KYK - GSB

GSB KYK Wifi Şifremi Unuttum (şifre alma, değiştirme işlemi)

KYK Wifi Nedir?

KYK yurtlarında konaklamakta olan üniversite öğrencileri tarafından ücretsiz olarak kullanılmakta olan bu hizmet ile öğrenciler başarılı bir şekilde internet hizmeti kullanabilmektedir. KYK, mevcut yurtlarında kalmakta olan öğrencilerin derslerinde ve sosyal medya hesaplarında kullanmaları adına 36 GB ücretsiz internet servisi sunmaktadır.

GSB KYK Wifi Şifremi Unuttum

Üniversite eğitimi süresince, öğrenciler kullanmış oldukları yurt internetine ait wifi şifrelerini unutabilmektedir. Böyle durumlarda yapılması gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Eğer konaklamakta olduğunuz yurtta yer alan wifi şifresini unuttuysanız, konu ile ilgili yurt idaresine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Böylece wifi şifreniz sıfırlanacak ve süreç tamamlanmış olacaktır. KYK Wifi şifremi unuttum özelliğine sahip olmamakta bu nedenle öğrencilerin bir takım işlemleri yapmaları gerekmektedir. Yurtlarda wifi şifrelerinden mesul olan bir görevli bulunmaktadır. Bu görevliye gerekli başvurular yapıldığında şifreniz sıfırlanacak ve size rastgele oluşturulmuş olan bir şifre temini yapılacaktır. Sizlere verilen bu şifre ile başarılı bir şekilde sisteme giriş sağlamanız mümkün olabilecektir.

KYK Wifi
KYK Wifi

Şifreyi Aldıktan Sonra Ne Yapacağım?

Şifrenizi aldıktan sonra, wifi.gsb.gov.tr isimli şifre doğrulama sayfasından şifreniz ile giriş yapmanız gerekecektir. Şifre değiştirme düğmesine tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan sayfadan yeni bir şifre oluşturmanız sizden talep edilecektir. Burada yer alan kutucuklara mevcut şifrelerinizi girmeniz mümkün olmaktadır. Mevcut şifreniz en az 8 karaktere sahip ve en fazla 12 karaktere sahip olması gerekmektedir.

E-Devlet Üzerinden KYK İnternet Şifresi Güncelleme

KYK Wifi hizmetlerinde şifrenizi unuttuysanız yeni şifre temin etmeniz gerekmektedir. Wifi şifresini değiştirmeniz için E-devlet üzerinden yapılacak herhangi bir işlem ile yeni şifre almanız mümkün değildir. Bu nedenle kaldığınız yurdun, idaresine başvurmanız gerekmektedir.

KYK Wifi Nasıl Giriş Yapılmaktadır?

KYK Wifi sistemine giriş yapabilmeniz için, öncelike wifi.kyk.gov.tr adresi üzerinden size verilecek olan kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. KYK Wifi Giriş sisteminde bu bilgiler girildikten sonra sistemin vereceği onay ile internet haklarınızı kullanmanız mümkün olabilmektedir.

Faruk Çelikkol

Ankara'da dünyaya geldim. Yıllardır haber,blog sitelerinde editörlük yapmaktayım. Gncbilgi.com'un ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu