Sağlık

Refresh Göz Damlası Ne İşe Yarar? Fiyati ve Yorumlar

refresh göz damlası reçetesiz alınır mı, Refresh Göz Damlası Günde Kaç Kere Kullanılır

Bu yazımızda Refresh Göz Damlası, tek doz göz damlası adlı ilacın ne ilacı olduğu, Fiyati, Ne İşe Yaradığı, Refresh Fiyati, kullananlarin yorumlari, kullanım şeklini, varsa başka ilaçlarla etkileşimlerini ve kimlerin kullanmaması gerektiği gibi en çok merak edilen soruları ele alacağız.

Refresh Göz Damlası ilacın içerisinde yer alan ana etken madde polivinil alkol ve povidon madde içermektedir. Bu göz damlası genellikle kuru göz yaşı sendromu ve göz yaşı azlığının bulunduğu durumlarda kullanılmaktadır. Refresh göz damlası fiyatı ,İşe Yarar? Kullananlar Yorumlar gibi merak edilen soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Refresh Göz Damlası Nedir?

Bu İlacın Ana Etken Maddesi; Polivinil alkol ve povidon İçermektedir.

Yardımcı Maddeler İse; Sodyum klorür ve sodyum hidroksit gibi yardımcı maddeleri içerir.

Refresh Damla, berrak ve renksiz (veya hafif sarı renkli) bir solüsyon olup, tek dozluk flakonlara doldurulmuştur. Refresh Damla, 30 adet tek dozluk Flakon içeren ambalajlarda kullanılmaktadır. Bu ilacın Ne işe yarar sorusuna gelince; Eksik veya yapıca sorunlu gözyaşı tabakalarına bağlı olarak göz yüzeyinin nemlendirilmesinin bozulduğu; göz kuruluğu gibi hallerde kullanılmaktadır.

Refresh Göz Damlası Ne İşe Yarar?

Refresh Damlasının etkisi tamamıyla mekaniktir. Göz yüzeyinde yağlama ve nemlendirme etkisi vardır. Göz yüzeyindeki gözyaşı hacmini çoğaltır ve gözyaşı filmini düzenler.

Refresh Goz Damlasi Ne Ise Yarar
Refresh Goz Damlasi Ne Ise Yarar

Bu nedenle, noksan ya da bozulmuş olmuş gözyaşı tabakaları sebebiyle göz yüzeyinin nemlendirilmesi bozulur, kuru gözler gibi durumlarda işe yaramaktadır.

 • Göz yüzeyinde yağlama;
 • Göz nemlendirme etkisi;
 • Gözyaşı hacmini çoğaltır;
 • Gözyaşı filmini düzenler;

Berrak ve renksiz bir çözelti olup, tek dozluk flakonlarda yer almaktadır. 30 adet tek dozluk Flakon içeren ambalajlarda satılan Refresh damlanın fiyatı 20.85 gibi bir fiyata sadece eczanelerde satılmaktadır.

Refresh Göz Damlası Nasıl Kullanılır

Öncelikle bu ilacı kullanmadan önce eğer ilacın bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa Refresh damlayı kullanmayınız. Kullanımı Kesinlikle doktorunuzun tavsiyesi tamamen uyularak kullanılmalıdır.

goz damlasi fiyat
goz damlasi fiyat
 • İlk olarak sorunlu olan göze ve ihtiyaca göre; (Doktorunuzun tavsiyesi üzerine) göre göze 1 ya da 2 damla kullanilmaktadir.
 • Mikropları önlemek için uçunu hiç bir yer ile temas ettirmeyin.
 • Refresh ilacının kulanım sonrası kalanı her kullanımdan sonra atılmalıdır.

Nasıl Uygulanır?

Refresh uygulama
Refresh uygulama

Bu ilacı kullanması gerekenden daha fazla kullanılmış ise öncellikle hemen bir doktora veya Refresh satın aldığınız eczaneye bir danışmanız gerekmektedir.

Refresh Göz Damlası Günde Kaç Kere Kullanılır

Uzman Hekim yönünden farklı bir şekilde tavsiye edilmediyse, rahatsız olan göze gerek görüldükçe ya da günde 4 kere 1 veya 2 damla damlatılır.

Refresh Damlanın Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi Refresh ’in içeriğinde yer alan maddelere duyarlı olan kişilerde de yan etkiler görülebilir.

Aşağıda belirtilen yan etkiler ciddi yan etkilerdir herhangi biri görüldüğü zaman hemen bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

 • Ellerin şişmesi,
 • Ayakların şişmesi,
 • Bileklerin şişmesi,
 • Yüz ve dudakların şişmesi,
 • Ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi;

Bu yan etkilerden herhangi biri görülürse eğer bu ilacın içeriğinde yer alan bileşenlerden birine duyarlısınız demektir. Hemen bir Hastanenin acil kurulusuna başvurmanız gerekmektedir.

Refresh Göz Damlası Fiyati

ALLERGAN İLAÇLARI TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen bir kutu içinde 30 adet 0.4 ML yapay gözyaşı aktif maddesi barındıran bu ilaç Normal reçete ile satılmaktadır. Eczane dışında şatişi bulunmamaktadır. Refresh Damlanın 2024 yılı fiyatı 92.01 TL’dir. Belirtilen bu fiyat zaman zaman farklılık göstermektedir. Her zaman güncel gösterebilir.

Refresh Göz Damlası Reçetesiz Alınır mı?

Öncelikle Kullananların Yorumlarına göre ilaç kullanılmamalıdır. Kesenlikle Doktor tavsiyesi ile ilaç kullanılmalıdır. Dilerseniz Refresh Damlayı reçetesiz Alınır mi? sorusuna gelince eczanelerden satın alabilirsiniz.

Refresh Damlası Muadili İlaçlar

Bu Göz Damlası ile ayni etkileri sağlayacak diğer ilaçlarda kullanılmaktadır. Muadili ilaç listesi aşağıdadır. Bu ürünü satın alırken eczanelerde bulamadığınızda aşağıdakilerde yer alan ilaçlardan bir tanesinde eczaca tavsiye edebilir.

 • CELLUFRESH % 0.5 tek dozluk göz damlası fiyatı ise 63.68 TL dir.
 • FULLFRESH tek dozluk göz damlası fiyat 92.01 TL dir.
 • PROTAGENT 10 ml damla fiyat 87.92 TL
 • OPTIVE %0.5 LUBRIKANT göz damlası 15 ml ( Allergan İlaçları Tic)
 • LUBTANE LUBRIKANT göz damlası 10 ml fiyat 64.07 TLdir.

Yukarıda yer alan ilaçlar Refresh göz damlası muadilleri arasında yer almaktadır.

Refresh Göz Damlası Kullananların Yorumlar

Kullananların Yorumlar sözlüklerden kadın forumlarından, forum sitelerinden üye olan kişilerin anlattıklarından alinti yapılarak sitemizde yorumlar olarak yayınlanmıştır.

Kullananların Yorumlarını Okurken unutmayın her ilaç her kişide de ayni etkiyi göstermez. Bir kişide etki etmedi diye sizde de tesir etmeyecek anlamına gelmemektedir.

Gözdeki kalıntılar bıraktığı için ben çok sevmedim doğrusu bunu belirteyim gene de kullanıp çok yarar gören arkadaşım bulunmaktadır.

Tek dozluk olanını bulamasanız dahi şişelerde satılan ayni tesiri gösteren damlası var onu herhangi bir eczaneden bulabilirsiniz alın kullanın. Birçok göz hekimi dahi reçete ediyor aslında göze iyi geliyor çok faydasını gördüm ben.

Etkili bir yapay gözyaşı diyebilirim. Birçok göz sorununa iyi geliyor gözdeki çapaklanmayı dahi geçiriyor.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu