Biyografi

Aziz Yıldırım Serveti -2023- Net Bilgi!

Aziz Yıldırım Kimdir? Kaç Yaşında, Aziz Yıldırım Serveti Ne Kadar?, ne iş yapıyor, aslen nereli

Bu yazımızda; Aziz Yıldırım Kimdir? , Serveti 2022, ne iş yapıyor, aslen nereli vb. soruların cevapları yer almaktadır. Fenerbahçe Spor kulübü efsane başkanlarından olan Aziz Yıldırım, Kimdir, Nereli, Aziz Yıldırımın Serveti Ne Kadar gibi merak edilen soruları bu yazımızda derledik.

2 Kasım 1952, Diyarbakır’ın en önemli ilçelerinde biri olan Ergani doğumludur. Türk iş adamı, inşaat mühendisi ve Efsane Fenerbahçe Spor Kulübü‘nün başkanlılarındadır. Ayrıca Aziz Yıldırım son olarak 1998 ve 2018 yılları arasında Fenerbahçe takımının başkanlığı yapmıştır.

Aziz Yıldırım Kimdir?, Serveti Ne Kadar?

Diyarbakır’ın en önemli ilçelerinden biri olan Ergani’de dünyaya gelmiştir. Aziz Yıldırım İlkokul ve lise eğitimini Düzce’de tamamlamıştır. Daha sonraki zamanda ise; Düzce’de amatör futbol Hamidiye Spor Kulübünde futbolcu olarak oynamıştır.

Aziz Yildirim Serveti Ne Kadar
Aziz Yildirim Serveti Ne Kadar

Öğrenim hayatına Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nden yeni isimi ile Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi inşaat mühendisi olarak mezun olmuştur.

Futbolcu, İş Adamı, Mimar, İnşaat Mühendisi mesleklerini yapmış olan Aziz Yıldırım son olarak 14 Şubat 1998 – 5 Haziran 2018 yılları arasında Ali Şen den Başkanlığı devir alarak. Yaklaşık 20 yıl Fenerbahçe takımının başkanlığı yapmıştır. Aziz Yıldırım, 2 Kasım 1952 doğumludur.

Aziz Yıldırım Kaç Yaşında?

2 Kasım 1952, Diyarbakır’ın en önemli ilçelerinde biri olan Ergani doğumludur. 2021 yılı itibari ile Aziz Yıldırım 69 yaşındadır. 14 Şubat 1998 – 5 Haziran 2018 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı yapmıştır.

Aziz Yıldırım Eşi ve Çocukları

Aziz Yıldırım ilk eşi Yıldız Yıldırım ile 2010 senesinde boşanmıştır. Boşanmasının ardından 2011 yılında Gonca Çelikkıran evlenmiştir. Yıldırım’ın İlk Eşinden 2 kızı ( Gülşah Gordi ve Hande Gamgam)  İkinci Eşinden ise bir kızı (Yaz Yıldırım) bulunmaktadır.

Aziz Yıldırım Serveti Ne Kadar? (Aziz Yıldırım Şirketleri)

Yıllarca Fenerbahçe Spor Kulübünde başkanlık yapması sebebi ile spor yöneticiliğiyle bilinen Aziz Yıldırım aynı zamanda büyük şirketlerinde sahibi olan bir iş adamıdır. Aziz Yıldırım sahip olduğu şirketler; Yıldırım’ın inşaat, savunma, denizcilik, turizm, beton ve hayvancılığa kadar önemli sektörlerde yatırımları yer almaktadır.

İşte Forbesin Araştırmasına Göre Aziz Yıldırımın Hissedarı olduğu Şirketler

Aziz Yildirim Serveti Ne Kadar Aziz Yildirim Sirketleri
Aziz Yildirim Serveti Ne Kadar Aziz Yildirim Sirketleri
  • Maktaş Makinenin yanı sıra
  • İmsak Savunma
  • Savtem Savunma
  • As İnşaat,
  • Asbeton İnşaat,
  • Aly İnşaat,
  • Gülhan Denizcilik,
  • AG Denizcilik ve
  • Şahdem Süt Entegre Hayvancılık şirketlerinin de hissedarı olarak bilinmektedir.

Aziz Yıldırım Serveti 2023

Başarılı iş adamı Aziz Yıldırımın net serveti tam olarak bilinmiyor yani net bir bilgi yok. Fakat bir aile büyüğünden 3-4 milyar dolar miras kaldığı söylenmektedir.

Serveti3-4 milyar dolar $
Doğum Tarihi1952
MeslekFutbolcu, İş İnsanı, Mimar, Yapım Mühendisi
Aziz Yıldırım Serveti
4.6/5 - (5 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu