Güzellik

Kirpiklere Vazelin Sürülür Mü? Vazelin Kirpik Uzatır Mı?

vazelin kirpik uzatır mı ve nasıl uygulanır?, kullananlarin yorumlari nedir?

Kirpikleri dökülenler ve kirpikleri kısa olanlar Kirpiklere Vazelin Sürülür Mü?, vazelin kirpik uzatır mı ve nasıl uygulanır?, kullananlarin yorumlari nedir?; sorusu hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Eğer sizde en doğru bilgiye ulaşmak ve bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Vazelin Kirpik Uzatır Mı? Adim Adim Kirpik Uzatma Yöntemi

Vazelinin etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve bu sebeple de artık kaş ve kirpik için birçok kozmetik ürünün içerisinde yer alır. Şimdi aşama, aşama vazelin ile nasıl kirpik uzar belirtelim;

 • 1.Adım; Öncelikle şunu belirtelim ki alacağınız vazelinin doğal ve aynı zamanda kaliteli olması son derece önemlidir.
 • 2.Adım; Kulak çubuğuna bir miktar vazelin sürün ve bunu kirpiklerinize uygulayın. Hatta kaşlarınızın uzamasını ve gürleşmesini istiyorsanız; kirpiklerinize de uygulamanız mümkündür.
 • 3.Adım; Kirpiklerinizin dip köşelerine kadar vazelini uygulayın ve en az 4-5 saat bekletin. Geceden yapıp sabaha kadar beklemesini sağlarsanız daha etkili olacaktır.

Vazelin Kirpiklere Nasıl Uygulanır?

Vazelin kirpikleri uzatmak ve gürleştirmek için kullanılmaktadır. Peki, vazelin kirpiklere nasıl uygulanır?

Vazelin Kirpik Uzatir Mi
Vazelin Kirpik Uzatir Mi
 • Uyumadan önce kulak pamuğu ile kirpiklere sürülmelidir.
 • Aynı zamanda boş ve temiz rimel kutusunun içerisine vazelin koyabilir ve rimel ile kolay bir şekilde kirpiklere uygulanmalıdır.
 • Düzenli olarak kullanıldığında kirpiklerin dökülmesini engelleyecek, gürleşmesini sağlayacak ve aynı zamanda uzamasına yardımcı olacaktır.

Vazelin Kirpiklere Haftada Kaç Defa Uygulanır?

Vazelin kirpiklere kaç defa uygulanır? Bu konu sizi yakından ilgilendiriyor ise doğru yerdesiniz. Haftada 3-4 defa vazelini kirpiklere uygulamanız; kirpiklerinizin uzaması ve gürleşmesi için faydalı olacaktır. Mutlaka düzenli kullanılmalıdır ve gece uygulanması tavsiye edilmektedir.

Vazelini Kirpiklere Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vazelin hem kirpikler hem de kaşlar için inanılmaz etkilidir. Fayda görebilmek adına mutlaka düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Peki, vazelini kirpiklere uygularken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte bunun cevabı;

 • Vazelini kirpiklere uygularken sadece uç kısmına değil, aynı zaman da diplerine de sürmeniz gerekmektedir.
 • Haftada 2-3 defa uygulanması tavsiye edilmektedir.
 • Vazelinin miktarına çok dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Fazla sürdüğünüzde ve diplerine uyguladığınızda göze zarar verir.
 • Bu nedenle gözün içerisine kaçırmamaya dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu