Faydalı Bilgiler

Telefon ile MHRS Erken Randevu Alma Taktiği 2022

MHRS erken randevu nasıl alınır? Randevu alma tekniği var mıdır?

Telefon ile MHRS Erken Randevu Alma Taktiği; Bundan önceki yazılarımızda sitemizin Faydalı Bilgiler kategorisinde 182 Kısaca Nedir?, Neden Arar?, Nerenin Numarası?; gibi hakkında en çok merak soruların cevaplarını sitemizde paylaşmıştık. Bu yazımızda ise; Telefon ile MHRS Erken Randevu Taktiği, MHRS erken randevu nasıl alınır?  bundan bahsedeceğiz.

MHRS erken randevu nasıl alınır? Randevu alma tekniği var mıdır? Özellikle son zamanlarda randevu almak biraz zorlaştı. Bu yazımızda kısa bir süre içerisinde nasıl randevu alacağınızdan bahsedeceğiz. O zaman yazımızın devamını okumaya başlayabilirsiniz.

MHRS Erken Randevu Nasıl Alınır? Randevu Alma Tekniği Var Mıdır?

Randevu alabilmek için öncelikle mhrs.gov.tr sitesine giriş yapılması şarttır. Siteye giriş sağlandıktan sonra şifre ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası istenmektedir. Bu bilgiler de doğru bir şekilde girildikten sonra klinik ve hastane seçimini yapabilirsiniz.

MHRS erken randevu nasil alinir
MHRS erken randevu nasil alinir

Randevu alacağınız bölümün doktorları dolu ise sizlere en erken randevu tarihi bildirilmektedir. Sizde doktorunuzun uygun olduğu zamanlarda randevunuzu oluşturabilirsiniz. Randevunuz oluşturduktan sonra randevu bilgileriniz ve bunun yanı sıra randevu hatırlatmalarınız telefon numaranıza ya da emil adresinize gönderilir

Telefon İle MHRS Erken Randevu Alma

Telefon ile MHRS erken randevu alma işlemi için 182’yi aramanız gerekmektedir. 182 aradıktan sonra, tercih edeceğiniz hastaneyi ve doktorunuzu söyleyerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

 E-Devlet Üzerinden MHRS Erken Randevu Alma

Özellikle son zamanlarda randevu almak problem oluşturduğu için birçok kişi kısa bir süre içerisinde randevu almanın yolunu aramaktadır. E-devlet üzerinden kısa bir süre içerisinde randevunuzu oluşturmanız mümkündür.

Peki, e-devlet üzerinden MHRS erken randevu alma işlemi nasıl yapılır.

  1. Öncelikle turkiye.gov.tr internet sitesine giriş yapmanız gerekir.
  2. Bu sayfaya girdikten sonra kurumlar bölgesine gitmeniz ve sağlık bakanlığını işaretlemeniz gerekecektir.
  3. Sayfanın alt bölgesinde kimlik doğrulama bölümü yer alır.
  4. Buraya tıkladığınızda ise merkezi hekim randevu sistemi önünüze çıkar.
  5. Buradan sisteme giriş sağlamanız ve detaylı bilgileri girdikten sonra randevunuz oluşturmanız gerekmektedir.

Aile Hekiminden Randevu Alma

Eskiden aile hekimine direkt olarak gidilip muayene olunmaktaydı. Fakat şu an için aile hekimleri de genellikle randevu ile çalışmaktadır.

Aile hekiminden randevu almak için www.hastanerandevu.gov.tr adresine giriş sağlamanız ve buradan randevunuzu oluşturmanız gerekmektedir. Aynı zamanda aile hekiminden randevu almak istiyorsanız e-devlet üzerinden şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu kısa bir süre içerisinde oluşturabilirsiniz. Randevunuza ait bilgiler telefonunuza sonradan gönderilecektir.

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu