Biyografi

Aziz Yıldırım Serveti -2022- Mal Varlığı Net Bilgi!

Aziz Yıldırım Kimdir? Kaç Yaşında, Aziz Yıldırım Serveti Ne Kadar?, ne iş yapıyor, aslen nereli

Bu yazımızda; Aziz Yıldırım Kimdir? Kaç Yaşında, Aziz Yıldırım Serveti 2022, ne iş yapıyor, aslen nereli vb. soruların cevapları yer almaktadır. Fenerbahçe Spor kulübü efsane başkanlarından olan Aziz Yıldırım, Kimdir, Nereli, Aziz Yıldırım Serveti Ne Kadar gibi merak edilen soruları bu yazımızda derledik.

2 Kasım 1952, Diyarbakır’ın en önemli ilçelerinde biri olan Ergani doğumludur. Türk iş adamı, inşaat mühendisi ve Efsane Fenerbahçe Spor Kulübü‘nün başkanlılarındadır. Ayrıca Aziz Yıldırım son olarak 1998 ve 2018 yılları arasında Fenerbahçe takımının başkanlığı yapmıştır.

Aziz Yıldırım Kimdir?, Serveti Ne Kadar?

Diyarbakır’ın en önemli ilçelerinden biri olan Ergani’de dünyaya gelmiştir. Aziz Yıldırım İlkokul ve lise eğitimini Düzce’de tamamlamıştır. Daha sonraki zamanda ise; Düzce’de amatör futbol Hamidiye Spor Kulübünde futbolcu olarak oynamıştır.

Aziz Yildirim Serveti Ne Kadar
Aziz Yildirim Serveti Ne Kadar

Öğrenim hayatına Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nden yeni isimi ile Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi inşaat mühendisi olarak mezun olmuştur.

Futbolcu, İş Adamı, Mimar, İnşaat Mühendisi mesleklerini yapmış olan Aziz Yıldırım son olarak 14 Şubat 1998 – 5 Haziran 2018 yılları arasında Ali Şen den Başkanlığı devir alarak. Yaklaşık 20 yıl Fenerbahçe takımının başkanlığı yapmıştır. Aziz Yıldırım, 2 Kasım 1952 doğumludur.

Aziz Yıldırım Kaç Yaşında?

2 Kasım 1952, Diyarbakır’ın en önemli ilçelerinde biri olan Ergani doğumludur. 2021 yılı itibari ile Aziz Yıldırım 69 yaşındadır. 14 Şubat 1998 – 5 Haziran 2018 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı yapmıştır.

Aziz Yıldırım Eşi ve Çocukları

Aziz Yıldırım ilk eşi Yıldız Yıldırım ile 2010 senesinde boşanmıştır. Boşanmasının ardından 2011 yılında Gonca Çelikkıran evlenmiştir. Yıldırım’ın İlk Eşinden 2 kızı ( Gülşah Gordi ve Hande Gamgam)  İkinci Eşinden ise bir kızı (Yaz Yıldırım) bulunmaktadır.

Aziz Yıldırım Serveti Ne Kadar? (Aziz Yıldırım Şirketleri)

Yıllarca Fenerbahçe Spor Kulübünde başkanlık yapması sebebi ile spor yöneticiliğiyle bilinen Aziz Yıldırım aynı zamanda büyük şirketlerinde sahibi olan bir iş adamıdır. Aziz Yıldırım sahip olduğu şirketler; Yıldırım’ın inşaat, savunma, denizcilik, turizm, beton ve hayvancılığa kadar önemli sektörlerde yatırımları yer almaktadır.

İşte Forbesin Araştırmasına Göre Aziz Yıldırımın Hissedarı olduğu Şirketler

Aziz Yildirim Serveti Ne Kadar Aziz Yildirim Sirketleri
Aziz Yildirim Serveti Ne Kadar Aziz Yildirim Sirketleri
 • Maktaş Makinenin yanı sıra
 • İmsak Savunma
 • Savtem Savunma
 • As İnşaat,
 • Asbeton İnşaat,
 • Aly İnşaat,
 • Gülhan Denizcilik,
 • AG Denizcilik ve
 • Şahdem Süt Entegre Hayvancılık şirketlerinin de hissedarı olarak bilinmektedir.

Aziz Yıldırım Serveti 2022

Aziz Yıldırım net serveti tam olarak bilinmiyor yani net bir bilgi yok. Fakat bir aile büyüğünden 3-4 milyar dolar miras kaldığı söylenmektedir.

 1. Aziz Yıldırım serveti Forbes

  Forbes Dergisi, Fenerbahçe Eski Efsane Başkanı'nın iş hayatını inceleyen dosyada Yıldırım'ın katıldığı savunma ihalelerine dikkat çekmiştir. Aziz Yıldırım da Forbes verilerine göre büyük şirketlerin sahibi bir iş adamı. Bunlar; inşaat, savunma, denizcilik, turizm, beton ve hayvancılık gibi sektörlerde önemli yatırımları vardır.

 2. Aziz Yıldırım silah fabrikası

  İstanbulspor'u 3.2 milyon dolara TMTF'den satın alan eski Fenerbahçe ve Galatasaray oyuncularından Saffet Sancaklı, 2006 yılında Yeni Aktüel Dergisi'ne verdiği röportajda, Fenerbahçe kulübü başkanı Aziz Yıldırım ile silah ticareti yaptığını belirtmiştir.

 3. Aziz Yıldırım ne iş yapıyor

  Aziz Yıldırım İnşaat, savunma, denizcilik, turizm, beton ve hayvancılık gibi sektörlerde önemli işler yapmaktadır.

 4. Aziz Yıldırım nerenin sahibi?

  NATO altyapı ihalelerine de katılan Maktaş Mühendislik'in sahibidir. Ayrıca Savunma, Savtem Savunma, As İnşaat, Asbeton İnşaat, Aly İnşaat, Gülhan Denizcilik, AG Denizcilik ve Şahdem Süt Entegre Hayvancılık şirketlerinin de hissedarıdır.

 5. Aziz Yıldırım nereli kaç yaşında?

  2 Kasım 1952 yılında Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde dünyaya gelen Aziz Yıldırım, günümüz itibari ile 69 yaşında olan ünlü bir iş adamıdır.

 6. Aziz Yıldırım başkanlık için aday olacak mı?

  Aziz Yıldırım geçen yıl 24 Haziran'da düzenlediği basın toplantısında aday olmayacağını belirtmiştir.

5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu