KYK - GSB

KYK, GSB Wifi İnterneti Aktifleştirme Nasil Yapılır?

Gsb wifi kullanıcı aktif değil hatası

Wi-Fi’ye bağlanıyor ancak oturum açma sayfası gelmiyor. Sadece WiFi bağlı diyor ama interneti kullanamıyorum. Kyk WiFi bağlantı sorunu, KYK WİFİ Pasifleştirme Maili Nedir?, Kyk internet neden pasifleştirilir gibi Bu tür sorunlarınız varsa, makalemizin devamını okumaya devam edin. KYK’da ilk kez kalan her öğrenci yurt WiFi ‘sine bağlanmada sorun yaşamaktadır. Bu sorunları en aza indirmek için genel bir araştırma yaptık. Araştırmamızda KYK Giriş, GSB wifi bağlantısı, GSB wifi cıkıs sorunu gibi konularda sizleri bilgilendiriyoruz.

KYK Yurt Wifi – GSB WiFi Nasıl Aktifleştirilir?

Bu sorunu çözmek için öncelikle e-devlet’e giriş yapmalı ve şifrenizi belirlemelisiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek şifrenizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Yurt Wifi
Yurt Wifi
E-devlet uygulamasına girin.
Ekranın sağ üst köşesindeki arama çubuğuna “KYK WiFi” yazın ve çıkan seçeneğe tıklayın.
Öğrenci Taahhüt Sözleşmesi”ni okuduktan sonra onaylayın ve işlemlere devam edin.
Bir sonraki sayfada belirtilen kriterlere göre şifrenizi belirleyin
Bu adımdan sonra wifi. kyk. gov. tr sayfasına giriş yapın.
Bir sonraki sayfada “Kullanıcı Adı” alanına T.C Kimlik Numaranız, “Şifre” alanına oluşturduğunuz şifreyi girin ve “Bağlan” butonuna tıklayın.
KYK Yurt Wifi – GSB WiFi Aktifleştirme

GSB Wifi Giriş işlemimiz tamamlandı hep bu kadar.

KYK Wifi Bağlanma Sorunu Çözümü

Yurtta kalan her öğrenci sistemsel sorunlar nedeniyle zaman zaman KYK Wi-Fi’ye bağlanmada sorun yaşamaktadır. Ancak elbette, bu sorunlara her zaman sistem sorunları neden olmaz. WiFi simgenizde “sarı ünlem işareti” varsa, aşağıdaki adımları uygulandığı zaman bağlantı sorununuz çözülecektir.

KYK Wifi Baglanma Sorunu Cozumu
KYK Wifi Baglanma Sorunu Cozumu
Tarayıcınızın VPN hizmetlerinin etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol edin. Etkinleştirilmişlerse VPN hizmetlerini devre dışı bırakın.
Hücresel ağınız ve WiFi aynı anda açık olmamalıdır. GSB Wifi Giriş sırasında mobil ağınız açıksa kapatın.
Hem telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan internete bağlanamazsınız. Unutmayın, sadece bir giriş hakkınız var. Birden fazla oturum açmaya çalışırsanız, bir erişim hatası alırsınız.
Çerez doluluk oranınız artarsa ​​internete bağlanmada sorun yaşayabilirsiniz. Çerez tarayıcınızda “Diğer araçlar > Tarama verilerini temizle” diyerek tekrar Yurt WiFi ‘sine bağlanmayı deneyin.
KYK Wifi Bağlanma Sorunu Çözümü

GSB Wifi – Kyk Kullanıcı Aktifleştirme Nasıl Yapılır?

Yurt WiFi ağına bağlanırken “Kullanıcı aktif değil” sorunu ile karşılaşabilirsiniz. KYK internet aktivasyon işleminizi yönetim ile iletişime geçerek kolayca tamamlayabilirsiniz. Hesabınız yönetim tarafından etkinleştirildikten sonra tekrar giriş yapabilirsiniz.

Bilgisayardan KYK Wifi Bağlantı Sorunu Çözümü

Bilgisayardan KYK WiFi bağlantısında sorun yaşıyorsanız tarayıcı üzerinden telefonunuzdaki mevcut oturumunuzdan çıkış yapmanız gerekmektedir.

  • Bilgisayarım kyk Wi-Fi’ye bağlanamıyor sorunu için mobil cihazınızdan http://portal.kyk.gov.tr/ adresine gidiniz ve çıkış yapınız.
  • Daha sonra bilgisayarınızdan tekrar KYK Wi-Fi’ye bağlanmayı deneyiniz.
  • Telefonda mevcut oturumunuzdan çıkış yaptıktan sonra bilgisayardan WiFi bağlantı sorununu kısa sürede çözmüş olacaksınız.

KYK Wifi Giriş ve Gsb Çıkış İşlemleri

KYK Wifisine bağlanmak için yapmanız gereken ilk şey e-devlet hesabınıza girip KYK Wifi aramak. Ardından karşınıza gelen sayfada işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. E-devlet işlemlerinizi tamamladıktan sonra https://wifi.kyk.gov.tr adresine gidip gerisini halletmelisin.

KYK Wifi GirişLink Aktif 🟢
KYK Wifi ÇıkışLink Aktif 🟢
KYK Wifi Giriş ve Çıkış İşlemleri

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu