Sağlık

Perge Hap Kullananlar Yorumları (Kilo Aldırır mı, Yan Etkileri)

Perge ilaç Kafa Yapar Mı

Perge hap kullananlar yorumları son zamanlarda fazlaca araştırılmaktadır. Bizde bu yazımızda Perge 75 mg kullanıcı yorumları ve Perge ilaç hangi doktor yazar hakkında araştırma yaparak bilgiler aktaracagiz. Öncelikle Perge hap nedir, ne işe yarar, yorumlar nelerdir bakalım.

Perge 75 mg, anksiyete ve nöbet tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Kullanıcı yorumları ve yan etkileri merak edilmektedir. Bu yazıda, Perge 75 mg kullananların yorumlarını ve yan etkilerini inceleyeceğiz.

Perge 75 Mg Kullananların Yorumları:

 • Kilo alımı: Birçok kullanıcı Perge kullanırken kilo aldığını belirtmektedir.
 • İştah artışı: Kullanıcıların çoğu ilacın iştahlarını açtığını ve daha fazla yediğini söylemektedir.
 • Uyku hali: Perge bazı kişilerde uyku halsizliklerine neden olmaktadır.
 • Baş dönmesi: Baş dönmesi de yaygın bir yan etkidir.
Perge Hap Kullananlar
Perge Hap Kullananlar

Perge Hap Nedir?

Perge, 75 mg, 150 mg ve 300 mg dozlarında bulunan, pregabalin etken maddesine sahip bir ilaçtır. Kapsül formunda sunulur ve doktor reçetesi ile satılır. Kapsül şeklinde bulunan güçlü bir ilaçtır. Anksiyete, stres gibi psikolojik sorunların yanı sıra nöbetlere de çözüm olarak kullanılmaktadır. Sinir rahatsızlıkları ve kısmi sara nöbetleri gibi durumlarda da kullanılmakta. Ancak kullanmadan önce doktora danışmak önemlidir. Bu ilaç sadece yetişkinler için uygundur.

İlaç prospektüsü : Tıkla

Perge İlaç Ne İşe Yarıyor?

 • Nöropatik Ağrı: Sinir hasarına bağlı oluşan ağrıların tedavisinde kullanılmaktadır. Diyabet, zona gibi hastalıklar sinir hasarına yol açarak ağrıya neden olmaktadır. Perge bu tür ağrıların tedavisinde etkilidir.
 • Fibromiyalji: Kas ve eklemlerde yaygın ağrı ve hassasiyete neden olan bir kronik hastalıktır. Perge fibromiyalji tedavisinde de kullanılmaktadır.
 • Epilepsi: Nöbetlerin tedavisinde kullanılır. Perge, yetişkinlerde kısmi sara nöbetlerinin tedavisinde diğer ilaçlarla birlikte kullanılmaktadır.
 • Yaygın Anksiyete Bozukluğu: Aşırı kaygı ve endişe ile karakterize bir psikolojik hastalıktır. Perge yaygın anksiyete bozukluğu tedavisinde de kullanılmaktadır.

Perge İlaç Kimlere Verilir?

Öncelikle Perge ilacı, anksiyete, stres ve benzeri psikolojik sorunları olan kişilere, ayrıca nöbetlere eğilim gösteren ya da nöbet geçiren bireylere reçete edilmektedir.. Ayrıca sinir rahatsızlıkları yaşayanlar veya kısmi sara nöbetleri geçirenler için de kullanmaktadır.. Ancak ilacın kullanımı öncesinde mutlaka bir doktora danışılması gerekmektedir.

Perge İlaç Kilo Yaparmı?

Evet. Perge kullanan birçok kişi bu sorunun cevabını merak etmektedir. En yaygın yan etkisi kilo alımıdır, ancak bazen kilo kaybı veya iştahsızlık gibi etkilerinde olduğunu kullananlar yorumlarında bahsetmiştir.

 • İştah artışı: Perge bazı kişilerde iştahı açabilir ve bu da daha fazla kalori alımına yol açar.
 • Metabolizma yavaşlaması: Perge, metabolizmanızı yavaşlatarak kilo almanıza neden olur.
 • Su tutulumu: Perge bazı kişilerde su tutulumuna neden olur ve bu da kilo artışına yol açar

Perge İlaç Hangi Doktor Yazar?

Psikiyatri uzmanları tarafından reçete edilmektedir. .Perge 75 mg, depresyon, obsesif-kompulsif bozukluk, anksiyete bozuklukları, panik bozuklukları ve bazı yeme bozuklukları gibi psikiyatrik rahatsızlıkların tedavisinde etkili olan bir anti-depresan ilaçtır.

Perge Hap Kullananlar Yorumları


İlacın etkisiyle aşırı kilo aldım ve iştahımı kontrol etmek zorlaştı, başladıktan beri 7 kilo almışım. Bu yorumlar sadece örnektir. Herkesin ilaca farklı tepkiler verebileceğini unutmayın. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa doktorunuza danışmanız önemlidir.

1. Yorum:

Bu ilacı kullanmaya başladığımdan beri iştahım inanılmaz açıldı ve 7 kilo aldım. Kilo almaktan hoşlanmıyorum ama ilacın faydaları da var. Doktorumla doz ayarlaması yapmayı düşünüyorum.

Perge Hap Kullananlar Yorumları

2. Yorum:

Doktorum önce 25 mg dozla başladık ama yeterli gelmedi. Şu anda 75 mg kullanıyorum ve kendimi çok daha iyi hissediyorum. İlacın yan etkileri biraz can sıkıcı olsa da, genel olarak memnunum.

Perge Hap Kullananlar Yorumları

3. Yorum:

Yaklaşık 2 aydır bu ilacı kullanıyorum ve son derece memnunum. Daha önce kullandığım ilaçlara göre çok daha etkili. Doktoruma bana bu ilacı önerdiği için teşekkür ederim.

Perge Hap Kullananlar Yorumları

Perge 75 Mg Yan Etkileri

Perge adlı hapın yan etkileri, birçok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu ilaç oldukça güçlü olduğundan dolayı bazı ciddi yan etkiler görülmektedir. Perge kullanan insanlar genellikle şu yan etkileri yorumlamaktadır.

 • Dil ve yüzde şişlik hissi veya görünümü
 • Cinsel yaşamın olumsuz etkilenmesi ve istikrarsızlık
 • İştah artışı ve kilo alma
 • Aşırı halsizlik ve hissizlik
 • Göz sağlığında bozulma ve bulanık görme
 • Denge kaybı ve ayakta durmakta zorlanma
 • Baş dönmesi ve vertigo
 • Kendini aşırı derecede iyi ve mutlu hissetme
 • Sürekli uyuklama
 • Baş ağrısı

Perge’yi kullanırken yaşadığınız yan etkileri Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu: Tıkla Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu web sitesi üzerinden de bildirebilirsiniz.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu