Sağlık

Vazelin Tırnak Uzatma, Vazelin Tırnak Mantarına İyi Gelir mi?

Vazelinin Tırnaklara İyi Gelir Mi? Vazelinin Tırnaklara Faydaları Nelerdir?

Vazelin Tırnak Uzatma, Vazelin Tırnak Mantarına İyi Gelir mi?; Bundan önceki yazılarımızda sitemizin Güzellik kategorisinde Vazelin Kirpik Uzatır Mı?; vazelin kirpik uzatır mı ve nasıl uygulanır? kullananlarin yorumlari nedir? hakkında en çok merak soruların cevaplarını sitemizde paylaşmıştık. Bu yazımızda ise; Vazelin İle Tırnak Uzatılır Mı? İyi Gelir Mi? vazelin tırnakları sertleştirir mi? ondan bahsedeceğiz.

Tırnağınız uzamadan kırılıyor mu? Ya da tırnağınız yavaş mı uzuyor? Peki; Vazelin İle Tırnak Uzatılır Mı? Tırnaklara İyi Gelir Mi?; O zaman yazımızın devamını okuyarak vazelinin tırnaklara faydasını öğrenebilirsiniz.

Vazelin Tırnak Uzatma

Vazelin birçok kişinin evinde olan ve uzun seneleridir alternatif tıpta kullanılan bir kremdir ve nemlendirici özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda düzenli olarak tırnaklara uygulandığında tırnakların kırılmasını önleyerek, sağlıklı bir şekilde tırnağın uzamasına yardımcı olur.

Vazelin Tırnak Uzatma, Vazelin Tırnak Mantarına İyi Gelir mi?

Genel olarak bayanlar uzun tırnaktan hoşlandıkları için tırnakların sağlıklı bir şekilde uzamasını isterler. Birçok sebebe bağlı olarak da tırnaklarda kırılma meydana gelir. Aslında vazelin tırnak sağlığına çok iyi gelir ve sadece kırımla problemi değil, tırnakların sağlıklı görünmesi içinde çok etkilidir. İzin verirseniz şimdi sizlere vazelinin tırnaklara faydasından bahsedelim. İşte her evde bulunan Vazelinin Tırnaklara İyi Gelir Mi? faydaları nelerdir? Vazelinin Tırnaklara Faydaları şu şekildedir;

Vazelinin Tirnaklara Iyi Gelir Mi Faydalari
Vazelinin Tirnaklara Iyi Gelir Mi Faydalari
 • Tırnakların neme ihtiyacı bulunmaktadır. Vazelin düzenli olarak kullanıldığında tırnağın nem ihtiyacının karşılanmasını sağlar.
 • Tırnakların beslenmesine yardımcı olur,
 • Tırnakların kuvvetlenmesini sağlar ve bu sebepten dolayı da kırılmaları engeller.
 • Tırnak derilerinin yumuşak bir yapıya sahip olmasını sağlar.
 • Tırnakların dip bölgesinde bakteri oluşabilmektedir. Vazelin bu bakterilerin yok olmasına yardımcı olur.
 • Tırnakların olduğundan daha parlak görünmesini sağlar.
 • Tırnaklarda mantar problemi mevcut ise mantar sorununu kısa zaman içinde yok eder.
 • Tırnakların dip bölgesinde bakteri oluşabilmektedir. Vazelin bu bakterilerin yok olmasına yardımcı olur.
 • Tırnak köklerinin beslenmesini sağlar ve aynı zamanda tırnakları güçlendirir.

Vazelin Tırnaklar İçin Nasıl Kullanılır?

Bu konuyu merak ettiğinizi biliyoruz. Bu sebeple şimdi sizlere detaylı bir açıklama yapacağız. Vazelin tırnaklar için inanılmaz iyi bir kremdir.

 • Bunun için tırnaklarda düzenli olarak sürülmelidir.
 • Gün içerisinde 1 defa tırnaklara vazelini sürüp yarım saat kadar bekletmeniz tırnak sağlığınız için yeterli olacaktır.
 • İsterseniz gece uyumadan evvel sürüp sabaha kadar bekletebilirsiniz.

Bu şekilde yapıldığında daha iyi sonuçlar ile karşılaşmanız mümkündür.

Tırnak Kırılmasına Vazelin İyi Gelir mi?

Vazelin tırnaklara uygulandığında sağlıklı olarak uzamasına yardımcı olur. Peki, tırnak kırılmasına vazelin iyi gelir mi? Her gün düzenli bir şekilde tırnaklara vazelin sürülür ise; tırnak kırılması kısa zamanda son bulur. Çünkü tırnakların kökleri güçlenir ve tırnak kırılmadan uzamaya başlar.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu