Cilt BakımıGüzellik

Benzamycin Topikal Jel Nedir? (Sivilce ve Akne Kremi)

Benzamycin Jel Krem nedir, neden Kaldırıldı, ne işe yarar, nasıl kullanılır, Benzamycin piyasada neden yok, fiyatı nedir, yan etkileri nelerdir, kullanıcı yorumları gibi merak ettiğiniz tüm soruları bu makalemizde bulabilirsiniz.

Benzamycin Topikal Jel Nedir?; sivilce ve akne için kullanılan bir krem jeldir. Özellikle ergenlik döneminde hormon değişimi ile birlikte başlayan sivilce sorunu birçok insanın kabusu haline gelmektedir.

Ayrıca Sivilceler ve aknelerinden rahatsız olanlar doktor kontrolünde kremler ve karışımlar kullanmaktadır. Sivilce kremi olan bu Jel sadece eczanelerde satılmaktadır.

Son yıllarda en çok kullanılan sivilce kremidir. Peki Benzamycin Jel Krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı nedir, yan etkileri nelerdir, kullanıcı yorumları gibi merak ettiğiniz tüm soruları bu makalemizde bulabilirsiniz.

Benzamycin Topikal Jel Nedir?

Etken madde olarak Benzoil peroksit(1) ve Eritromisin içeren cilt üzerine uygulanmak için hazırlanan jel kıvamında bir üründür. Ciltte oluşan sivilcelerin kurutulması için kullanılan bir üründür. Fakat içeriğinde bulunan maddeler ciltte yer alan ve sivilce oluşumunu tetikleyen bakterilerin giderilmesini sağlar.

Sivilce tedavisinde kullanılan, sivilcelere kesin çözüm olması için hekimler tarafından hastalarına sıkça reçete edilen bir kremdir. Ayrıca Çok güçlü bir etkisi vardır, her düzenli kullanımda uzun vadeli etki edecek kadar başarılı bir üründür. Antibiyotik bir tropikaldir.

Benzamycin Jel Krem Ne İçin Kullanılır?

 • Ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilceler için kullanılmaktadır.
 • Sivilce ve aknelerde oldukça etkili bir üründür.
 • İltihaplı sivilce için kullanılmaktadır.
 • Sivilce oluşumuna neden olan ciltteki bakterilerin çoğalmasına engel olup geçmesini sağlıyor.
 • Cilt soyma özelliği sayesinde ciltteki fazla yağ ve kirlerin atılmasını sağlamaktadır.
Benzamycin Jel Krem Ne Icin Kullanilir
2023 Benzamycin Jel Krem Ne Icin Kullanilir

Benzamycin Krem Nasıl Hazırlanır?

Kutusunu açtığınızda içerisinde 3 tane tüp göreceksiniz bunlardan bir büyük ve 2 küçük tüp göreceksiniz. Küçük tüplerin bir tanesinde sıvı halde etil alkol diğer tüpte ise toz halde eritromisin bulunmaktadır. Toz olan tüpün içerisine sıvı halde olan etil alkolü içine dökün ve tamamen çözülmesi için birkaç dk kadar çalkalayınız.

Çözünme işleminden sonra hazırlanan karışımı üzerinde Benzamycin yazan büyük tüpün içine dökün. Paketten çıkan plastik karıştırıcı ile kremi homojen bir karışım elde edinceye kadar iyice karıştırınız.

 • Elde ettiğiniz karışımın üzerine yaptığınız günün tarihini yazmayı ihmal etmeyin.
 • Kremi kullandıktan sonra kapağını sıkıca kapattığınızdan emin olun.
 • Kapağını kapatmadığınız zaman krem katılaşıp kuruyacaktır.

Benzamycin Krem Faydaları

 • Yeni sivilce oluşumunu engeller.
 • Yaptığı soyucu ve kurutucu etkisiyle cildin yenilenme süresini hızlandırır.
 • İltihaplı sivilceleri azaltarak zamanla küçültür ve kurutup yok eder.
 • Soyma etkisi sayesinde fazla yağın ciltten uzaklaşmasına yardımcı olur.
 • Cilt üzerinde bulunan zararlı bakterileri yok eder.

Benzamycin Krem Nasıl Kullanılır?

Öncelikle doktorunuz nasıl kullanmanız gerektiğini söylediyse o şekilde kullanın eğer nasıl kullanacağınızı belirtmemiş ise şu şekilde kullanabilirsiniz;

Kremi kullanırken doğru uygulamak hem etkilerini görebilmek açısından hemde zarar görmemek acısından oldukça önemlidir.

 • Uyguladığınız bölgede cilt soyucu ve hafif kurutucu bir etkiye sahiptir.
 • Günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzere uygulanmaktadır.
 • Akneli ve sivilceli bölge iyice yıkanıp ılık suyla durulanıp nazikçe kuruladıktan sonra ince bir tabaka halinde uygulanmaktadır. Uygulamadan sonra ellerinizi yıkayınız.
 • Krem etki göstermesi için cilt üzerinde bir kaç saat beklemesi ardından durulanması gerekmektedir. Bunu dikkate almalısınız.
 • Yağlı olmayan ciltlerde daha çok kuruluk yaratacağı için daha dikkatli kullanılması gerekir. Doktor önerisi ile bir nemlendirici ile ciltlerinde oluşan aşırı kurumanın önüne geçmektedir.

Benzamycin Krem Etken Ve Yardımcı Maddeleri

Etken Maddesi; Aktif eritromisin, Benzoil peroksit içerir.

Yardımcı Maddeleri İse; Alkol, esans içermektedir.

Benzamycin Krem Yan Etkileri?

Tüm ilaçlarda olduğu gibi bu ilacında içeriğinde bulunan maddelere karşı alerjisi olan kişilerde yan etkiler görülebilir.

Nesef almada güçlük, Şiddetli karın ağrısı, Kurdeşen, Ağızda kuruluk, Ağızda, dilde, yüzde şişme gibi etkiler görürseniz kremin içeriğinde bulunan maddelere karşı alerjiniz var demektir. Kremi kullanmayı bırakıp derhal durumunuzu doktorunuza bildirmelisiniz.

Benzamycin Krem Muadili (eşdeğer) İlaçlar

Benzamycin Fiyat 2023

Bu kremin fiyatı 116.57TL‘dir. Reçete satılmaktadır bu fiyata K.D.V dahildir.

Benzamycin Krem Sivilceleri Tamamen Geçirir Mi?

Bir çok kullananlar sivilcenin tamamen kaybolduğunu gözlemlemiştir. Sivilcelerinizi tamamen geçirecektir.

Benzamycin Krem Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

Bu kremin ne kadar süre kullanacağınıza hekiminiz karar vermektedir. Tedavinizin yarım kalmaması ve etki göstermesi için doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Benzamycin Jel Krem Reçetesiz Alinirmi?

Sivilce ve akne için kullanılan bu jel krem beyaz reçete ile satılmaktadır. Ayrıca Bu Sivilce ve Akne kremini Aile hekimlerinizde reçete ettirebilirsiniz. Benzamycin Jel Kremin Eczane satış fiyatı ise 84 lira 50 kuruştur.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu