Sağlık

Diş Taşı Temizliği Nedir?, Diş Taşı Temizliği Fiyat 2022

Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır, diş taşı temizleme diş beyazlatır mı, diş taşı temizleme dişe zarar verir mi ve Diş Taşı Temizliği fiyatı ne kadar

Bu yazımızda sizler için; Diş Taşı Temizliği Nedir?, Nasıl Yapılır, diş taşı temizleme diş beyazlatır mı, diş taşı temizleme dişe zarar verir mi ve Diş Taşı Temizliği fiyatı ne kadar gibi soruların cevaplarını derledik.

Diş Taşı Temizliği Nedir?

Dişler, insanların besin tüketiminde, besinlerin sindirime hazır duruma gelmesine olanak sağlayan kemikler şeklinde ifade dilmektedir. Diş sağlığının korunması, insanların gelecek dönemlerde besin tüketme anlamında daha rahat olmasını sağlamaktadır. Ancak dişlerde, çürüme veya farklı bir sağlık sorunu ortaya çıktığında çekilmesi ya da dolgu yapılması gerekmektedir.

Dis Tasi Temizligi Nedir
Dis Tasi Temizligi Nedir

Bunun yanı sıra ağız ve diş bakımına önem vermeyen insanların; dişleri hem görüntü anlamında hem de diş sağlığı anlamında kötü bir duruma gelmektedir. Özellikle diş bakımını düzenli yapmayan kişilerin dişleri, bir süre sonra beyazlığını yitirir ve zamanla da bu durum çürümeye kadar gider.

Bu durumda dişlerinin eski beyaz haline gelmesini isteyenler, diş temizleme işlemi yapabilirler.

Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Diş taşı temizleme işlemi, ilk olarak diş hekiminin ağız muayenesi yapması ile başlar. Ağız muayenesinin ardından; diş taşı temizleme işlemi için uygun olan kişilere randevu verilir veya uygun durumlarda aynı gün yine diş taşı temizleme işlemi yapılmaktadır.

Diş taşı temizleme işleminde, dişlerin yüzey bölümündeki plak ve tartarlar uygun aletler ile temizlenir. Bu işlemler esnasında diş mineleri zarar görmez. Böylece diş taşı temizleme işlemi sonlanır ve daha sağlıklı dişler oluşturulur.

Diş Taşı Temizliği Diş Beyazlatır mı?

Belirtilen bu işlemi; yaptırmak isteyenlerin merak ettikleri sorulardan bir tanesi de diş taşı temizleme diş beyazlatır mı sorusudur. Diş taşı temizleme, dişlerin yalnızca yüzey bölümüne uygulanır. Ancak bu işlemden sonra dişler tamamen beyazlar demek pek doğru değildir. Şayet diş hekimi diş beyazlatma işlemi için onay verirse, yine dişleri beyazlatmak içinde işlem yapılabilir.

Diş Taşı Temizliği Fiyat

Diş taşı temizleme fiyatı, kliniğin imkanlarına, hastanın ağız içi durumuna, diş hekiminin uzmanlık derecesine ve harcanacak zamana göre farklılık göstermektedir. Ancak genel olarak diş taşı temizleme fiyatları 250 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir.

Diş Taşı Temizleme Dişe Zarar Verir mi?

Diş eti ya da diş sorunlarına maruz kalan kişiler, diş taşı temizleme işlemi yaptırmak istemektedir. Ancak diş taşı temizleme dişe zarar verir mi sorusu, diş taşı temizleme işlemi yaptırmak isteyenlerin merak ettiği sorulardan biridir. Diş taşı temizleme işlemi, dişlere zarar veren bir tedavi yöntemi değildir. Aksine dişler için faydası olan bir yöntemdir.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu