Dini Bilgiler

Ve Huvel Kaviyyul Azîz Okuyanların Yorumları – Rızk İçin Mucize Dua

Ve Huvel Kaviyyul Azîz Okuyanların Yorumları, Ve huvel kaviyyul azîz çekenler; gibi merak edilen sorular hakkında daha fazla araştırma yaparak bilgi vereceğiz. Bu yazımızda; Ve huvel kaviyyul azîz okuyanlar, Ve huvel kaviyyul azîz kaç defa çekeceğim, 399 ve huvel kaviyyul azîz fazileti hakkında detaylı bilgi aktaracağız.

Rızkın açılması için okunan bu duanın da zor zamanlardaki müminler için bir çözüm olduğu bilinmelidir. Rızkının artmasını isteyen ve bunun hayırlı yollarla açılmasını Allah’tan talep eden insanlar, Ve Huvel Kaviyyul Azîz okuyarak belli bir süre sonra muratlarına erebilirler. Ancak havas ilimleri çerçevesinde bundan başka birçok rızık duası vardır.

Ve Huvel Kaviyyul Azîz duası rızık içindir bununla beraber ramazan ayında son Cumada imam minberden okuma yaparken şu duayı Arapça olarak bir kağıda yazan kimsenin, tüm sene boyunca parasız kalmayacağı Havas gizli ilimler kitabında ( 2.kitap) yazar.

Ve Huvel Kaviyyul Aziz
Ve Huvel Kaviyyul Aziz

Her sene bu duayı ramazan ayının 3. Cuması imam hutbeyi bitirirken ve duaya başlarken; kağıda yazmak ve bu kağıdı cüzdanda saklamak 1 yıl boyunca rızık konusundaki sıkıntıları çözecektir umudu her zaman yerini buluyor.

Ve Hüvel Kaviyyül Azîz Ne İçin Okunur?

 • Rızık açma
 • Kaza ve belalara karşı güçlü iradeli olmak için
 • Kalbin kavi-kuvvetli olması için
 • Huzur ve mutluluk temini için
 • Niyetlerin gerçekleşmesi için- hayırlı amaçlar ve niyetler
 • Arzuların ( bencil olmayan) gerçekleşmesi için

 Ve Huvel Kaviyyul Azîz Ayet mi?

Şura suresinin 19. Ayetinde geçen Ve Huvel Kaviyyul Azîz manası “ O güçlü ve azizdir” olarak açıklanır. Bu şekilde niyaz ederek dileklerin gerçekleşmesi umulur.

 Ve Huvel Kavîyyul Azîz Sırları

Kuranda bütün ayetlerin istisnasız olarak sırları vardır. Ayetler Allah tarafından gönderilir ve Cebrail melek tarafından peygamberlere ilham edilir. Allah’ın sözü tüm sözlerin üstündedir. Kainatların yaratıcısının sözleri kalpleri nurlandırır feyze boğar. Böylece kalp temizlenir. Ayetlerin sık sık zikredilmesi kişinin sırat-il müstakim yani doğru yoldan şaşmaması için gereklidir. Kalp her an kayabilir bu tehlikeden Allah’a sığınmak gerekir. Kalplerinin güçlü olmasını isteyenler Ve huvel kavîyyul azîz ayeti kerimesini okuyabilirler. Bundan hemen önce gelen Allah-u latifun bi ibadihi yerzuku men yeşau ayeti kerimesinin anlamı Allah kullarına bol lütuf verir, dilediği kimseyi rızıklandırır.

 Ve Huvel Kaviyyul Azîz Çekenler

Bu zikri çekenlerin rızıklarının artması umulmaktadır. Zikir kalbin pasını siler atar. Daima zikirle kalpleri nurlandırmak mümkündür. Allah yarattığı kullarını sever ve onların doğru bir yol üzerinde yürümesini ister. Onları rızıklandırır, nimetler verir.

Ve Huvel Kaviyyul Aziz okuyanlar
Ve Huvel Kaviyyul Aziz okuyanlar

Dünyaya belli bir süre indirir, sonra başka alemlere gönderir. Ruh için yok olmak diye bir yıkım söz konusu değildir. Ruh sadece mekan değiştirir. Her mekan onun için olgunlaşma gelişme aracıdır. Bu nedenle Ve huvel kavîyyul azîz zikrini çekenlerin kalbi nurlanır. Önlerindeki çetin engeller erimeye başlar.

Ve Huvel Kaviyyul Azîz Kaç Defa Çekeceğim

Okunması çok kolay olan Ve huvel kavîyyul azîz zikrini gece 12’den sonra da çekebilirsiniz, sabah namazından sonra da çekebilirsiniz, gün ortasında da çekebilirsiniz. Önemli olan kalp ile Allah arasındaki bağı koparmamaktır.

Zikir bu bağı güçlendiren araçlardır. O halde günde 99 defa Ve huvel kavîyyul azîz çekmek ile günde 1299 defa çekmek arasında hayır hasenat farkı vardır. Ne kadar çok çekilirse o kadar iyidir. Belli bir sayı şartı yoktur.

Ve Huvel Kaviyyul Azîz Okuyanların Yorumları

 • Kalbimde bir açılma bir nurlanma hissediyorum. Sıkıntılarım bitiyor. Ruhum huzur buluyor
 • Ben bu zikre başladığımdan beri içsel olarak bir dönüşüm geçirdiğimi hissediyorum
 • Bu zikirler hayata daha üst perdeden bakarak faniliği daha net görüyorum
 • Dünya malını çok seven biriydim, dünya malından daha kıymetli olan sonsuz hayat farkındalığı oluştu
 • Ve huvel kavîyyul azîz okuyarak çok daha iyi hissediyorum.
 • Etkisini hemen gösteren bir zikir veya anahtar, fırsat oldukça okurum kalbim temizleniyor.
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu