Sağlık

Reçetesiz Satılan Adet Geciktirici İlaç İsimleri ve Fiyatı 2022

Reçetesiz satılan adet geciktirici Fiyatı, Adet geciktirici ilaç isimleri

Reçetesiz Satılan Adet Geciktirici İlaç İsimleri; hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. Reçetesiz satılan adet geciktirici Fiyatı, Adet geciktirici ilaç isimleri ile ilgili detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yaklaşan önemli bir etkinliğiniz var mı? Evlenmeyi veya büyük bir aile kutlaması yapmayı mı planlıyorsunuz? Özel gününüze odaklanabilmek için adet döneminizi geciktirmeniz mi gerekiyor? Adet geciktirici hap reçetesiz alınır mı? ve Fiyatı ne kadar? merak mi ediyorsunuz öyleyse yazımızı okumaya devam edin. Evet reçetesiz olarak adet geciktirici ilaçlar eczanelerde satılmaktadır. Ancak bu tür geciktirici hapları kullanmanın oldukça zararlı olduğunu hatırlamakta fayda var. Reçetesiz olarak satılan adet geciktirici hap; kullanmak bazı kadınların vücudunda herhangi bir soruna yol açmazken bazı kadınlarda çok fazla soruna neden olmaktadır.

Adet Geciktirici İlaç Nedir?

Adet geciktirici ilaçların genel amacı kadın hormon dengesini baskılayarak adet tarihini durdurmak veya geciktirmektir. Bunu yaparken de bu hormon dengesizliğinin hem ilacı aldıktan sonra hem de sonraki adet dönemlerinde kadınlık hormonlarına aşırı etki ettikleri için olumsuz etkilerini görürler.

Adet Geciktirici
Adet Geciktirici

Bazı durumlarda sorun olmaz ve adet döngüsü aynı kaldığı bir sonraki ay devam eder. Bu aslında kadınlar tarafından arzu edilen bir durumdur. Ancak kadın hormonları o kadar ince bir çizgide dengelenmiştir ki bu hormonlarla oynamak bir çok rahatsızlığa neden olur bunlar; Aşırı şişlik, baş ağrıları, lob şeklinde kanamalar, aşırı ruh hali değişimleri bunun yanında en önemli sorunun adet döngüsünün bozulması olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle genç kızların yeni bir adet döngüsüne sahip oldukları için bu hapı almaları önerilmez. Bazen bir sonraki ayda adetler düzelirken 4-5 ay boyunca bazı düzensizliklerden söz edilebilir.

Aşağıda belirteceğim ilaçlar reçetesiz eczanelerde satılsa da hiçbir durumda doktora danışmadan kullanılmamalıdır. Aşırı şişlik, baş ağrıları, lob şeklinde kanamalar, aşırı ruh hali değişimleri; gibi sorunlar göz önüne alındığında, adet gecikmesi ilaç belirtilen ilaçları kullanabilirsiniz.

Adet Geciktirici Haplar Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?

Adet geciktirici ilaçlar, Progesteron hormonunu içeren ve adet kanaması başlamadan 3-4 gün önce kullanılması gereken ilaçlardır. Kanama genellikle ilacı bıraktıktan 2-3 gün sonra başlar. O zamana kadar doktorunuzun önerdiği ilacı günde 2 defa veya günde 3 defa almalısınız. Bu ilaçlar farklı formlarda olduğu için, doktorunuzun reçete ettiği ilaca göre kullanım sayıları değişiklik gösterir.

Adet Geciktirici İlaçların Zararı Var Mı?

Adet geciktirici hapları çok sık kullanılmadığı sürece herhangi bir zararı olmadığı belirtilmektedir.. Bununla birlikte, vücudun doğal dolaşımını engelledikleri için ilaçlar sık ​​sık alınmamalıdır. Örnek vermek gerekirse yılda iki kez kullanılmalıdır.

Reçetesiz Satılan Adet Geciktirici İlaç İsimleri ve Fiyatı

Eczanelerde satılan adet geciktirici ilaçların reçetesiz alınıp alınamayacağı konusunda sizleri bilgilendiriyoruz.

Primolut N Adet Geciktirici

Primolut N
Primolut N

Primolut adet geciktirici olarak kullanılan ilaçlardan biridir. Primolut kullanan kadınların çoğu adetlerini geciktirdiklerini ve herhangi bir sorun yaşamadıklarını bildirmektedir. Adet geciktirici Kullanan kadınların bir kısmı ise yorumlarında birçok sorun yaşadığını belirtmiştir. Primolut N Reçetesiz satılan bir ilaçtır ve eczaneden satın alabilirsiniz. Tabi ki doktorunuza ve eczacınıza danışarak kullanmanızı ve yukarıdaki uyarılarımızı dikkate almanızı öneririz.

Reçetesiz Satılan Adet Geciktirici Fiyatı

Reçetesiz olarak satılan adet geciktirici bu ilacın ortalama fiyatı nedir, ne kadar oldu diye merak ediyorsanız reçetesiz satılan adet geciktirici fiyatı 23.17 TL civarında olduğunu belirtelim. Fakat son zamanlarda ekonomik koşullar nedeniyle fiyat farklılıkları olabilir. Piyasada buna benzer birçok adet geciktirici ilaç var. Ancak sizlere güvenilir ve en çok tercih edileni hakkında bilgi verdik. Bu ve benzeri ilaçlar şeklinde eczacınıza danışabilir ve satın alarak kullanabilirsiniz.

Puan Ver

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu