Sağlık

Procto-Glyvenol Krem Ne İçin Kullanılır? Procto Glyvenol Krem Fiyat 2024

Procto-Glyvenol Krem Ne İçin Kullanılır? Fiyat ne kadar, ne işe yarar, kullananlar yorumları, Basuru geçirir mi, ne zaman etki eder,

Procto-Glyvenol Krem Ne İçin Kullanılır?, Procto Glyvenol Krem Fiyat ; hemoroid tedavisinde en sık kullanılan ürünlerden biridir. Hem iç hem de dış hemoroid sorunlarına uygun bir kremdir. Anal fissür gibi durumlardan kaynaklanan ağrı ve sızıları gidermek için de kullanılmaktadır. İçeriğindeki aktif maddeler sayesinde bu bölgedeki şişlikleri azaltmak için tercih edilir. İçeriğindeki Proctolog ve Proctolog Glyvenol maddeleri kaşıntıyı giderir ve ağrıyı giderir. Hemoroid tedavisinde oldukça etkili olan bu krem, ciltte etki yaratmak için etkilenen bölgeye sürülür.

Rektal (anal) bölgede anestezik etkisi olan bu kremin bir diğer etkisi de makatta kaşıntı, ağrı ve ağrılara iyi gelmesidir. Kesinlikle kortizon içermez. Anestezik etkinin nedeni kremin içindeki aktif maddeler, lidokain hidroklorür ve trigenositlerdir. Hücre zarındaki sinir uyarılarını bozarak lokal anestezik etkiye sahiptir. Peki Procto-Glyvenol Krem Ne İçin Kullanılır? Fiyat ne kadar, ne işe yarar, kullananlar yorumları, Basuru geçirir mi, ne zaman etki eder, gibi merak edilen soruların cevapları yazımızda yer almaktadır.

Procto-Glyvenol Krem Nedir?

İlacın aktif maddesi; lidokain hidroklorür ve trigenosittir. Procto-Glyvenol krem, hücre zarında sinir uyarılarının oluşumunu ve iletimini engelleyerek ve küçük kan damarlarında iltihaplanma ve ağrıya neden olan maddelerin oluşumunu engelleyerek bölgesel uyuşma sağlar. 

Procto Glyvenol Krem
Procto Glyvenol Krem
  • Etken Madde; 100 gr krem, 5 gr trinosid ve 2 gr lidokain hidroklorür içermektedir.

Procto-Glyvenol Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, hücre zarında sinir uyarılarının oluşumunu ve iletimini engelleyerek ve küçük kan damarlarında iltihaplanma ve ağrıya neden olan maddelerin oluşumunu engelleyerek bölgesel uyuşma sağlar.

Procto-Glyvenol, iç ve dış hemoroitleri; (anal/rektal bölgede ağrıya, kaşıntıya ve ağrıya neden olan damarların şişmesi) tedavi etmek için kullanılır. Enflamatuar ve analjezik maddelerin oluşumunu engelleyen ve hemoroitlerin (hemoroid: basur); neden olduğu kaşıntı, ağrı ve ağrıların hızla giderilmesini sağlayan lokal anestetiktir.

Procto Glyvenol Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmalısınız. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini etkiler ve sağlığınıza zarar verir.

Procto Glyvenol Krem Nasil Kullanilir
Procto Glyvenol Krem Nasil Kullanilir
  • İlacı uyguladığınız bölgenin temiz olduğundan emin olunuz.
  • Parmak uçlarınızla veya tercihen steril bir gazlı bezle tedavi edilecek alana uygulayın.
  • İç hemoroid tedavisinde kremin yanına kanül ile uygulayınız.
  • Kullanmadan önce koruyucu kapağı çıkarın. Kanülü tüpe takın. Kullanımdan sonra koruyucu kapağı kapatın.
  • Kremi, hemoroid semptomları kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayın.
  • Semptomlar geçtikten sonra günde bir kez uygulamak yeterlidir.

Procto Glyvenol Krem Fiyat 2024

Proctolog krem ​​fiyatı 2024 131.24 TL. Diğer ilaçlar gibi her yıl yenilenen Proktolog krem ​​fiyat listesine göre değişmektedir. Doktor reçetesi ile satılan bu hemoroid kremi, ucuz fiyatı ve tedavi edici özelliğinden dolayı birçok doktor tarafından reçete edilmektedir.

Procto Glyvenol Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Bu ilacı kullanıma başladıktan 1-2 gün sonra etkisini hemen göstermeye başlar. Herhangi bir yan etki görülürse veya herhangi bir düzelme olmazsa, kullanım durdurulmalı ve derhal bir doktora başvurulmalıdır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu