Dini Bilgiler

Kilo Almak İçin Dua Nihat Hatipoğlu – Etkili Dua

Çocuğa kilo aldıran dua

Kilo almak için dua Nihat Hatipoğlu şeklinde web araması yapan ve kilo almak isteyenleri için kaleme aldığımız bu içerikte değerli okurlarımıza önemli bir konuyu hatırlatmak isteriz. Ancak hatırlatma öncesinde kilo almak isteyen ve bir türlü kilo alamayanların dikkat etmesi gereken bazı konulara değinmek istiyoruz. Dilerseniz diğer Dua yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kilo Almak İçin Dua

Değerli okurlar kilo almak ve kilo vermek yerinde oturup dua etmekle olacak iş değildir. Bunun bilimsel çözüm yolları vardır. Dua; çözümsüz kaldığınız durumlarda araya kimseyi koymadan- sizinle Allah arasında bir özel bağ kurmaktır. Bu özel bağ; kilo alayım, kilo vereyim, sevgilim beni arasın şeklinde isteklerle zedelenmemelidir.

Kilo Almak Dua ile Olacak is Degildir
Kilo Almak Dua ile Olacak is Degildir

Dua ile kainatın sahibinden bir şey istiyorsunuz. Gerekli olan edep ve huşu sınırları içinde; kalbinizi temiz tutarak; çözüm bulamadığınız ve ancak dua ile çözülecek sorunlar için dua etmenizi öneririz. Dilerseniz diğer Eczanede Satılan Kilo Aldıran İlaçlar yazımızada bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kilo Almak için Ne Yapmalıyım?

Kilo almak istiyorsunuz ama bir türlü kilo alamıyorsunuz. Aynada kendinize baktığınızda bu durum hiç hoşunuza gitmiyor. Bunun nedeni belki de sağlıklı ve dengeli beslenmemek, yeterli egzersiz yapmamak veya hormonal nedenler olmaktadır. Bunun üzerine gitmek için aşağıdaki adımları uygulayın.  Sağlıklı bir beslenme planı oluşturun. Vücudunuzun gereksinim duyduğu tüm vitamin ve minerallere sahip olmasına özen gösterin. Mesela üzerinde durmanız gereken bir diğer konu şu: Düzenli olarak egzersiz yapın. Vücudunuzun enerji harcamasını ve iştahın açılması için haftada en az 3 kez egzersiz yapın. Yeteri kadar uyku, vücudun sağlıklı ve dengeli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Stres, kilo almayı engellediği için stresle başa çıkmak için kendinize oyalanacak şeyler bulun.  Yemek yerken midenizi genişletmek için yemekle beraber bol su için. Önceleri yudum yudum için sonraları her iki üç kaşıkta yarım bardak su için. Böylece mideniz büyümeye başlar. Daha çok yemek yersiniz. Kronik hastalıklarınız yoksa, bol bol aralarda börekler tatlılar atıştırın. Vücut fonksiyonlarınız hakkında bir fikir sahibi olmak ve hormonal nedenlerin araştırılması için dahiliye doktoruna görünün.

Eğer tavsiyelerimizi yerine getirdiğiniz halde yine de alamıyorsanız, bu durum kesinlikle fizyolojik bir sorundur Bunu çözmek için de önce bir dahiliye uzmanına görünün. Hormonlarınıza baktırın. Metabolizmanızdaki sorunlara bakın. Herkesin bünyesi farklıdır. Kilo almanızı engelleyen unsurlar vardır. Tıpkı bir türlü kilo veremeyen ve kilo vermek için can atan insanlarda insülin direnci sorunu olduğu gibi sizde de hormonal sorunlar vardır. Bunlar tıbbi olarak kolayca çözülmekte. Tedavi seçenekleri günümüzde çok çeşitlidir ve her noktadan kolayca sıra alarak bir dahiliye uzmanına görünebilir tahlillerinizi yaptırabilirsiniz. Bu nedenle Kilo almak için dua Nihat Hatipoğlu şeklinde yaptığınız aramalarda sizi yönlendirdikleri dualarla kilo almanız mümkün değildir. Bu sadece sizin için zaman kaybı olacaktır.

Çocuğa Kilo Aldıran Dua

İştahı olmayan ve yemek yeme sorunu yaşayan çocuklara Âyet-i Kerim ve Esma okunur ayetler aşağıda yer almaktadır.

  • Enbiya suresinin 8. ayeti 121 defa bir suya okunmalıdır.
Çocuğa Kilo Aldıran Dua:وَمَا جَعَلْنَاهُمْ جَسَدًا لَّا يَأْكُلُونَ الطَّعَامَ وَمَا كَانُوا خَالِدِينَ
Okunuşu:Ve mâ cealnâhum ceseden lâ ye’kulûnet taâme ve mâ kânû hâlidîn(hâlidîne)
Anlamı:Biz, onları yemek yemez bir beden yapısında yaratmadık. Onlar ölümsüz de değillerdi
Çocuğa Kilo Aldıran Dua

Bu okunmuş sudan bir çay bardağı kadar çocuğun yemeğine ve içeceğine 21 gün boyunca eklenmelidir. Yemekten önce üç defa “Ya Kuddus” ismi söylenir ve ardından yemek verilmelidir.

Kilo Almak için Ne Yapmalıyım?

Yüzden Kilo Almak İçin Dua

Günde 1000 defa “Yâ Gaviyyü, Ya Metînü” diyen insan çok kolay kilo alır. Yedikleri ve içtikleri fayda sağlar. Direnci artar. İstenilen ağırlığa ulaşıldığında tesbihat bırakılmalıdır.

Kilo Almak İçin Dua Zikir

Genel olarak Kilo almak için dua etmek istiyorsanız duanızı kalpten ve gönülden okumanız gerektiğini asla unutmayın.

İştah Açıcı Dua Türkçe OkunuşuVe mâ cealnâhum ceseden lâ ye’kulûnet taâme ve mâ kânû hâlidîn(hâlidîne).
İştah Açıcı Dua AnlamıBiz, onları yemek yemez bir beden yapısında yaratmadık. Onlar ölümsüz de değillerdi
Kilo Almak İçin Dua Zikir

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu