KYK - GSB

GSB Wifi Şifremi Unuttum (Şifre Alma, Değiştirme İşlemi)

“Gsb wifi şifresini almak için lütfen e-Devlet sistemine giriş yapınız. Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı sayfasında bulunan ‘ücretsiz yurt interneti öğrenci taahhüt işlemleri’ menüsünden şifrenizi temin edebilirsiniz.

GSB Wifi şifresini unuttuysanız, bu sorunu nasıl çözebileceğinizi adım adım anlatacağız. Ayrıca KYK, yurtlarında kalan öğrencilerin kullanmaları için 36 GB ücretsiz internet servisi sunmaktadır.

GSB KYK Wifi Şifremi Unuttum

Üniversite eğitimi süresince, öğrenciler kullanmış oldukları yurt internetine ait wifi şifrelerini unutabilmektedir. Böyle durumlarda yapılması gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Eğer konaklamakta olduğunuz yurtta yer alan wifi şifresini unuttuysanız, konu ile ilgili yurt idaresine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Böylece wifi şifreniz sıfırlanacak ve süreç tamamlanmış olacaktır. KYK Wifi şifremi unuttum özelliğine sahip olmamakta bu nedenle öğrencilerin bir takım işlemleri yapmaları gerekmektedir. Yurtlarda wifi şifrelerinden mesul olan bir görevli bulunmaktadır. Bu görevliye gerekli başvurular yapıldığında şifreniz sıfırlanacak ve size rastgele oluşturulmuş olan bir şifre temini yapılacaktır. Sizlere verilen bu şifre ile başarılı bir şekilde sisteme giriş sağlamanız mümkün olabilecektir.

KYK Wifi
KYK Wifi

GSB Wifi Şifre Sıfırlama

Öncelikle Şifrenizi sıfırlamak için e-Devlet‘e giriş yapmanız gerekiyor. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa, PTT’den alabilirsiniz.”

  • e-Devlet sistemine giriş yapın.
  • Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı sayfasına gidin.
  • Burada ‘GSB Wifi Şifre İşlemleri‘ hizmetini seçin.
  • Kimlik doğrulama yöntemlerinden birini kullanarak sisteme giriş yapın.
  • Son olarak ‘Şifre Sıfırla‘ butonuna tıklayarak yeni şifrenizi girin ve onaylayın.” Bu şekilde KYK Wifi Bağlanma işlemini tamamlayın.

Eğer e-Devlet sistemine giriş yapamıyorsanız, yurt müdürlüğüne başvurarak yeni bir şifre alabilirsiniz.”

GSB Wifi Şifre Sıfırlama

GSB Wifi Şifresini Nereden Alabilirim?

KYK (GSB) wifi şifresini almak için e-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Ardından, Gençlik ve Spor Bakanlığı sayfasındaki ‘ücretsiz yurt interneti öğrenci taahhüt işlemleri‘ menüsünden şifrenizi alabilirsiniz.

Şifreyi Aldıktan Sonra Ne Yapacağım?

Şifrenizi aldıktan sonra, wifi.gsb.gov.tr isimli şifre doğrulama sayfasından şifreniz ile giriş yapmanız gerekecektir. Şifre değiştirme düğmesine tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan sayfadan yeni bir şifre oluşturmanız sizden talep edilecektir. Burada yer alan kutucuklara mevcut şifrelerinizi girmeniz mümkün olmaktadır. Mevcut şifreniz en az 8 karaktere sahip ve en fazla 12 karaktere sahip olması gerekmektedir.

E-Devlet Üzerinden KYK İnternet Şifresi Güncelleme

KYK Wifi hizmetlerinde şifrenizi unuttuysanız yeni şifre temin etmeniz gerekmektedir. Wifi şifresini değiştirmeniz için E-devlet üzerinden yapılacak herhangi bir işlem ile yeni şifre almanız mümkün değildir. Bu nedenle kaldığınız yurdun, idaresine başvurmanız gerekmektedir.

GSB Wifi Nasıl Giriş Yapılmaktadır?

KYK (GSB) Wifi sistemine giriş yapabilmeniz için, öncelikle wifi.kyk.gov.tr adresi üzerinden size verilecek olan kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. KYK Wifi Giriş veya GSB Wifi Çıkış sisteminde bu bilgiler girildikten sonra sistemin vereceği onay ile internet haklarınızı kullanmanız mümkün olabilmektedir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu