Sağlık

Acnemix Jel Fiyat 2022 ve Kullananlar Yorumları

acnemix ne kadar yüzde kalmalı

Son zamanların en iyi sivilce kremlerinden biri olan Acnemix Gel, çok iyi sonuçlarıyla internetin en çok merak edilen ilaçlarından biri haline geldi. Peki; Acnemix Jel Fiyatı 2022 ve Kullanıcı Yorumları nerelerdir gibi merak edilen soruların cevaplarına değineceğiz.

Acnemix Jel Nedir ?

Jelin Etken Maddesi; Benzoil peroksit ve Eritromisin‘ dir. Acnemix Jel, bakterilerin sivilcelerin cildimizin üzerinde büyümesini gelişimini engeller. Cildin dış tabakasını ve yüzeyini hafif kurutucu ve soyucu özelliğiyle fazla yağ ve kirin ciltten kolayca temizlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca sivilce (akne vulgaris) tedavisinde kullanılmaktadır.

Acnemix Jel Nasıl Kullanılır?

Öncelikle uzman bir hekimin önerdiği miktarı kullanmalısınız. Uygulamadan önce cildinizin temiz olduğundan emin olmalısınız.

acnemix tedavisi
acnemix tedavisi
 • Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanabilirsiniz.
 • Jeli sadece yüze uygulayın ve kurumasını bekleyin.
 • Sadece sivilceli bölgeye uyguladığınızdan emin olmalısınız.
 • Kuruduktan sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.
 • Ellerinizi yıkadığınızdan emin olmalısınız.

Acnemix Jel Fiyat 2022

Bu jelin fiyatı Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Acnemix Jelin ortalama 2022 fiyatı 80.59 TL ile 88 TL arasında değişmektedir. Bu belirtilen fiyat, jelin reçetesiz satın alındığında geçerlidir. Doktorunuz bu ilacı reçete ederse fiyatını daha uyguna satın alabilirsiniz.

Acnemix Jel 2022 En Düşük Reçetesiz Fiyat80.59 TL
Acnemix Reçetesiz Fiyatı 2022 (Güncel)88.59 Tl

Acnemix Jel Reçetesiz Alınır Mı?

Sivilce üzerindeki güçlü etkileri ile bilinen Acnemix Jel, en çok merak edilen sorulardan olan reçetesiz satın alınır mı sorusunun cevabı. Evet, bu ilaç eczanelerde ortalama 80 TL’ye reçetesiz satılmaktadır.

Acnemix Jel Yan Etkileri Nedir?

Bu jel, cildi aşırı hassas olan kişilerde yan etkiler gösterir. Lokal olarak uygulandığında çok iyi tolere edilen bir ilaçtır ve hafif, geçici yan etkileri vardır.

Hafif Yan Etkiler

Aşağıda belirtilen, olası yan, hafif yan etkilerin tam listesi değildir. Aşağıda listelenmeyen başka etkiler fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

 • Değişik biçim ve büyüklüklerde kabarcıklar,
 • Kaşıntı,
 • Pullanma,
 • Ciltte Kuruluk, Döküntü,
 • Yüzde Şişkinlik,

Acnemix Jel Kullananlar Yorumları

Acnemix Jel Kullananlar Yorumları ve çeşitli sözlük, kadın forumlarında yer alan kullanıcı yorumlarına baktığımızda doktorunuzun veya eczacınızın kullanma talimatına uyulduğu zaman etkili bir ilaç olduğunu gözlemliyoruz. Fakat bir o kadar çokta yan etkisinin olduğu gözlemlenmektedir. Bu ilaç kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Acnemix Jel kullanan kişilerin yorumları sizler için derledik.

 • 2 gündür kullanıyorum ve sürüp kuruduktan sonra yanmaya başlıyor bence bir işe yaramayacak ama deniyorum ve doktor yanma olur kızarıklık olursa ara vererek kullan dedi
 • Bugün itibariyle doktorumun verdiği ilaçları kullanmaya başladım. Üç parça halinde gelmektedir; alkol, toz ve krem. Alkolü toza atıyorsunuz ve içinde toz kalmayana kadar 1 dakika boyunca sallıyorsunuz. Bu karışımı kreme dökün. Karıştırın (2,5 dakika). İyice karıştırın. Sonra yüze ince bir tabaka halinde sürün . Sonra yatın, sabah uyanınca, suyla yıkayın. Doktorunuza ne kadar kullanacağınızı sorun. Kritik nokta, karıştırıldıktan sonra 3 ayı geçmesi ve buzdolabında saklamanız gerektiğidir.
 • Benim doktorum bütün cildine sürebilirsin demişti ve 5 ay oldu kullanıyorum hala ben çok memnunum yüzümdeki sivilceler gitti tabi ben hapta kullanıyordum onun da etkisi varsır mutlaka ama gece sürün sabah yıkayın bir problem olmaz yanmada yapabilir arada o da sizin çok sürdüğünüz anlamına geliyor demektir.
 • merhaba, ilacı yaklaşık 1,5 aydır kullanıyorum. Aktif sivilcelerimi söndürdü fakat tüm cildime sürmeme rağmen sürdüğüm yerlerde sivilceler çıkıyor.
 • Acnemix jel yüzde ne kadar durmalı?

  Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanabilirsiniz. Jeli yüze uygulayın ve kurumasını bekleyin. Sadece sivilceli bölgeye uyguladığınızdan emin olmalısınız. Kuruduktan sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

 • Acnemix Kaç günde etki eder?

  Genelde kullananların yorumlarına bakıldığı zaman 1 hafta içerisinde sivilceler %40 oranında azaldığını ve 4 haftanın ardından tamamen yok olduğunu belirtmektedir. Bu Jel kesinlikle uzman bir doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

 • Acnemix sivilce izlerini geçirir mi?

  Sadece eczanelerde satılan ve uzman doktorun tavsiyesi üzerine alınıp kullanılması gereken. Acnemix Jel sivilceleri gidermektedir. Özellikle iltihaplı sivilcelere iyi gelen bu jel ​​sivilce izlerini de devamlı kullanımda yok geçirdiği kullananların yorumlarında belirtilmiştir.

 • Acnemix ne zaman sürülür?

  Bu kremin kullanımı ve kullanım süresi hakkında gerekli bilgileri uzman doktor veya eczacınızdan alabilirsiniz. Bununla birlikte, çoğu kullanıcı, gece yatmadan önce uyguladıklarını ve sabahları kalkınca sadece su yıkadıklarını bildirmektedir.

 • Acnemix fiyatı ne kadar?

  Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen Acnemix Jelin ortalama eczanelerde satış fiyatı 80.59 TL ile 88 TL arasında değişmektedir

5/5 - (3 votes)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu