Dini Bilgiler

Sağ Kulak Çınlaması Dini Anlamı Nedir?

Sol kulak çınlaması ne Anlama gelir, sağ kulak çınlaması dini anlamı

Sağ kulak çınlıyorsa biri sizi iyi hatırlıyor, sol kulak çınlıyorsa insanlar hakkında kötü konuşuyor diye, eskiden gelen bir tabir vardır. Sağ Çınlaması Dini Anlamı Nedir?; hakkında en çok merak edilen konulardan biri olan; Kuranda geçen kulak çınlaması hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Sol kulak çınlaması ne Anlama gelir, sağ kulak çınlaması dini anlamı gibi merak edilen soruların cevapları yazımızın devamında bulabilirsiniz.Sağ kulak çınlarsa iyi, sol kulak çalarsa kötü düşüncesi doğru bir anlayış değildir. … Sevgili Peygamberimiz bu konuda şöyle buyurmaktadır: “Kulakları çınlayan beni hatırlasın ve bana salavat getirsin.” Bu nedenle çınlama hayır ve şer’e işaret etmez.

Kulak Çınlaması Neden Olur Peygamber Efendimiz?

Mü ‘minin kulakları çınladığında Resulullah (s.a.v.) Cenab-ı Hakk’ın huzurunda onu zikreder ve ona dua ederdi. Müminin ruhu bunu işitince kulakları çınlar. Bu sebeple Salavat-ı Şerif’in okunması müstehaptır. Hatta ayak uyuştuğunda ve karıncalandığında salavat getirilmesi tavsiye edilir.

  • Peygamberimiz (sav) şöyle buyurmuştur: “”Sizden birinizin kulağı çınladığı zaman beni zikretsin, üzerime salavat getirsin ve şöyle desin ” Beni ananı, Allah da hayırla ansın” Kaynak 

Sağ Kulak Çınlaması Dini Anlamı

Kulak çınlaması halk arasında “sağ kulak çınlıyorsa biri sizi iyi anıyor sol kulak çınlıyorsa biri sizin hakkınızda kötü konuşuyor” olarak bilinse de aslında kulak çınlaması bir kulak hastalığının belirtisi olabilir.

Sağ Kulak Çınlaması Ne Anlama Gelir Spiritüel?

Çoğu zaman sağ kulakta çınlama, ruhsal bir varlığın sizinle iletişim kurmaya çalıştığının bir işaretidir. Sağ kulaklar daha alıcıdır. dış enerjiler enerji alanınıza gelir. Bu bir melek, bir ruh rehberi, vefat etmiş bir sevilen kişi veya güçlü bir enerjisel bağlantınız olan fiziksel bir varlık şeklinde olabilir.

Kulak Çınlaması Neye Delalet Eder?

Böyle bir şeyi düşünmek bidat ve hurafedir ve dinde yeri yoktur. Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) bu konuda şöyle buyurmaktadır: “Kulağı çınlayan beni zikretsin ve bana salavat getirsin.” Dolayısıyla çınlama iyiye veya kötüye işaret etmez.https://www.youtube.com/watch?v=NJRR7qlHEW8

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu