KYK - GSB

Gsb İzin Alma 2024 (GencizBiz KYK İzin – KYK Yurt İzin Alma)

GencizBiz KYK İzin- Gsb İzin – KYK Yurt İzin Alma yurtlarında kalırken arkadaşlarınızla kalabilir ve ailenizi ziyaret etmek için izin almak gerekmektedir. Peki Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi ve Genciz Biz Giriş Yapma nasıl yapılmaktadır.

KYK yurtlarında kalan öğrenciler, resmi tatiller, hafta sonu tatilleri ve akademik tatiller hariç 30 gün tatil hakkına sahiptir. İzin verilebilmesi için bir izin talebi oluşturmanız ve bu talebin onaylanması gerekir.  İşte Genciz biz izin alma sürecine dair merak edilenler…

Genciz Biz İzin Alma Nedir?

KYK yurtlarında kalan eden öğrenciler, Genciz Biz üzerinden birçok işlemi online olarak gerçekleştirebilmektedir. Yurtlarında kalan öğrenciler, Genciz Biz uygulaması üzerinden KYK yurt izinlerini alabilirler. Aynı zamanda burs başvuruları, yurt ve burs başvuruları ile yurt borç kaydı ödeme işlemleri için işlem yapabilirsiniz. Giriş için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

GencizBiz Girişhttps://gencizbiz.gsb.gov.tr/
GencizBiz Andorid Mobil Uygulamasıhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsb.genciz.biz&hl=tr&gl=US
GencizBiz İOS (App Store) Mobil Uygulamasıhttps://apps.apple.com/tr/app/gencizbiz/id1494875301?l=tr
GencizBiz Giriş

Gsb İzin Alma 2024

KYK yurtlarında ikamet eden öğrenciler, Genciz Biz üzerinden birçok işlemi online olarak gerçekleştirebilmektedir. Devlet yurtlarında ikamet eden öğrenciler, Genciz Biz uygulaması üzerinden KYK yurt izinlerini alabilirler.

KYK Izin Alma Islemi
KYK Izin Alma Islemi
  • Öncelikle Genciz Biz web sitesine giriş yapın https://gencizbiz.kyk.gov.tr/
  • Daha sonra e-devlet ile giriş yapın ve beliren “İZİNLER” linkine tıklayın.
  • “Yeni İzin Talebi” oluştur diyin.
  • Açılan sayfada iznin başlangıç ​​ve bitiş tarihleri, iznin verileceği adres, telefon numarası gibi bilgiler girilmelidir.
  • Son olarak İzin İsteğimi Gönder butonuna tıklayarak KYK Yurt İzin Alma sürecini tamamlayabilirsiniz.

KYK Yurt İzin Alma Talebi Nasıl Yapılır? (E-devlet Kyk İzin)

KYK Genciz Biz Yurt, E-devlet Kyk İzin almak için önce Gencizbiz.gsb.gov.tr ​​adresine gidiniz. Neşeli ve renkli bir ekran bizi burada karşılıyor. Bu web sitesi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından aktif hale getirilmiştir ve e-devlet ile uyumlu çalışmaktadır.

Genciz Biz
Genciz Biz

Sayfanın alt kısmında yer alan Yurt İşlemleri butonuna tıklarsanız e-devlete giriş yapmanız istenecektir. Oturum açtıktan sonra İzin İsteği Oluştur düğmesini tıklayarak izin alınabilmektedir.

KYK Yurt İzin Hakkı Kaç Gün?

KYK tatiline kaç gün hakkın var diye sorduğunda bu süre 75 gün olarak belirtilmektedir. Rezidans İşlemleri sekmesi altında kaç gününüz kaldığını da görebilirsiniz. Bu süre bir akademik yılda toplam 75 gün için geçerlidir. Diğer resmi tatillerde izin almanıza gerekmemektedir.

KYK İzinleri İçin Doldurmanız Gereken Formlar Neler?

Sistem üzerinden izin almak istiyorsanız, izin başlangıç ​​tarihi, izin bitiş tarihi, izin alabileceğiniz adres ve telefon numarasını belirtmeniz gerekmektedir.

Genciz Biz’ De Neler Var?

Genç biz uygulaması tam bir öğrenci dostu uygulamadır. Gençlik Kampı Etkinlikleri, Burs Başvuruları, Yurt Borç Ödemeleri, vb. gerekli işlemler yapılmaktadır. Kısacası size lazım olan her şey Genciz Biz uygulamasında mevcuttur.

KYK İzin Alma

KYK onay süreleri KYK onay sisteminden yani Genciz Biz web sitesinden 22:00’a kadar alabilirsiniz.. Kredi ve yurtlar kurumunun düzenlemelerine göre, resmi tatiller, hafta sonu tatilleri (Cumartesi ve Pazar), 1 Mayıs, 23 Nisan, 19 Mayıs gibi diğer resmi tatiller ve özel izinler hariç olmak üzere bir eğitim-öğretim yılında toplam 75 gün izin alınır.

Genciz Biz İzin Alma

  • Genciz Biz web sitesindeki “https://gencizbiz.kyk.gov.tr/” linkini kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Ardından e-Devlet’e giriş yapın ve sayfada görünen İZİNLER bağlantısını tıklayınız.
  • “Yeni İzin İsteği” oluşturun.
  • Yeni açılan sayfada tatilin başlangıç ​​ve bitiş tarihleri, tatilin verildiği adres, telefon numarası gibi bilgileri girmeniz gerekiyor.
  • Son adımda onay talebimi gönder butonuna tıklayarak KYK onay sürecini tamamlayabilirsiniz.

KYK Yurt İzin Aileye Haber Veriliyor Mu?

Hayır, genç biz sistemi üzerinden oluşturulan talebiniz için ailenize SMS gönderilmeyecek veya bilgi alınmayacaktır. Bir yetişkin olarak kendi isteğinizden siz sorumlusunuz. İstisnai durumlarda ailenize haber verilir örn. disiplinsiz davranışlarınız için, yurda gelmeme gibi durumlarda aileniz aranmaktadır.

Genciz Biz KYK izin belgesi nasıl alınır sorusunun cevabını sizler için verdik. Google E-Devlet’e KYK yurt onayı yazarak da Genciz Biz web sitesine erişebilirsiniz. Kaldığınız kredi ve pansiyon tesisinin yurtlarında bulunan yetkili kişilerden de yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Genciz Biz E-devlet

Genciz Biz web sitesine giriş yaptığınızda, sayfanın üst kısmında bulunan e-devlet ile giriş yap bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Ardından sistem sizi otomatik olarak e-devlet giriş sayfasına yönlendirir. Burada TC Kimlik numarası ve şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz.

Genciz Biz E devlet
Genciz Biz E devlet

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu