Sağlık

Basura İyi Gelen Krem Viks – Basur İçin Vicks Kullananlar!

Basur için Viks kullananlar, vicks basur iyi gelir mi

Hemoroid ağrılı ve devamlılığı olan bir hastalıktır. Viks krem, ferahlatıcı özellikleriyle bilinmektedir.; Basura İyi Gelen Krem Viks; hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Basur için Viks kullananlar, Vicks basur iyi gelir mi merak edilen soruların cevapları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Basura İyi Gelen Krem Viks; Günümüzde en çok kullanılan yoğun nemlendirme özelliğine sahip Viks ürünleri soğuk algınlığı, nezle, ses kısıklığı öksürük vb. hastalıklar için oldukça etkilidir. Genellikle piyasada satılan Viks ürünleri naneli ve aşırı yoğun bir kokuya sahiptir. Bu ürün de etkili olabilir ancak ilk kullanımda o bölgede yanmaya neden olabilir. Bunu bilerek kullanılmalıdır.

Vicks prospektüsünde basur için uygulanabileceğine dair bir açıklama bulunmamaktadır. Basur hastaları şiddetli ağrı nedeniyle Vicks merhemini etkili bir yöntem olarak görse de sağlıklı olup olmadığı net değildir. Bu merhem kesinlikle Doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Vicks merhem anti bakteriyel içeriğe sahiptir. Daha önce basur için Viks kullananlar ve memnun olan birçok kişi olmasına rağmen öncelikle uzman bir doktora danışılmalı ve eğer uzman doktorunuz merhemi uygulamasını tavsiye ediyorsa uygulanmalıdır.

Viks Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu krem etkilenen bölgeye uygulanan ve/veya solunan bir merhemdir. Vicks, bir çok alanda (soğuk algınlığı, nezle ,grip, ses kısıklığı) için kullanılan etkili kremdir. Vicks etken maddeleri sayesinde uygulandığı bölgeye veya solunduğunda nefese ferahlık vermektedir.

Basura İyi Gelen Krem Viks

Vicks, Basur tedavisinde yaygın olarak kullanılan ve uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir kremdir. Buradaki oluşum iltihaplı olduğu için özellikle Viks kullanımı çok etkilidir. Viks içeriği anti bakteriyeldir ve özellikle uygulandığında oradaki iltihabı kurutma gücüne sahiptir. İçeriğindeki sedir yaprağı yağı, timol, hindistancevizi yağı ve vazelin sayesinde iltihap oluşumunu azaltır ve yok eder.

Basura Iyi Gelen Krem
Basura Iyi Gelen Krem
  • Hemoroid Viks adı altında özellikle Basur için üretilmiş birkaç marka krem ​​vardır. Bunları alıp sorunlu bölgenize uygulamak hem iyileşme hem de rahatlama sağlar.

Basura İyi Gelen Krem Viks Kullanımı?

Öncelikle Vicks kremini basura uygulamadan önce iyice temizlenmeli ve yıkanmalıdır. Viks’i basura uygulamak çok fazla ovma veya masaj gerektirmez. Vicks hemoroid tedavisi için basit bir ovalama yeterlidir. Günümüzde birçok doktor bu uygulamayı önermektedir. Ayrıca Viks hemoroid tedavisi görüp iyileşen birçok kişi yorumlarında faydalı olduğunu belirtmektedir. Vicks, sorunlu olan bölgeye günde birkaç kez uygulanabilir.

  • Oturma banyosu Vicks, basur tedavisinde çok etkilidir. Bir leğene sıcak suyu koyup bir kaşık dolusu Vicks krem ile karıştırıp üzerine oturulmalıdır. Vicks basuru yumuşatır, mikropları ve bakterileri öldürür. İltihabı kurutarak memeler küçültür ve daha kolay kaybolur. Basur Viks tedavisi sırasında oturma banyosunu her gün yapılmaya özen gösterilmelidir, eğerki her gün vakit ayıramıyorsanız haftada en az 3 kez yapmalısınız. Oturma banyosu sonunda Makat bölgesine Viks sürülür ve uygulamaya devam edilir.

Basura İyi Gelen En İyi Krem İsimleri

Aşağıdakiler en iyi hemoroid kremleridir, bu kremleri doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Yukarıdaki basur kremleri kulaktan dolma bilgilerle kullanılmamalıdır. Bu kremleri kullanırken dikkat edilmelidir. Aksi takdirde cildinize zarar verebilirsiniz. Bu nedenle çok dikkatli olmanız ve doktor tavsiyesi doğrultusunda kullanmanız gerekir.

Basur İçin Vicks Kullananlar

Basur için Viks kullanan kişiler yorumlarında genel olarak olumlu ve fayda sağladığını belirtmişlerdir. Ancak mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu