Biyografi

Ali Koç Serveti 2023 – Ali Koç Ne Kadar Zengin?

Ali Koç Serveti Milyar Dolar? 2022

Ali Koç Serveti 2023; Türkiye’nin en zenginlerinden biri. Bu durumda Ali Koç Serveti Ne Kadar? diye merak edilmeye başladı. Ali Yıldırım Koç, Türk iş adamı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olarak bilinmektedir. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili; Ford Otosan, Yapı Kredi, Koçtaş, Otokar ve Setur Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Diğer Serveti Ne Kadar adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz

Değeri 1 milyar doları aşan listede Türkiye’den 27 isim yer alırken, Ali Koç bu isimler arasında yer almadı.
Ali Koç, 700 milyon dolarlık servetiyle Forbes‘un Türkiye’nin en zengin 100 ismi listesinde yer aldı. Listede Koç Holding’e ait 8 isim yer aldı. Ali Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Peki ; Ali Koç Serveti 2022 nedir? yazımızın devamında yer almaktadır.

Ali Yıldırım Koç Kimdir?

Türk İş adamı ve Fenerbahçe Spor kulübü başkanı Ali Koç, 2 Nisan 1967’de İstanbul’da doğdu. Annesi Çiğdem (Simavi), babası Rahmi Koç’tur. Ömer Koç ve Mustafa Koç adında kardeşleri vardır. Mustafa Koç’u geçtiğimiz yıllarda kaybettik. 

Ali Yildirim Koc Kimdir Ali Koc
Ali Yildirim Koc Kimdir Ali Koc

1980 yılında Londra’da başladığı Harrow School’dan 1985 yılında mezun oldu. 1989’da ABD. Lisans derecesini Houston, Teksas’taki Rice Üniversitesi’nden alan Koç, yüksek lisans eğitimini 1995-1997 yılları arasında Boston, Massachusetts’teki Harvard Üniversitesi’nde tamamladı. ABD’de çeşitli kurumlarda görev yaptı ve Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanı, Koç Holding AŞ’nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

 • Ali Koç, 1992 yılında askerlik görevini tamamladı. İki dönem Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yöneticiliğini yaptı.
  Ali Koç, Houston Texas’ta Rice Üniversitesi’nde ekonomi okurken yine aynı ülkede eğitim görmekte olan Nevbahar Demirağ ile tanışmış ve 21 Ekim 2005 tarihinde Nevbahar Demirağ ile evlenmiştir.
 • 2006 yılında Sadberk Leyla Koç adında bir kızı ve 2008 yılında Kerim Rahmi Koç adında bir erkek çocuğu dünyaya geldi. 

Ali Koç Ne Kadar Zengin? Ali Koç Serveti 2023

Başarılı iş adamı, Ali Koç, 700 milyon dolarlık servetiyle Forbes’in Türkiye’nin en zengin 100 ismi listesinde yer aldı. Listede Koç Holding’e ait 8 isim yer aldı. Ali Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Ali Koc Serveti Ne Kadar
Ali Koc Serveti Ne Kadar

Aynı Zamanda;

 • Ark İnşaat,
 • Bilkom,
 • Dijital Peyzaj,
 • Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri,
 • Koç Sistem,
 • Koçtaş,
 • Koç Finansal Hizmetler,
 • Otokar, Otokoç ve Setur gibi şirketlerin Yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

Ayrıca; Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği (URAK) Başkanlığı, Endeavor Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, DEİK Yönetim Kurulu Üyeliği ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Ali Koç Serveti 2023

Ali Koç’un serveti şu sıralar Türkiye’de en çok tartışılan konulardan biri. Türkiye’nin en zenginlerinden Ali Koç’un net serveti ne kadar? Diğer yazımız olan Erden Timur Serveti 2023 için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Ali Koç Serveti700 Milyon Dolar
Doğum Tarihi2 Nisan 1967
MeslekKoç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Ford Otosan, Yapı Kredi, Koçtaş, Otokar ve Setur Yönetim Kurulu Başkanı
MilliyetTürk
AilesiSadberk Leyla Koç
Ali Koç Serveti 2023
3.4/5 - (5 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu