Sağlık

Novaqua Fiyat 2023 (Tek Dozluk Göz Damlası)

Novaqua göz damlası günde kaç kez kullanılır?

Tek doz göz damlası olarak kullanıma sunulan Novaqua Fiyat 2023, Novaqua göz damlası, 0,4 ml 5,60 mg polivinil alkol içerir. Ayrıca 2.40 mg povidon içerir. Damlalardaki aktif bileşenler arasında sodyum klorür, sodyum hidroksit ve enjeksiyonluk su bulunmaktadır. Genel olarak, damla renksiz ve berraktır. Hafif sarı bir çözelti olarak da değerlendirilir. Çözelti tek doz olarak paketlenmiştir. Kutu içerisinde 30 adet tek kullanımlık paket bulunmaktadır. Novaqua Göz damlası Ne İçin Kullanılır?; Etkisi mekaniktir ve göz yüzeyinde nemlendirici ve kayganlaştırıcı etkiye sahiptir.

Yapısal olarak kuru gözler insanlarda birçok nedenden dolayı ortaya çıkar. Genel olarak göz kuruluğu çevresel nedenlerden kaynaklanır. Hava kirliliği, çevresel faktörler veya fizyolojik sebepler gün içinde gözyaşı salgısını durdurabilir. Kişiler de ayrıca gözyaşı yetmezliği veya diğer gözyaşı bozukluğu oluşmaktadır. Kuru gözyaşları, insanlarda gözyaşı eksikliğinden kaynaklanır. Ayrıca aşırı buharlaşmaya bağlı olarak bazı gözyaşı filmlerinde düzensizlikler meydana gelir.

Satış Fiyat:55.64 TL
Barkod:8699525610171
Reçete Durumu:Normal Reçeteli bir ilaçdır.
Fiyat Güncelleme Tarihi:01.01.2023
Novaqua Fiyat 2023

Novaqua Göz Damlası Nedir?

Novaqua tek dozluk göz damlası, Polivinil alkol ve povidon gibi aktif maddeler içerir. Antiseptik etkiye sahiptir, göz kuruluğuna bağlı hastalıklarda gözün iç kısmındaki nemi koruma etkisine sahiptir.

Novaqua Göz Damlası; Genellikle Novaqua göz damlaları, bozuk ve eksik gözyaşı tabakaları nedeniyle kuru göz oluştuğunda göz yüzeyini nemlendirmek için kullanılmaktadır. Damlaları kullanacak kişilerin etken maddeye alerjisi varsa kullanmamaları önerilmektedir. Etken Madde : Polivinil alkol, povidon İçerir.

  • Bu ilacın raf ömrü : 24 aydır.25°C’nin altındaki oda sıcaklığında saklanmalıdır.0.4 ml’lik 30 flakon içeren ambalajlarda mevcuttur.

Novaqua Göz Damlası Ne İçin Kullanılır?

Novaqua, gözyaşı salgısının azalması veya bozulması, bir veya iki gözün anormal dışa doğru büyümesi veya alt veya üst göz kapağının açık kalması nedeniyle göz küresini tam kapatamaması, göz kapağı hastalıklarında veya trahom enfeksiyonlarında, göz kırpma refleksinde azalma vb. durumlarda kullanılmaktadır.

Novaqua Goz Damlasi
Novaqua Goz Damlasi
  • Göz yüzeyindeki gözyaşı hacmini artırır, Gözyaşı filmini düzenler.

Bu amaçla Novaqua; Örneğin kuru gözlerde, eksik veya yapısal olarak hasar görmüş gözyaşı katmanları nedeniyle göz yüzeyinin nemlenmesi bozulduğunda kullanılmaktadır.

Novaqua Fiyat 2023

Novaqua göz damlasını doktor tavsiyesi üzerine eczanelerden satın almanız tavsiye edilmektedir. Doktor tavsiyesi olmadan kullanılması tavsiye edilmez.  2023 yılı en güncel fiyatı ise 55.64 TL fakat belirtilen bu fiyat zamanla farklılık göstermektedir. Eğer belirtilen fiyat ile eczanedeki fiyat arasında farklılık var ise yorumlarınızda belirtebilirsiniz.

Novaqua Göz Damlası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Belirtilen bu ilacı ara vermeden düzenli kullanmanıza rağmen semptomlarınız birkaç gün içinde düzelmezse hemen doktorunuzu arayın.

  • Görüşünüz etkilenirse, gözleriniz normalden fazla sulanırsa, bu ilacı kullanırken kızarıklık veya kalıcı rahatsızlık oluşursa, ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktorunuzla konuşmalısınız. İlacın kullanımından hemen sonra yan etki olarak geçici bulanık görme olabilir gibi dikkatinizi gerektiren aktivitelerden kaçının, Görüşünüz düzelmeden araba veya dikkat gerektiren uygulamalardan uzak durunuz. Hamile ve emziren annelerin doktora danışmadan kullanmaları önerilmez. İlacın etken maddesine karşı hassasiyetiniz varsa kullanmayınız. Damlalığın ucuna eller ve gözler dahil herhangi bir yüzeye dokunmayın damlalık kirlenirse göz enfeksiyonu gelişebilir. Gözünüzde lens varken damlaları gözünüze sürmeyin. İlacın damlatılmasından önce lensler çıkarılmalıdır. Doktorun önerdiği miktarda damla damlattıktan sonra lensinizi takmak için en az 15-20 dakika bekledikten sonra lenslerinizi kullanabilirsiniz.

Novaqua Göz Damlası Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmalısınız. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Tavsiye edilenden az veya fazla kullanılırsa hastalığınızı iyileştirmez, aksine sağlığınıza ciddi şekilde zarar verir.

Novaqua Goz Damlasi kullanimi
Novaqua Goz Damlasi kullanimi
  • Gözün durumuna ve ihtiyacına göre 1 veya 2 damla uygulayın. Başınızı hafifçe geriye doğru eğin, alt göz kapağınızı parmağınızla aşağı çekin ve yukarıya bakın. Damlayı gözünüze uygulayın ve gözünüzü kapatın. Damlayı uygularken parmağınızı gözün iç köşesine hafifçe bastırın. Yaklaşık bir dakika bu şekilde kalın. Aynı göze birden fazla damla damlatacaksanız, bu işlemi beş dakika arayla tekrarlayın.

Ambalaj açıldıktan sonra hemen kullanılmalı, fazla ilaç atılmalı ve açılan ilaç tekrar kullanılmamalıdır. Bu ilacın gebelik kategorisi :  C’dir.

Novaqua Göz Damlası Muadili İlaçlar

Alternatif bir ilaç kullanmak için lütfen doktorunuza danışın. Novaqua muadillerini kendi kendinize kullanmayın. Novaquanın diğer dozları Eşdeğer İlaçlar Listesinde mevcuttur.

  • Refresh ,
  • DACROLUX,
  • TAM TEMİZLİK,
  • LAKRİVISC
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu