Sağlık

Duphalac Şurup (Kabızlık Şurubu) Nasıl Kullanılır?

Duphalac Şurup Kabızlık sorunu ciddi anlamda rahatsız eden bir durum olarak görülmektedir ve insanlar bu rahatsızlık ile karşılaştığında çeşitli ilaçlar aranıyor ve Duphalac Şurup bulunuyor peki Duphalac Şurup nedir ne işe yarar gibi bir çok sorunuzu bu makalede cevapladık.

Duphalac Şurup Nedir ?

Duphalac Şurup genellikle kronik kabızlık ta kullanılır. Duphalac Şurup içerisinde bulundurduğu laktüloz kalın bağırsağın aşağı kısmını asitleyerek kalın bağırsağın alt kesimine su çekerek dışkının yumuşamasını ve aşağı kısma olan baskıyı artırır ve dışkının bağırsaktan atılmasını sağlar.

Duphalac Şurup Nasıl Kullanılır

Öncelikle doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanmaya çalışın doktorun söylemlerinin dışına çıkmayın.

 1. Duphalac Şurubu kullanmadan önce en az 5 dk çalkalayın
 2. Duphalac Şurup içerisinde çıkan ölçekli kaşığı kullanın tatlı yada yemek kaşığı kullanmayın istenilen doz miktarını tutturamaya bilirsiniz.
 3. İlacı kullana aç veya tok fark etmez ancak sabah kahvaltı sırasında alınması tavsiye edilmektedir ilaç alındıktan sonra günlük minimum 7 – 8 bardak su içilmesi gerekmektedir
 4. Etki süresi kişinin rahatsızlık duruma bağlı olarak değişmektedir bu süre 2 – 3 günü bulmaktadır.

Duphalac Şurup Yan Etkileri ?

Duphalac Şurup yan etkileri etken maddelere yada yardımcı maddelere alerjinin bulunuyorsa kesinlikle ilacı kullanmayınız ve bir doktora danışınız. Duphalac Şurup yan etkileri nadir görülmektedir ancak hazırlıklı olmanız amacıyla maddeler halinde paylaştık.

 • Karın ağrısı,nefe almakta zorluk,kurdeşen,yüzde,dudaklarda,dilde ve boğazda şişlik durumlar oluşabilmektedir.
 • Duphalac Şurup kullanımı sonrasında durmayan sürekli ishal olursanız ilacı kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın
 • İshal,gaz,karın ağrısı,bulantı,kusma gibi rahatsızlıklar yaygın görülen yan etkileridir.

Duphalac Şurup Muadili ( Eşdeğeri) ?

 1. LACTULAC 100 ml şurup
 2. ORALAC 250 ml şurup
 3. LAXAMOT 300 ml şurup
 4. OSMOLAK 100 ml solüsyon

Duphalac Şurup  Ne Kadar Fiyatı Nedir ?

Satılan eczanelerin değişmesi ile fiyatlarda değişiklik görülmektedir ancak güncel fiyatı şuanda 45,87 TL olarak belirtilmiştir.

Duphalac Şurup Kullananların Yorumları ?

Tuvalete gitmeden geçen 4 günümün ardından tanıdık eczacı tavsiyesiyle tanıştığım mucizevi ilaç. tadı fazla tatlı ve dolgun bi sıvılığı bulunuyor. içerken “yağ mı içiyoz lan acaba “die düşünüyorsunuz. tuvalette yaşayacak mutlu dakikalarınızı düşünün ve katlamanızı tavsiye ederim. İçimden büyük bir yük kalktı oh be

‘doktor tavsiyesi’ ile tek seferde yarım şişeyi içtim ve iki gün donsuz gözmek ve tuvalete yakın yerlerde dolaşmak zorunda bırakıldığım durumunu yaratan ilaç sanada teşekkürler kabızlığı tamamen çözen şuruptur. tavsiye edilir denendi.

sayesinde şirketteki vaktimin yüzde 60 ını tuvalette geçirmeme neden olan şurup. eve gelirken yaptığım pitstopları saymıyorum bile . vay arkadaş bir Allah’ın kulu da çıkıp demedi ki bana kardeş sabah sabah işe gitmeden içme şu ilacı tutamazsın g.ünü. bune arkadaş kendime gelemedim halen. ama tavsiye ederim.

kabızlık şikayeti olan hamilelerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği bağırsak temizleyici ve düzenleyici ilaçtır.
İstanbul içi yolculuk yapılacaksa kesinlikle kullanılmaması gerekir.

Duphalac Şurup Bebekte Kullanımı ?

Duphalac Şurup içerisindeki etken maddelerin çocuklar için herhangi bir zararının bulunmadığının ve kullanılmasında herhangi bir sakınca olmadığı belirtilmiştir ancak kullanmadan önce bir doktora danışmayı ihmal etmeyin.

Duphalac Şurup Hamilelikte Kullanımı ?

Duphalac Şurup içerisinde bulunan etki maddeler emriyoya yada bebeğe herhangi şekilde zarar vermeyen bir ilaç olarak belirtilmiştir ancak her ihtimale karşı doktorunuza danışmadan kullanmayın.

Duphalac Şurup Ne Kadar Sürede Etki Eder ?

Duphalac Şurup kullanım sonrasında hemen etki etmeye başlamıyor malasef 3 ila 4 saat süre sonra maksimum etkiye ulaşmıyor oluyor.

Duphalac Şurup Ve Osmolak Şurup Arasındaki Fark ?

Duphalac şurup ve Osmolak şurup arasında herhangi bir fark bulunmadığı belirtilmiştir. İki ilaçda bir birinin muadili eş değeri olarak görülmektedir.

Duphalac Şurup Zayıflatır mı ?

Duphalac Şurup kabızlık için doktorlar tarafından reçete edilerek verilen bir ilaçtır. kabızlık yenilen yemek sonrasında dışkının atılamaması sebebi ile kilo alma seviyenin hızlamasına neden olur. Duphalac Şurup kullandığınızda bağırsaklardaki asitlenme sonrasında su ve elektrolit seviyesini artırarak dışkının yumuşamasını sağlar ve bağırsağın tamamının temizlenmesini sağlar bu durum rutine bindiğinde zayıflama hızının biraz artıcaktır ancak zayıflamak amacıyla kullanmanız sakıncalıdır Duphalac Şurup bir ilaçtır ve vücuda fazla alınması istenmeyen rahatsızlıklara neden olabilir.

Duphalac Şurup Fiyat 2021 Güncel

Satılan eczanelerin değişmesi ile fiyatlarda değişiklik görülmektedir ancak güncel fiyatı şuanda 45,87 TL olarak belirtilmiştir.

Duphalac Şurup Prospektüs

Duphalac Şurup Prospektüs
Duphalac Şurup Prospektüs

Duphalac Nasıl Kullanılır Aç mi Tok mu Kullanılır?

Öncelikle Doktorunuz Önerisinden Fazla kullanmanız Sakıncalıdır.

 • İlacı kullana aç veya tok fark etmez ancak sabah kahvaltı sırasında alınması tavsiye edilmektedir ilaç alındıktan sonra günlük minimum 7 – 8 bardak su içilmesi gerekmektedir.

Duphalac Şurup Nedir Ne İşe Yarar?

Duphalac Şurup genellikle kronik kabızlık ta kullanılır. Duphalac Şurup içerisinde bulundurduğu laktüloz kalın bağırsağın aşağı kısmını asitleyerek kalın bağırsağın alt kesimine su çekerek dışkının yumuşamasını ve aşağı kısma olan baskıyı artırır ve dışkının bağırsaktan atılmasını sağlar.

Duphalac Açıldıktan Sonra Ne Kadar Kullanılır?

Zarar görmemiş orijinal ambalajında saklanması kaydı ile  raf ömrü 36 aydır.  İlaç Açıldıktan sonra raf ömrü süresince kullanılması tavsiye edilmektedir

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu