022 Kullanıcı Yorumları, nedir ve ne için kullanılır, Reçetesiz Satılır mı?, gibi merak edilen soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Günümüzün en sık maruz kalınan sağlık sorunlarından biri Hemoroid olarak karşımıza çıkmaktadır. Halk arasında basur olarak dile getirilen. Hemoroid, insanların günlük hayatındaki pek çok şeyi kısıtlamaktadır. Özellikle hareket halinde ve otururken çok ciddi ağrı yapmasıyla bilinen; basur, tedavi edilene dek maruz kalan kişinin hayat kalitesini büyük oranda olumsuz etkilemektedir.

Kimi Hemoroid vakaları bazı ilaçlar ile tedavi edilse de, bu durum bazı vakalarda daha ciddi boyutlarda olduğu için cerrahi müdahale gerektirmektedir. Hemoroid, yani halk arasında bilinen ismiyle basur tedavisinde kullanılan ilaçlardan bir tanesi de Daflon 500 mg tablettir.

Doktorlar tarafından reçete edilerek eczanelerden temin edilmektedir. Bu noktada Hemoroid veya diğer adıyla basura maruz kalan kişiler; Daflon 500 mg nedir, nasıl kullanılır ya da Daflon reçetesiz satılır mı; Fiyati 2022 Kullanıcı Yorumları gibi soruların yanıtlarını araştırıyor.

Yine Daflon 500 mg tablet reçete edilen kişiler internetten. Daflon 500 mg 30 tablet fiyatı, Daflon 500 mg ne için kullanılır, Daflon 500 mg  yan etkileri nelerdir? gibi sorulara da göz atıyor. Tüm bu soruların yanıtlarını öğrenmek için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Daflon 500 mg Nedir, Ne İşe Yarar?

Daflon 500 mg, Diosmin ve Hesperidin etken maddelerini içerir ve oral yol ile alınır. Hemoroid, yani halk dilinde basur olarak tabir edilen rahatsızlığın tedavisinde kullanilmaktadir.

Daflon 500 mg Nedir
Daflon 500 mg Nedir

Bunun yanı sıra; Daflon, kronik hale gelen toplar damar yetersizliğinden kaynaklı olarak kendisini gösteren; ağırlık, varis, şişkinlik, ödem, geceleri ortaya çıkan ağrı, kramp gibi belirtilerin tedavisi ve hemoroit krizlerinin azaltılmasına yönelik tüm faaliyetlerde kullanılan bir ilaçtır.

Daflon 500 mg Reçetesiz Satılır mı?

Cevabı merak edilen sorulardan biri de Daflon 500 mg reçetesiz satılır mı sorusudur. Daha önceden reçetesiz satışı yapılıyor olsa da, günümüzde reçetesiz satışı yapılmamaktadır.

Daflon Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaç gruplarında olduğu gibi Daflon 500 mg tablet yan etkileri de vardır. Bu yan etkiler her insanda farklı şekillerde görülebilirken, bazı insanlarda hiç görülmeme ihtimali de olabilmektedir. Daflon yan etkileri arasında; nefes almada zorlanma, karın ağrısı, kurdeşen rahatsızlığı, dudak, yüz, boğaz ve dudakta şişme, mide sorunları, ishal, hazımsızlık, bulantı, kusma, baş ağrısı ve kaşıntı yer almaktadır. Söz konusu yan etkilerin ortaya çıkması halinde mutlaka doktorunuzdan yardım almanız tavsiye edilmektedir.

Daflon 500 mg Fiyatı 2022

İlaçların fiyatlarını belirleyen üretici firmalardır. Reçeteli ve reçetesiz ilaç alımlarında ilaç fiyatlarında farklılıklar ortaya çıkmaktadır. Ancak Daflon 500 mg tablet reçete olmadan satışı yapılan bir ilaç değildir. Şu anda bu ilacın fiyatı 36.60 TL’dir.

Puan Ver

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu