Faydalı Bilgiler

KYK Wifi Giriş – 2022 – Tüm Sorunların Çözümü

KYK Wifi Giriş – 2022 – KYK wifi giriş sayfası açılmıyor; hakkında detaylı bilgiler vereceğiz; Daha önceki yazılarımızda. Faydalı Bilgiler kategorisinde Kyk Wifi Çıkış hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise kısaca; wifi.kyk.gov.tr şifre değiştirme. KYK Wifi Giriş, wifi.kyk.gov.tr girmiyor hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

KYK Wifi Hizmeti, yurtlarda kalan 700.000 öğrenciye sağlanan ücretsiz internet projesinin ismidir. Türkiye genelinde KYK yurtlarında kalan eden öğrenciler. “E-devlet” sisteminden veya yurt yönetiminden aldıkları kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile KYK Wi-Fi’ye ücretsiz olarak erişebilmektedir

KYK Wifi Giriş 2022

Wi-Fi hizmetini kullanmak için öncelikle. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na kayıtlı öğrenci olmanız gerekmektedir. KYK yurtlarında kalan bir öğrenciyseniz, yönetime veya e-devlet sistemine giriş yaparak wifi kullanımınızla ilgili talepte bulunmanız yeterlidir. KYK wifi bağlantısı için giriş, çıkış, giriş ve şifre değişikliği gibi merak edilen bilgilere bu yazımızda değindik.

e devlet kyk giris
e devlet kyk giris
  • KYK WiFi giriş sayfası wifi.gsb.gov.tr‘dir. Bu adres Wifi giriş ve çıkış işlemleri için kullanılmaktadır. Günlük ortalama 500 MB ücretsiz internet kullanım hakkı sunmaktadır.
KYK Wifi Giris yapma
KYK Wifi Giriş yapma

Telefonunuzun veya bilgisayarınızın Wi-Fi kısmını açarsanız KYKWIFI yazan bir ağ göreceksiniz. KYKWIFI ismi ile Wi-Fi bağlantısına giriş yapıyorsanız, interneti kullanabilmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Wi-Fi bağlantısı sağladığınızda cihazınızda otomatik olarak bir sayfa açılmazsa, kullandığınız internet tarayıcısı ile wifi.kyk.gov.tr‘ye giriş yapmalısınız. Bu adrese giriş yaptıktan sonra daha önceden aldığınız kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek interneti kullanabilirsiniz.

KYK Wifi Giriş Sayfası Açılmıyor?

Mobil cihazlarda bir 3G/4.5G bağlantısına veya başka bir WiFi ağına bağlıysanız, Kyk oturum açma sayfası açılmayacaktır. KYK WiFi giriş sayfasına https://wifi.gsb.gov.tr ​​adresinden ulaşabilirsiniz. Bu sayfa yalnızca KYK WiFi ağına bağlıysanız açılır.

Gsb.Kyk Gov Tr Giriş

En sık karşılaşılan sorun, Gsb.Kyk Gov Tr giriş yapmak için onay sayfasının açılmamasıdır. Doğrulama sayfası hakkında bilinmesi gereken en önemli şey, bu sayfanın ancak KYK Wi-Fi’ye sağlıklı bir şekilde bağlandığınızda açılacak olmasıdır.

Gsb.Kyk Gov Tr Giriş sayfası açılmıyorsa öncelikle KYK Wifi ağına bağlı olduğunuzdan emin olun. Bunu yapmak için cep telefonunuzun mobil bağlantısını kapatın. Kullanıldığınız cihazda VPN veya benzeri uygulamalar aktif ise kapatıp. Bir süre bekledikten sonra tekrar deneyin. Son olarak, Chrome tarayıcının en son sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Wifi.kyk.gov.tr kota (Kyk Wifi Kota)

KYK WiFi Kotası hakkında bilgi almak için wifi.kyk.gov.tr bu sayfadan ​​kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapıp “Kota Bilgileri” sekmesine tıklayarak tüm bilgilere ulaşabilirler. Her ayın başında kota sıfırlanmaktadır.

Kyk Wifi Kota
Kyk Wifi Kota

Wifi.kyk.gov.tr Şifre Değiştirme (Kyk Wifi Şifre Değiştirme)

KYK web sitesine Wifi.kyk.gov.tr giriş yapıp “Şifre Değiştir” menüsünü kullanarak şifrenizi değiştirebilirsiniz. Yeni şifrenizde;

Wifi.kyk .gov .tr Sifre
Wifi.kyk .gov .tr Sifre
  • En az 1 rakam, 1 büyük harf ve 1 küçük harf içermelidir.
  • En az 6, en fazla 10 harften oluşmalıdır.
  • Şifreniz özel karakterler veya Türkçe harfler (ö, ü, ş, ğ vb.) içermemelidir.

Wifi.kyk.gov.tr Girmiyor (Çözümü)

Bu sayfa yalnızca KYK WiFi ağına bağlıysanız açılır. Mobil cihazlarda bir 3G/4.5G bağlantısına veya başka bir WiFi ağına bağlıysanız, Wifi.kyk.gov.tr Girmeyecektir. Bu sayfaya girmek için herhangi bir KYK yurdunda olmanız gerekmektedir. Kyk WiFi kapsama alanı içindeyseniz KYK WiFi ağına kolayca bağlanabilirsiniz.

  • Kyk Yurt Wifisine neden bağlanamıyorum?

    Öncelikle KYK Wifi ağına bağlı olduğunuzdan emin olun. Bunu yapmak için cep telefonunuzun mobil bağlantısını kapatın. Kullanıldığınız cihazda VPN veya benzeri uygulamalar aktif ise kapatıp. Bir süre bekledikten sonra tekrar deneyin.

  • KYK wifi maksimum giriş hakkınız doldu ne yapmalı?

    KYK Wi-Fi'ye her kullanıcı aynı anda sadece 1 cihaza bağlanabilir. Kullanmakta olduğunuz cihazdan çıkış yapmadan başka bir cihazda oturum açmaya çalışırsanız, maksimum giriş hakkınız doldu diye belirten bir hata mesajı alırsınız. Bu durumda önceki cihaza geri dönüp KYK WiFi çıkış işleminden çıkış yapmalı ve ardından giriş yapmayı denemelisiniz. Ayrıca, çıkış yapmadan WiFi bağlantısını keser ve 3G'yi açarsanız, WiFi 'yi tekrar açtığınızda bu uyarıyı görürsünüz.

5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu