Sağlık

Acnemix Jel Fiyat 2024 ve Kullananlar Yorumları

acnemix ne kadar yüzde kalmalı

Son zamanların en iyi sivilce kremlerinden biri olan Acnemix Gel, çok iyi sonuçlarıyla internetin en çok merak edilen ilaçlarından biri haline geldi. Peki; Acnemix Jel Fiyatı 2024 ve Kullanıcı Yorumları nerelerdir gibi merak edilen soruların cevaplarına değineceğiz.

Acnemix Jel Nedir ?

Jelin Etken Maddesi; Benzoil peroksit ve Eritromisin‘ dir. Acnemix Jel, bakterilerin sivilcelerin cildimizin üzerinde büyümesini gelişimini engeller. Cildin dış tabakasını ve yüzeyini hafif kurutucu ve soyucu özelliğiyle fazla yağ ve kirin ciltten kolayca temizlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca sivilce (akne vulgaris) tedavisinde kullanılmaktadır.

Acnemix Jel Nasıl Kullanılır?

Öncelikle uzman bir hekimin önerdiği miktarı kullanmalısınız. Uygulamadan önce cildinizin temiz olduğundan emin olmalısınız.

acnemix tedavisi
acnemix tedavisi
 • Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanabilirsiniz.
 • Jeli sadece yüze uygulayın ve kurumasını bekleyin.
 • Sadece sivilceli bölgeye uyguladığınızdan emin olmalısınız.
 • Kuruduktan sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.
 • Ellerinizi yıkadığınızdan emin olmalısınız.

Acnemix Jel Fiyat 2024

Bu jelin fiyatı Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Acnemix Jelin ortalama 2024 fiyatı 282.64 TL ile 282.64 TL arasında değişmektedir. Bu belirtilen fiyat, jelin reçetesiz satın alındığında geçerlidir. Doktorunuz bu ilacı reçete ederse fiyatını daha uyguna satın alabilirsiniz.

Acnemix Jel 2023 Fiyatı142.89 TL
Acnemix Reçetesiz Fiyatı 2024 (Güncel)282.64 TL

Acnemix Jel Reçetesiz Alınır Mı?

Sivilce üzerindeki güçlü etkileri ile bilinen Acnemix Jel, en çok merak edilen sorulardan olan reçetesiz satın alınır mı sorusunun cevabı. Evet, bu ilaç eczanelerde ortalama 282.64 TL’ye reçetesiz satılmaktadır.

Acnemix Jel Yan Etkileri Nedir?

Bu jel, cildi aşırı hassas olan kişilerde yan etkiler gösterir. Lokal olarak uygulandığında çok iyi tolere edilen bir ilaçtır ve hafif, geçici yan etkileri vardır.

Hafif Yan Etkiler

Aşağıda belirtilen, olası yan, hafif yan etkilerin tam listesi değildir. Aşağıda listelenmeyen başka etkiler fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

 • Değişik biçim ve büyüklüklerde kabarcıklar,
 • Kaşıntı,
 • Pullanma,
 • Ciltte Kuruluk, Döküntü,
 • Yüzde Şişkinlik,

Acnemix Jel Kullananlar Yorumları

Acnemix Jel Kullananlar Yorumları ve çeşitli sözlük, kadın forumlarında yer alan kullanıcı yorumlarına baktığımızda doktorunuzun veya eczacınızın kullanma talimatına uyulduğu zaman etkili bir ilaç olduğunu gözlemliyoruz. Fakat bir o kadar çokta yan etkisinin olduğu gözlemlenmektedir. Bu ilaç kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Acnemix Jel kullanan kişilerin yorumları sizler için derledik.

 • 2 gündür kullanıyorum ve sürüp kuruduktan sonra yanmaya başlıyor bence bir işe yaramayacak ama deniyorum ve doktor yanma olur kızarıklık olursa ara vererek kullan dedi
 • Bugün itibariyle doktorumun verdiği ilaçları kullanmaya başladım. Üç parça halinde gelmektedir; alkol, toz ve krem. Alkolü toza atıyorsunuz ve içinde toz kalmayana kadar 1 dakika boyunca sallıyorsunuz. Bu karışımı kreme dökün. Karıştırın (2,5 dakika). İyice karıştırın. Sonra yüze ince bir tabaka halinde sürün . Sonra yatın, sabah uyanınca, suyla yıkayın. Doktorunuza ne kadar kullanacağınızı sorun. Kritik nokta, karıştırıldıktan sonra 3 ayı geçmesi ve buzdolabında saklamanız gerektiğidir.
 • Benim doktorum bütün cildine sürebilirsin demişti ve 5 ay oldu kullanıyorum hala ben çok memnunum yüzümdeki sivilceler gitti tabi ben hapta kullanıyordum onun da etkisi varsır mutlaka ama gece sürün sabah yıkayın bir problem olmaz yanmada yapabilir arada o da sizin çok sürdüğünüz anlamına geliyor demektir.
 • merhaba, ilacı yaklaşık 1,5 aydır kullanıyorum. Aktif sivilcelerimi söndürdü fakat tüm cildime sürmeme rağmen sürdüğüm yerlerde sivilceler çıkıyor.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu